Bebeğin banyo yaparken başı nasıl yıkanır ki, her defasında ağlatıyoruz.

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve aysun444 tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

2 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Eşimle ben bebek bakımı konusunda hiçbirşey bilmiyoruz, bir bilende yok yanımızda. Banyosunu yaptırıken güzel güzel ama acemice vücudunu yıkıyoruz, başına sıra gelince eşiminde benimde elimiz ayağımıza dolanıyor. Şampuanlıyoruz ama durularken mutlaka bi ağlatıyoruz hatta su yutuyor yavrum... Nasıl yıkanır bebek başı ya, bi videosu falan varsa bana linki yazın yada anlatın anlayabildiğimiz kadar yapalım...

Biz başını şampuanladıktan sonra önce ters çevirip öyle kafasından döküyoruz, sonra birde eşim dik tutuyor ben yukardan hızlıca döküyorum.bu esnada çok bağırıyor, bizde telaşlanıyoruz iyi durulamadan hızlı hızlı bikaç tane daha döküyoruz su falan yutuyor. Nasıl yapılır bu iş ya. Ağzına ve kulağına su kaçmadan.(bu arada banyo küveti ile filesinide aldık ama bizim sorunumuz başını durulamada.)

Bu arada arkadaşlar banyo yaptırırken başka dikkat etmemiz gereken bir detay varsa yazarsanız sevinirim. Biz öyle paldır küldür yıkıyoruz çünkü..

Son düzenleme: 2 Haziran 2009
  2. 2 Haziran 2009
  3. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm aynı sorun bzidede var.allahtan benim kızım banyo yapmayı çok seviyo.yüzüne su gelsede kıkır kıkır gülüyo.ama ben ve eşim ister istemez telaş yapıyoruz.çünkü su yutuyo kızım.başını geriye vermeyi dene bide.bide baş aşağı dökme.ozman çok su yutar

4. 2 Haziran 2009
  5. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım biriniz suyu yavaş yavaş döksün başının arka kısımlarına ama...birinizde eliyle ön tarafını durulama çalışsın yani başının ön tarafına suyu dökmeyin...arka taraflarına doğru dökün...ön taraflarını da elinizle temizlemeye çalışın...burnuna su kaçırmamaya çalışın...umarım yardımcı olabilmişimdira.s.

6. 2 Haziran 2009
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Amaa başını geriye verirsek burnundanda girmez mi, ağzından da girer o zaman. ay yüzünü yıkamak falan ne zormuş yaaa

8. 2 Haziran 2009
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Aa hiç akıl edemedik bunu işe yarayabilir hakikaten..:teytey:

10. 2 Haziran 2009
  11. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım yüzüstü tutun. Yani yüzü filesine doğru gelsin Tam tepe noktasından döküp ellerinizle arkaya doğru köpüğü alın. Elinizi sudan geçirip yüzünü yıkayın yeterli oluyor a.s.

12. 2 Haziran 2009
  13. 27Eylul

27Eylul RABBİM SENDEN İSTİYORUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır arkadaşlar öyle degil önce bebeğin vücudu yıkanıyor sabunlanıyor,daha sonra kafasına sıra gelince biri çocugu kucaklıyacak çocuk aşagı bakar vasiyette bir yandanda parmaklarıyla kulaklarını bükecekki çocugun kulagına su kaçmasın diye suyu birden dökmek gerekiyor çünkü bebek nefes alamaz o yüzden aglamaları oluyorbide bu yöntemi deneyin kulagına su kaçınca allah korusun sancı yapar bide o su.

14. 2 Haziran 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Biz zaten başını yıkayacağımız zaman çocuğu ters bir şekilde tutup kaldırıyoruz ama çocuğu kaldran kişi aynı zamanda kulaklarını nasıl bükecek, çünkü diğer kişi bir eliyle su dökecek bir eliylede sabunlu kafada elini gezdirecek. Aslında diğerleri ile aynı modeli yazmışsınız ,kulakları kapamak dışında.

16. 2 Haziran 2009
  17. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım en son kafasını yıkayacağınız zaman zaten eşin tutup yıkasın sen suyu dök kafasına suyu dökünce eşinde bi eliyle suyu yüzünden temizlersin benim kızım sadece ilk banyosunda ağlamıştı tabi 4 kişi birden yıkamıştı bide ben cengaverlik yapıp tek başıma yıkamaya kalkmıştım su kaçırmadığım yeri olmamıştı o zaman bi çığlığı basmıştı şimdi çok seviyor maşallah suyu bu kulağa su kaçırmama olayına gelince benim dr um kulak problemi olmayan bi bebeğin kulağına su kaçmasında bir sakınca yok demişti en son pamukla kulaklarının içindeki suyu temizlersinki bebek soğuk almasın

18. 2 Haziran 2009
  19. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    ben suyu dökerken diğer elimle (eşin de yapabilir.) alnına siperlik yapıyorum yani güneşe bakarken yaparız ya onun gibi o zaman az kaçıyor pozisyonda tabi yüzüstü sırüstü olursa genzine falan kaçar