bebeğimize günlük

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve rashh tarafından 3 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : rashh
  1. rashh

rashh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğine günlük yazan varmı?
    biz ilk öğrendiğimiz günden beri günlük yazıyoruz bebeğimize. hergün bir sayfa. bütün gün neler hissettiğimi hangi sıkıntıları mutlulukları yaşadığımı ilk hareket ettiği anı ne biliyim işte bütün gün ne hissettiysem yazıyorum ailemizi tanıtıyorum ona eşimle hasıl tanıştığımızı nasıl evlendiğimizi anlatıyorum, resimlerimizi yapıştırıyorum doktordan gelidiğimiz günler kilosunu boyunu yazıyorum test sonuçlarını yani herşeyi paylaşıyorum onunla.doğumunda da yanımızda olan diğer aile fertlerine yakın arkadaşlarımıza vericez günlüğü kızımızın doğumuyla ilgili hissettiklerini yazsınlar diye 18 yaşına geldiğinde eşimle ona hediye olarak vericez.
    yeni hamile kalanlara ve yazmayanlara tasiye ederim bu güzel günlerimiz gün gün kayıtlı kalsın küçük bi defterde

2. 3 Temmuz 2007
  3. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Hergün değil ama doktora gittiğimiz günler veya onunla ilgili ilginç bir şey olduğunda bende küçük notlar alıyorum. Çok detaylı beceremiyorum ama onu ilerde duygulandıracak ve mutlu şeyler yazdığıma inanıyorum.

4. 3 Temmuz 2007
  5. EU1

EU1 Guest

Bende Bazi Haftalarda Bide Randevu Günlerinde Yaziyorummmmmm

6. 3 Temmuz 2007
  7. sevorane

sevorane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende günlük tutuyorum bebeğime ama her gün yazmıyorum.

8. 3 Temmuz 2007
  9. BilgeGokcen

BilgeGokcen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel fikirmiş...

10. 3 Temmuz 2007
  11. SENACE

SENACE Guest

BU FİKRİ GEÇTİĞİMİZ AYIN BAŞINDA PAYLAŞMIŞTIM.
    ÇOK GÜZEL BİR FİKİR

BÜTÜN AİLE FERTLERiYLE TEK TEK RÖPORTAJ YAPACAĞIM.

İLK DUYDUĞUNUZDA NE HİSSETİNİZ DİYECEĞİM.
    DOĞUMDAN SONRADA İLK GÖRDÜKLERİNDE NE HİSSETTİKLERİNİ PAYLAŞMALARINI iSTEYECEĞİM.

EŞİM ve BEN SÜREKLİ BİRBİRİMİZİ DİNLEYECEĞİZ ve AYRI AYRI YAZACAĞIZ HİSLERİMİZİ.
    SONRASINDA DA DEFTERİMİZE AKTARACAĞIZ.
    İLERİDE ÇOK GÜZEL, ÇOK ÖZEL BİR HEDİYE OLACAĞINA İNANIYORUM.

TEKRAR HAMİŞ OLABİLİRSEM....

12. 3 Temmuz 2007
  13. BilgeGokcen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Olacaksın Allahın izniyle Senacem, birlikte olacağız hem de inşallah. Sonra çok daha güzel fikirleri paylaşacağız birbirimizle. Bebişlerimize en güzel hazırlıkları yapacağız.

Bak görürsün, sonra "teyzesi seninki nasıl ne yapıyor" diye soracağız birbirimize... a.s.

Allah hep hakkımızda hayırlısını versin.

Bu arada kafandaki tasarıyı da çok beğendim, patentini verirsen ben de yapayım böyle birşey... yerimseniben

14. 3 Temmuz 2007
  15. nurayin

nurayin prenseslerin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 5 temmuzda 2 yaşına girecek.hamile olduğumu öğrendiğim gün,doktordan çıkar çıkmaz kitapçıya uğrayıp günlük ve albüm aldım eşimle yazmaya başladık.her dr gidişimde usg görüntülerini koydum yanına hissettiklerimi yazdım.Hala yazıyorum.Kızımın ilk saçını ilk tırnaklarını bile yapıştırdım.Hamileyken hissettiklerim,düşük tehdidi olduğundaki üzüntülerim,ilk tekme atışı...
    ilk diş çıkarışı,ilk besini,ilk heceleri,ilk kelimesi,emeklemesi yürümesi....
    Kızım evlenene kadar yada çocuğu olana kadar ondan gizli yazacağım düşüncelerimi.süpriz olacak.Zaten ona hitaben yazıyorum. Onda farkettiğim ve her gördüğüm değişikliği kaydedip ve annelik hislerimide ekleyip yazıyorum.
    İlerde bu günlüğü okuyup evladına benim yaptığım olumlu şeyleri yapsın ,hatalarımıda görüp onları yapmasın diye.:nazar::nazar::nazar:
    zaten bu konu açılmadan öncede yazdıklarımı paylaşmayı düşünmüştüm belki ileride gebe arkadaşlarımıza örnek olur diye ,günlükte yazdıklarımı paylaşabilirim....

16. 3 Temmuz 2007
  17. BilgeGokcen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Gerçekten çok güzel ya, duygulandım okurken canım... Allah analı babalı büyütsün, çok şanslı kızın, senin gibi düşünceli ve duyarlı bir annesi olduğu için...

18. 3 Temmuz 2007
  19. SENACE

SENACE Guest

CANIM PATENTİNİ ALABİLİRSİN TABİ... :Roflol:
    HAYIRLISIYLA İNŞALLAH TÜM İSTEYENLERİN BEBİŞİ OLUR.

VALLA BİRGÜN ANNE OLUPTA PAYLAŞIMDA BULUNABİLECEKMİYİM ?
    ÇOK HEYECAN VERİCİ BİRŞEY OLSA GEREK.

HERŞEYİN HAYIRLISI ALLAHTAN...