bebeğimizde 2 hafta gelişim geriliği..lütfen yardım.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve s_eker tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : s_eker
  1. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    doktordan geldik şimdi ve bebeğimizde 2 hafta gelişim geriliği olduğunu söyledi.şuan 33. haftadayız fakat gelişimi 31 haftalıkmış neye uğradığımı şaşırdım doktor korkulacak bişey yok dedi ama kontrolleri sıklaştırdı.birde duruşu ters yani başı yukarda buyüzden başı biraz küçük dedi.arkadaşlar böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen benimle paylaşsın şuan çok üzgünüm.yememe içmeme dikkat ediyorum başka neyapmalıyım bilmiyorum.Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşaallah.

2. 18 Şubat 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    üzülme canım ben 37 haftamdayım benim bebeğimde haftasına göre 300 350 gr daha küçük üstelik ters ama benimkinin nedeni plesenta kireçlenmesi bu yüzden bebeğim dönemiyor ve tam olarak kilo alamıyor :KK43: senin durumunda çok fazla kafaya takılacak bişey yok bence en azından doktorunda korkmamanı söylemiş benim durumum daha vahim bebeğime yeterli oksijen gitmiyor bişey olucak diye ödüm kopuyo boşuna strese girip üzme bebeğinide..

4. 18 Şubat 2009
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    bencede çok takılma canım
    eminim bir sorun yoktur
    zaten bu kadar haftaya gelmiş bebek sorunsuz iken şimdi birden gerileme görülmesi pek olası değil
    bebeğini üzme sakın

6. 18 Şubat 2009
  7. entelliye

entelliye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu haftaya kadar herşey normalmiydi cnm bu haftamı birden iki hafta küçük çıktı

8. 18 Şubat 2009
  9. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Allah razı olsun arkadaşlar birbirimize destek olmak tecrübelerimizi paylaşmak çok güzel.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah sorunsuz bir şekilde sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize

10. 18 Şubat 2009
  11. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 7.aya kadar gelişimi iyiydi.7-8 arası çok alırlarken benimki bir anda geride kaldı,küçük kaldı..boyu uzundu ama kafa ve göbek ölçüsü haftasına göre geriydi ve bundn dolayıda kilosu azdı çok ağladım..dr bişey yok ama kontrol altına tutalım dedi..hala geride bana göre dr bişey yok diyor..bence onlara güvenmeliyiz.bişey olsa söylerler diye düşünüyorum...zayıf olacak yavrum napıyım.38 haftalığım bende 3 kilo doğarsa iyi yani..

12. 19 Şubat 2009
  13. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşımı mahvettiler .iki doktor g g den dolayıbaşıo 1 ay geriymiş.bugün doğumuna gittim.güzeller güzeli bir yavrucak içini rahat tut ve iyi beslen yeşillk ceviz et balık süt ürünler...vs

14. 21 Şubat 2009
  15. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Panik yapma canım. Kalan süreni iyi değerlendir. Bol bol süt iç. Bebeğe kilo yapan şeyler ye. Ispanak, portakal suyu ona yarıyor bildiğim kadarıyla. Benim bebiş hep 1 hafta gerideydi. Ne zaman günde yarım kilo süt içtim 2 gün öne geçti. Gerçi biliyorsundur mutlaka ama yine de hatırlatayım sol tarafına yatmaya çalış. Kafana takma annesi doğunca sen onu boğum boğum yaparsın nasıl olsa.

16. 22 Şubat 2009
  17. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzülme hiç bende şuan 20. haftada olamam lazımdı ama bebek 18. haftada en sonunda dayanamadım doktora sordum satla döllenme haftası tutmak zorunda değil onun için küçük çıkıyo sıkma canını bebekde hisseder üzülür dedi onun için bebişi düşün üzülme sakın