bebegin basi ne zaman asagiya doner?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve benkibele tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tecrubeli anneler, bebegim 33 haftalik. kilosu boyu vs iyi.
    ultrasonda bakildi bugun basi halen donmemis. yani dr halen donmemis falan demedi. ben sordum.
    sonra dr a ne zaman doner diye sordum. 2 ay var daha donmesi icin dedi.

Ama arkadasa da dr'u 34. haftaya kladar donmediyse bir daha donmez demis.

Bu konuda tecrubeli anneler var mi? 33/ haftadan sonra donen var mi?

insallah doner. cunku sezeryan olmak istemiyorum. hep normal dogum istedim. Allah insallah dualarimi kabul eder ve bebegim doner.

2. 9 Haziran 2009
  3. ospelias

ospelias Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğe göre değişiyo sanırım. benim bebeğim çok erken dönmüştü, 6.5 aylıktı döndüğünde canım

4. 9 Haziran 2009
  5. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kibelecim canım, bunu sıkıntı yapma, her doktorun yaklaşımı farklı biliyorsun, en iyi yaşayan benim, bebeğin 2 aya kadar dönecektir, ona zaman ver annesi :)

6. 10 Haziran 2009
  7. Sui

Sui Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimki 34+5 civarında döndü. Doğum anına kadar dönebildiği yolunda hikayeler var nette, genel olarak da 37. haftaya kadar döner deniliyor. Ben de aynen senin durumunda idim, normal doğum istediğim için.

Türkiye'de doktorların genel tepkisi bebeğin dönmesi için hiç bir şey yapılamayacağı yönünde ama ABD'de yaşıyormuşsun, orada ve Avrupa'da sezaryenden mümkün olduğunca kaçınıldığı için ebelerin ve doktorların annelere önerdikleri bazı yöntemler var. Genellikle bir takım egzersizler şeklinde bunlar, breech baby diye aratırsan br çoğunu bulabilirsin. Ben bazılarını denedim, bunlar mı etkili oldu, zaten dönecek miydi bilemiyorum ama denemekten bir zarar gelmez diye düşündüm açıkçası.

8. 10 Haziran 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aynı konuyu bende açmıştım görmedin sanırım ben yarından sonra doktora gidicem eğer dönerse haber veririm.ben 36. haftama girdim canım en geç duyduğum 33. haftada dönmüştü.konu temmuz annelerindeydi bir bak istersen canım

10. 10 Haziran 2009
  11. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canim hemen arattiriyorum cok tesekkur ederim. evet dr lar burada sezeryandan mumkun oldugunca kaciniyor. dr 38. haftada ultrason yapariz eger o zamaan kadar donmemisse sezeryan yapacagiz, risk alamayiz dedi.

Umarim doner. Yani dr olumsuz konusmadi, hamileligimde de hicbir problemi takmadim, bebegimin beynindeki kist dahil.(duzelecegindem emindim, duzeldi Allah'a sukur) ama bunda nedense takildim.

Son düzenleme: 10 Haziran 2009
  12. 10 Haziran 2009
  13. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canim hemen bakiyorum. gormedim konunu. insallah yarin guzel haberlerle gelirsin ve bana da umut olursun. a.s.

14. 10 Haziran 2009
  15. kayra42

kayra42 hayatımın aşkı 3 erkek:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benim bebeğmde henüz dönmemiş.çok üzüldüm.bende normal doğum olsun istiyorum...hayırlıs

16. 10 Haziran 2009
  17. kuzeydeniz

kuzeydeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım normal doğum istiyormuşsun inşallah döner bebişin.Benim 29.haftada dönmüştü canım ama son anda dönen bebekler bile olabiliyor.Bebeğin dönmesi için dr.ların yaptığı müdahaleler olabiliyormuş internette okumuştum.

18. 10 Haziran 2009
  19. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canim soracagim dr uma. okudum internette ama riskleri de varmis. hayatta almazlar riski.insallah bebegim doner.

2 hafta sonra randevum var. o arada ben ogrendiklerimi deneyeyim.

kismet diyorum ama hadi sezeryan istesem umursamayacaktim.a am ben normal isterken, insanlar sezeryan sezeryan diye olurken neden sezeryan olmak zoruinda kaliyorum. iste buna uzuldum. normal dogum icin cesurum.

Allah hayirlisini versin insallah.