Bebeğimle tatile gitmek istiyorum yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve neesli tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : neesli
  1. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar konuyu nereye açacağımı bilemedim ama burada yazayım dedim. benim bebeğim şu anda 9.ayında 12 ayını tamamlayınca 8 günlük bir tatil planlıyoruz.çok sıcak ve güneş olmaması için haziran başı ve ege sahilinde bir yer düşünüyoruz.bu benim bebekle ilk tatilim o yüzden nelere dikkat etmeliyim yanıma neler almalıyım bilmiyorum.bebeğiyle tatil deneyimi yaşamış arkadaşlardan yardım istiyorum.tatil için bebişimin bavulunda neler olmalı?bilmiyorumkismile

2. 23 Şubat 2010
  3. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba canım, bende kısmetse bebeğim 12 aylık olunca tatil düşünüyorum. Eylül de olacak büyük ihtimal. Bende nasıl olur meraktayım. Güzel bir konuya değinmişsin. Tecrübeli arkadaşlardan yanıt bekliyoruz:KK66:)

4. 23 Şubat 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Selam canım. Bende kızımla ilk tatilime 1 yaş gibi çıkmıştım.
    Herşey dahil bir otel seçtik biz. Çocuk dostu otelleri tavsiye ederim.
    Otelde barlarda biberon steril makineleri falan vardı. Restaurantta bebek köşesi vardı.
    Her saat bebeğime uygun yemekler bulabildim.

Sabah kalkar kahvaltı yapardık. Öğlene kadar deniz havuz neyse. Öğlen odamıza geçerdik kızımla. Uyurduk bu sayede öğlen güneşine de maruz kalmazdı kızım. Uyumasa bile mutlaka odada olurduk. Babamızda keyif yapardı. ıki üç gün babayla birlikte gittiler odaya ben keyif yaptım. Uykudan uyanınca ara öğününü yer yine deniz yada havuz. Bol bol kumla oynardı kızım.
    Sonra odamıza banyo vs akşam yemeğine inerdik. Çocuk discosu olurdu 8 - 9 arası onu izlerdik. Danslar oyunlar vs vs. 11 gibi uykuya giderdik yine. Biz annemide aldık giderken. Bir yada iki akşam biz eşimle çıktık annem kaldı kızımla. Ama onun dışında hep ben ilgilendim. Annem zaten kızıma bakıyor tatilde de baksın istemedim.

Sana tavsiyem sakın düzenini bozma. Tatilde de aynı düzene devam et.
    Rezervasyon yaptırırken bir gün öncesinde odanın ilaçlanmasını iste. Yazın tatil yerlerinde sivri sinek ve böcek bol oluyor. Odalarda da oluyor en kral yerde bile. Kullandıkları ilaç zararsız korkma.
    Benim kızımın göz kapağını böcek ısırmıştı acile gitmiştik.
    Ultra korumalı bir güneş kremi kullan. Yoğun kıvamlı oldun. Günde bikaç kez sür. Gölgede kalsa bile sür. Tamamen emdirme vücuduna beyaz beyaz kalsın krem vücudunda.
    Mutlaka böcek sokmalarına karşı losyon ve sinekler için koruyucu krem al. Chicco bitkisel çok iyi sinekler için.
    Bunların dışında mutlaka alman gerekenler.

Ateş düşürücü ilaç ve ateş ölçer
    Yanıklar için krem
    Pişik kremi
    Bebeğin şampuanı, lifi ve sabunu
    Bolca atlet
    Banyo havlusu (otelinkileri kullanmak istemezsen ben istemedim)
    Mayo bebek bezi
    Bikaç çeşit mayo (bir kez denize yada havuza girdiğinde ıslanıyor ve hemen değiştirmen lazım ama hemen üzerinde ıslak kalmamalı)

aklıma geldikçe yine yazarım canım. Hiç endişelenme süper oluyor bebekle tatil. Ben çok keyif almıştım. Dediğim gibi bebeğinin düzenine asla dokunma. Eğer odada kalmak isetemezsen animasyon ekibi bebek bakımı yapıyor gün içinde. Onlarla görüşebilirsin.

6. 23 Şubat 2010
  7. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok güzel bi konu. Bende merak ediyorum bebişimle tatil nasıl olacak diye. Ama biz gittiğimizde benimkisi 10 aylık falan olacak. Çok korkuyorum oralarda hasta falan olur diye. Havuza denize girecek ya üşürse. Tecrübeli arkadaşlar deneyimlerinizi bekliyoruz.

8. 23 Şubat 2010
  9. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlarım ben bebeğim 3 aylıkken gitmiştim biliyo musunuz?:)çok da güzeldi.biraz kısıtlıyo tabi ki bebeğimin bakımı war sonuçta ama çok memnun kalmıştık biz.tatilde bile onunla ilgilenmek çok güzel.ben yarıdan fazla şey almıştım yanıma.10 günlüğüne gitmiştik.denize sokmadım çok küçük diye ben de girememiştim.bu tatil biraz babamıza yaradı diyebilirim:)dediğim gibi herşeyini aldım hemn hemen.ama dereesini ateş düğşürücüsünü burun aspiratörünü almayı sakın unutma we bi de gifrer ya da okyanus suyu.bunlar önemli.ben bi yere oturmaya gidiceksem bile bunları yanımda götürürüm muhakkak.derecesi 1.sırada geliyo!şimdilik bunlar aklıma geldi.size mutlu tatiller!!!!....

10. 23 Şubat 2010
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benim de 2 ayı bitti.yazın 5-6 aylık olcak ,biz de gitcez :)

12. 23 Şubat 2010
  13. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    50 faktörlük bir güneş kremi mutlaka alın

14. 23 Şubat 2010
  15. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ilgilenip deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.Biraz da olsa içim rahatladı.şu an 9.ayında biraz daha büyür ozamana kadar bebeğim herhalde.umarım tatilin keyfini çıkarabiliriz. sormak istediğim bi çok soru var aslında mesala ; bebeğimi ne kadar güneşe çıkarmalıyım ve havuzda deniz kenarında üşürmü acaba üzerini giydirmelimiyim.en korktuğum şey havuzların hijyeni mayo bebek bezleri güvenlimi acaba yani dışarı sızdırmadığı gibi dışardan da su almıyordur herhalde.oğluşumun hastalanmasını istemiyorum.onu eğlendirelim derken sağlığını bozmayayım.şimdilerde bebeklerde enfeksiyona bağlı rahatsızlıklar çok fazla.Rabbim hepimizin meleklerini korusun.

16. 23 Şubat 2010
  17. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bizde haziran başı gidicez kızım ozamana 9 aylık olucak bende mayo bezleri merak ediyorum. ben havuza sokmayı düşünmüyorum didim e gidicez eylülde de antalya ya gidicez missss gibi egenin akdenizin suyu varken havuza sokmayı düşünmüyorum.

18. 23 Şubat 2010
  19. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    çok haklısın canım bencede en mantıklısı deniz suyu.ama olur da havuzdaki çocukları görüp girmek isterse diye sormuştum.Ben bebeğimle sürekli ilgilenicem zaten.Bu tatil en çok babamız ve minik meleğim için.Bizim babamız askerde dönüşü için böyle bi tatil planlıyorum hiç bi sorun olmasın istiyorum ama bakalım biz tedbirimizi alalım da hayırlısı. kaydirigubbakcemile5