Bebeğin beyninde kist???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Meltoo tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Meltoo
  1. Meltoo

Meltoo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 2li test için dr a gittim herşey normal ancak beyninde 4mm kist varmış. Tedirgin oldum tabi ama dr omurilik sıvısı kaybolur zamanla dedi. Tabiki tatmin etmedi. Neden olur bu yaşayan var mı çok üzgünüm...:çok üzgünüm:

2. 1 Eylül 2008
  3. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen üzülme,
    bu çok sık raslanan bir durum genelde 24. haftadan sonra geçse de bazen doğumdan sonra da geçebiliyor, benim en yakın arkadaşımın bebeğinde bu omuriliğin yeteri kadar sıvıyı süzememesinden kaynaklanan sıvı birikimi vardı,yani senin dediğin kistten, kızcağız hayatı kendine zindan etti her günümüz ağlayarak geçti kimi zeka geriliği olur dedi, kimi gebelik haftası ileride olduğu için türkiyede almazlar ingiltereye git bebeği aldır dedi ama bu işlerde son sözü söyleyen prof. atıl bey hiç bişey olmaz dedi ve dediğide çıktı doğumdan 9 ay sonra bebekte kist mist kalmadı, maşallah çok akıllı bir çocuk gelişmesi de yaşıtlarıyla aynı...Yani yok yere kendini üzme ama elbette kontrollerini de ihmal etme...Allah bebeklerimizi korusun...

Son düzenleme: 2 Eylül 2008
  4. 1 Eylül 2008
  5. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    su kisti deniliyor bunlara koroid pleksus kesti yani bu kistlerin varlığı tek başına birşey ifade etmiyor ama sadece down sendromlu yada trizomi 18 olan bebeklerde daha çok görüldüğü için işin o kısmı doktorları ilgilendiriyor yani acaba böyle birşeymi var diye düşündürtebiliyor sadece.Bunun içinde genelde amniyosentez istiyorlar yoksa kist için tek başına korkmana gerek yok.

6. 1 Eylül 2008
  7. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama şunuda belirteyim tarama testlerin iyiyse yaş riskin yoksa ve detaylı usg de zaten bu kist harici herhangi bir bulgu yoksa amniyosentezde istemiyorlar çünkü kist tek başına bir anlam ifade etmiyor ve ileri haftalarda büyük ihtimal kayboluyor zaten.

8. 1 Eylül 2008
  9. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşımın bebeğindede çıktı böyle birşey, 3 doktora gitti biri proff. proff da dahil geçer deyince içi rahatladı. Şu an hamileliği devam ediyor. Kalbini ferah tut canım

10. 1 Eylül 2008
  11. ebrunver

ebrunver Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım endişelenme benim bebişte çıktı ve daha sonra kayboldu.önemli olan bu kistle beraber başka bir bulgunun saptanmaması.kistin tek başına bir zararı olmuyor.benim bebişte gördüğünde doktor bana moda oldu bu hemen hemen herkeste rastlıyoruz dedi.İçini rahat tut bence arkadaşım.Allah ın izniyle hiç birşeycik olmas.Kendine iyi bak ki stres yapma ki bebişin olumsuz etkilenmesin.

12. 2 Eylül 2008
  13. ballxixm53

ballxixm53 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üzülme canım o kistten benim yan komşunun bebişindede vardı dr ilerliyen aylarda kaybolur dedi ve dediği gibi kayboldu bebişi doğdu ve şuan 4 aylık nur topu gibi maşallah

14. 2 Eylül 2008
  15. Meltoo

Meltoo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çoook teşekkür ederim hepinize içim çok rahatladı. Gerçekten başka dr a gitmeyi düşünüyordum. Çünkü hiç duymamıştım ve korkuttu. Peki bu kist kaybolmasa hiç down sendromu hastalığımı yaşanıyor.

16. 2 Eylül 2008
  17. Elif

Elif Onur Üyesi Yönetici Editor

Beğenildi:
    715
    Beğendikleri:
    515
    Ödül Puanları:
    113
    Canım geçmiş olsun bebeğine şifalar:) inş çıkmaz bişey

18. 2 Eylül 2008