bebegimizin beslenmesi

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve scapula tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : scapula
  1. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar kim bebeklerine mama veriyor günde ne kadar veriyor hangi mamadan veriyor,nelere dikkat ediyor???

sadece anne sütü verenler günde kac defa ne kadar süreyle emziriyor..hemen hemen hepimizin doktor kontrolü oldu,bu konuda doktorlariniz ne gibi tavsiyede bulundu???

2. 13 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ben valla maglum şu an doyduklarını bilmedikleri için he ristediğind everiyorum uyandıgında veriyorum mesela dr um 10 dakka birinden 10 dakka diğerinden dedi ama benim kızım için 10 dakkalık süre çok az maalesef çok seviyor emiyor bol bol maaşalalh uyuyor sonra mama vermiyorum her emzirmeden sonra su veriyorum 3 çay kaşıgı hem hava çok sıcak hemde agzında süt kalıntısı gitsin diye veriyorum bakalım şimdilik böyle

4. 13 Temmuz 2008
  5. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    mama vermiyorum.her ağladığında emziriyorum.bazen uykudan uyandığında da ağlamadan emziriyorum ki sinirlenmesin.oğlum sinirlendiği zaman aç olsada emmiyor.kilosu iyi.bir ayda 1200 gr. almış.yani sütüm yeterli.doktora gitmedik henüz.sadece aşı olduğunda kilo,baş çevresi vs ölçümü yapıldı okadar.2 aylık olunca kalça usg için gidicem.ozaman kontrol ettiririm.

6. 13 Temmuz 2008
  7. sevce

sevce WHİTE ANGEL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim sütüm malesef çok az olduğu için ben mama takviyesi yapıyorum
    eczaneden SMA isminde mama aldım doktorumuzun önerisi ile günde 2 kez 30 mg veriyorum yani çok az bir miktar
    memeyi ise her ağladığında veriyorum ve günde 1-2 kere çay kaşığı ile su veriyorum
    arada 25 mg rezene çayı veriyorum
    d 3 vitaminini ise vermiyorum çünki onu içince yüzünde kırmızılıklar oluştuğunu fark ettim
    doktorumuz ilaçla bir ilgisi olmadığını söyledi ama zaten havalar güneşli bende sabahları 10 dakikalık güneş banyosuyla d vitamini işini doğal yoldan hallediyorum
    zaten ben oldum olası vitamin ilaçlarına karşıyımdır

8. 13 Temmuz 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım malesef 5dk.emiyor ve bi daha almıyor zaten onuda zorla veriyorum mecburen bende ya göğsümü sağıyorum bazende süt gelmiyor mama veriyorum tabi bunu her zaman yapıyorum çünkü benim kızım pek üçen bebek d3ğil ve mne kadar yedire bilirsem kardır diye düşünüyorum....
    günde de 40 yada 30ml rezene çayı ve dr.vermiş olduğu miğde şurubu ile gaz damlası var mecburen onlarıda veriyorum çünkü aşırı gazlı bir bebeğim var bu yüzden de ememiyor miğde şişkinliğide varmış...

10. 14 Temmuz 2008
  11. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    oğlum sarı kızdan yanı benden emıyorr emecegını cokta duşkun memelerıme :)
    bazen 2 gunde 3 gunde bır kez fln gogus uclarım dınlensın dıye mama verıyorum 30 cc sadece ama ı ıhhh onu sevmıyorr emıyor bıtırıyor kusuyor yınee meme ıstıyor. meme delısı resmen.
    bırde anne sutunude emıp kusuyor yıne emmek ıstıyor kustuklarını gerı kazanmak ıcınn :))
    anlayacagınız hal bıraakmıyor bendeee

12. 14 Temmuz 2008
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bbeğimde emdiklerini kusuyor bebeğimin miğde şişkinliği olduğu için dr.kustuğunu söyledi buda bebekte kilosunu az almasına sebep oluyormuş...fe-azlasını çıkarmıyor hepsini çıkarıyor benimki...

14. 18 Temmuz 2008
  15. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben neler veriyorum bilseniz....emziriyorum 2 saatte b r bazen saat başı emiyor kızım...arada humana rezene çayı gün içerisin de nurse harveys gaz ilacı çok gazlı...bazen 1-2 çay kaşığı ıhlamur bahırsakları yumuşarmış milupa papatya çayı güzel uyku yapıyor...d vitamini...sonra grip oldu şurubu var...su vermiyorum dr gerek yok dedi anne sütü alan bebekler için olmazmış anne sütü su olduğu için süt kalitesi bozulur dedi ...su takviyesini çaylarla hallediyoruz...

16. 18 Temmuz 2008
  17. EU1

EU1 Guest

walla ben mama werenlerdenim sütüm oldukça az malesef hatta gün içinde şöööyle enipte uyuduğu olmuyo mecburen arkadan mama weriyorum 60 bazende 75 cc günde 4 yada 5 öğün bebeğim yeni kilo almaya başladı.onun dışında gazı olursa zinco weriyorum bide dvit imiz war.kızımın süt dışında bi problemi yok çok şükür sütte benim problemim zaten ne yağtıysam artmadı napalım kısmet böyleymiş sağlıklı olsunda bebişim

18. 19 Temmuz 2008
  19. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bende emziriyorum benim oğluşumda meme delisi öyle saatimiz falan yok 24 saat meme ağzında olsa hiç hayır demez benim haylaz memede uyusun istediği an meme ağzında olsun istiyor. Emzikte kabul etmiyor.