bebeğimizi kıskanmak...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Şubat 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    doğuma bir hafta kaldı. ben yapım itibariyle aşırı kıskanç ve hassas bir insanım. eşimi çok kıskanırım mesela başkalarından. şimdi de oğlum olacak ve ben daha doğmadan onu başkalarından kıskanmaya başladım. bu normal mi? lohusalıkta bebek kıskanılıyor mu? yoksa bende bi sorun mu var. paylaşımlarınızı bekliyorum anneler :çok üzgünüm:

2. 17 Şubat 2009
  3. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bence hamilelik hormonlarından kaynaklanıyor bu durum. benim de doğumdan sonra insanların bebeğimi öpeceği düşüncesi uykularımı kaçırıyor. en yakınlarımın bile kucağına almalarını istemiyorum daha şimdiden. doktorumla konuştum bugün siz doğumdan sonra uyarsanız öpmeyin falan deseniz diye .o da acayip doğallıktan yana. bebeğe hiçbişey olmaz mikrop falan kapmaz asıl sevgiye ihtiyacı var bırak bol bol sevsin herkes diyor :KK43: ben de bunu takıntı haline getirdim işte. doğumdan sonra yatak odamda dinlenirken bebişi eşim içeriye götürsün göstermek için.. en azından öpülüyosa bile gözüm görmesin. galiba hamilelik yüzünden hafiften sıyırıyoruz :))

4. 17 Şubat 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Bence sizin yaşadığınız birazda koruma içgüdüsü bu doğduktan sonra dahada fazlalaşıyor dahada düşünecek şeyiniz oluyor ama ben dr un dediğine katılıyorum şevkat sevgi bebeğin en büyük ihtiyacı bizim kadar olmasada çevremizdeki insanlarda onu sevecek haklarıda var buda güzel bişey ama bu demek değilki bizim kolumuzdan alacaklar dediklerimizi yapmayacaklar hiç kasmadan ortasını bularak ve karşındakinide incitmeden orta yolu bulmak lazım

6. 17 Şubat 2009
  7. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben kimsenin bebeğini 40 ı çıkmadan öpmedim. kucağıma bile almadım. 4 ay once abimin bebeği oldu. onu bile ellemedim gelin kıskanmasın diye. ben kimseyi bu konuda kırmıyorum, üzmüyorum ben de aynı davranışı karşımdakilerden bekliyorum. aylardır binbir zorlukla taşıdım karnımda. benim bebeğim o kimseye vermem :eek:klava:

8. 17 Şubat 2009
  9. tktk_tktktk

tktk_tktktk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende istemiyorum bebeğimi kucaktan kucağa dolaştırmalarını.Ben kimsenin bebeğini kucaklamam rahatsız etmem benimkinide bana bıraksınlar...:eek:klava:

10. 17 Şubat 2009
  11. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya ben kendi annemden bile kıskanıyorum. doğsa da sevsek deyip duruyo -tatlicadiarzu-

12. 17 Şubat 2009
  13. glsh85

glsh85 Guest

sakınan göze çöp batarmıişş:1shok:

14. 17 Şubat 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Allah korusun. hormonlardan böle oluyo. yalnızca anlayış bekliyoruz milletten çok mu benneyaptımki

16. 18 Şubat 2009
  17. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    doğumdan sonra insanın psikolojisi zaten kötü oluyor bu tarz küçük ayrıntılara takılırsanız inanın sizin için çok zor geçecek dönemler başlıyor bunun için daha sakin olun şimdiden bu tarz şeyler düşünmeyin hamilelliğinizi huzurlu geçirin.Doğumdan sonra hoşlanamdığınız şeyleri yapan olursa uyarılarınızı ister istemez yapacaksınız zaten mesela ben gelen misafirlerin çocukları bebeğimi kucakalrına almak yada öpmek istediklerinde çok sinirleniyordum çocuklar yasak büyüdükten sonra ancak diyordum ailelerinin yanında aileleride benim ne demek istediğimi anlıyolardı bunun gibi birsürü şey hepimizin başına geldi

18. 18 Şubat 2009
  19. keremini

keremini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum doğumdan sonra hastane odamıza gelip herrkese ayrı ayrı bakarak dedi ki : bebeği 3 ay anneden başkasının öpmesi yasakkkk !!! :))
    Allah razı olsun sevgili doktorum belki bunu hijyen açısından belki de benim psikolojimi desteklemek açısından söyledi ama saolsun söyledi ve herkes, eşim bile buna riayet etti . sonuçta el kadar bebeğin kimsenin sulu öpücüklerine ihtiyacı yok onun tek ihtiyacı annesinin sıcacık kucağı ve memeleri :))