bebeğimmmmm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gurbetten tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gurbetten
  1. gurbetten

gurbetten oğluşum seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar
    37.haftadayım plesantam yaşlanmış bebeğim haftada çok az kilo alıyor ve 1 hafta geriden geliyor sizce neler yeyip içersem bu konumda bebeğime faydası olur
    aranızda bu tarz bi sıkıntı yaşayan oldu mu 1 hafta sonra gideceğim kilosu azıcık olsun istiyorum neler yapabilirim bilen varsa paylaşabilir mi..
    şimdiden teş.ediyorummmm....

2. 7 Mayıs 2010
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Günde 1 lt. Süt iç, pekmez, peynir, yoğurt, ceviz ye. Şuan aklıma gelen bunlar. Kaç kilo ki bebeğin??

4. 7 Mayıs 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım geçmiş olsun,önce bi rahatlat kendini, her çocuk rızkı ne kadar tayin edildiyse o kadardan bir gram fazlasını alamaz... Mevlam senin için böyle bir durum uygun gördüyse, üzülmek yerine buna rıza görtermek daha pozitif etki gösterir.. çünki plesanta yaşlanması hiç bir annenin elinde olan bir şey değil..
    bebeğin çok tosun doğmayabilir fakat vasat doğan bebekler gerçekten doğumdan sonra çok çabuk gelişiyorlar,
    kendimden örnek vereyim..benden önce doğum yapan bir arkadaşım vardı, 2.200 gram bi bebeği oldu...... ben erken doğum olmasına rağmen maşaAllah 3.750 gram bir bebek dünyaya getirdim, doktorda bizde şaşırdık, insan o zaman , ne güzel beslemişim yavrumu diye gizli bir gurura kapılıyor... halbu ki bu Mevlanın ona uygun gördüğü rızıktı ki , hepsinden istifade edebilmiş yavrucuğum..
    sonra o arkadaşımın cılız bebeği ayda 1.500 gr , benim ki ise en fazla 500 gr aldı... ve bir ayda bizi geçtiler.. bi görsen bebeğin tombiş yanaklarından burnu görünmüyordu nerdeyse :))

diyeceğim o ki, hiç telaş yapma, huzurlu bi evlat doğur..ah ne güzel besleyecek onu Rabbim inşaAllah..

ben son ayımda her gece 1 lt süt içmeye çok özen göstermiştim, yatmadan yarım litresini, gece wc ye kalkıncada diğer kısmını bitiriyordum, buradaki püf nokta gece içilmesi, çünki sen uykuda olduğun için vücut aldığın gıdayı bebeğe kullanıyor canım..... gündüzleride havuç ye bol bol..

aklıma gelmişken şunuda söyliyim, doğumdan sonra rendelenmiş havucu yiyip üzerine süt içersen, koyu koyu sütün olur :lepi:

6. 7 Mayıs 2010
  7. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    muz ye canım ve dinlen pek iş güç yapma çok yürüme yorma kendini .. zayıfta olsa toparlar sağlıkla doğsun inş.

8. 7 Mayıs 2010
  9. gurbetten

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım Allah razı olsun çok güzel yazmışsın..aslında kilo konusuna takılmıyorum herşey ALLAH tan ama dr umda azıcık dursun ne alırsa kardr diyo toplu bebeğin bakımı kolay olur yemesi güzel olur diyo sanırım etkileniyorum..ben rahatım şuan ki kilosu ile bile olsa sağlıkla gelsin yeter diyorum..rabbime emanet kuzummm..sağol arkadaşım tavsiyelerini yapacağımm..

sağol canım ben birazda yordum kendimi artık dinlenmedeyim...:CüvCüv:

10. 7 Mayıs 2010
  11. gurbetten

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2800 gibi...

12. 7 Mayıs 2010
  13. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım korkma benım bebegımde 2900 dogdu. 2700 hastaneden cıktık.
    yarın 3 ayını doldurucak ve 6300 su an.
    kucuk dogan bebekler gercekten cok cabuk toparlanıyolar. ıcını sıkma. dogduktan sonrada beslersın bebegını...

14. 7 Mayıs 2010
  15. gurbetten

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oyy maşallahhh...inş.canımmm

16. 7 Mayıs 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    2800 o kadarda düşük değilmiş canım. benim ilk kızım 38+2de 3400dü. bebekler bu haftalarda haftalık en az 300 gr alıyor. bence seninki normal bir bebek. korkmana gerek yok. bol bol süt iç canım canınıda sıkma.