Bebeğin beyninde ventrikülomegali problemi yaşayıp atlatan varmı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kelebek01 tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : kelebek01
  1. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ensonki kontrolümde bebeğimin beynindeki ventrikülde 10,2 mm genişleme olduğunu öğrendim, doktorum aslında 1 ay önceki kontrolümde görmüş ama benimle paylaşmadı. En son geçen hafta gittiğimde 25 haftalıktım bebeğim usgde 22 haftalık çıktı, normaldede zaten hep 1 hafta geride gidiyordu ama gerilik dahada artmış, öyle olunca doktorum bana amniosentezden bahsetti ve beni başka bi prof.a yönlendirdi, aynı akşam gittiğim diğer doktor bebeğin beyninde 10,2 mm bi genişleme olduğundan bahsetti ciddi bi durum dedi. hemen benden mr ve amniosentez istedi. Aynı hafta mr çekildim çok şükür büyük bi sıkıntı çıkmadı tabi radyoloğa göre. Ertesi günde amniosentez oldum. P.tesi amniosentezin kısa sürede sonuç vereninin sonucu geldi çok şükür ondada sıkıntı yok. ıki hafta sonra tekrar diğer amniosentezin sonucunu bekliycem.
    Neyse dün akşam doktora aldım gittim sonuçları iyi dedi amniosentez için en azından çocuğun kromozomlarında bi problem yok dedi. Ama bu çocuk doğarsa sara hastası olabilir dedi, şok olduk tabi buda nerden çıktı diye, yani illa olacak diye bişey yok ama böyle bi risk var sonra allah korusun böyle bi durumla kaşılaşırsanız niye bize söylemediniz demeyin diye söylüyorum dedi. Tabi ben çok ihtimal vermiyorum allah korusun tabi. Bu şimdiki gittiğim doktor periantrolog ve adam hiç acımadan pat pat en kötüleri söylüyor. Şimdi 1 ay sonra yeniden mr çekilip duruma bakılcak, ozamana kadar beklemedeyim. Kaderime terk edildim anlıyacağınız ve tekrar mr çekilip öğrendiğimde gebeliğim 28 haftayı geçmiş olacak. Belkide sonlandırılmak zorunda kalacak, belki sonlandırılamayacak, Üniversitede konsey kurulup karar verilecekmiş
    Bilmiyorum neolcak dua etmekten başka çaremiz yok... :KK43:
    Daha önce bu problemi yaşayan varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum..

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
  2. 17 Şubat 2010
  3. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    çok geçmiş olsun.konuyla ilgili bi bilgim yok ama ben de başka bi sebepten 21.haftada bebeğimi normal doğumla aldırmak zorunda kaldım.gebeliğin haftası ilerledi diye sonlandırılamayacak diye düşünme.yaşamla bağdaşmayacak bi anomaliyse alınması yönünde karar veriliyo zaten.benim doktorum özeldeydi belki onun için bilemiyorum ama geç kalırız diye endişelenme demişti bana.
    inşallah herşey yolunda gider tabi.sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.en zoru da karar vermek zorunda kalmak.ben hep allahım beni seçim yapmak zorunda bırakma dedim hep.güçlü olmak durumundasın elinden gelen bişey yok.inşallah bi problem olmaz.allah sağlık versin bebeğine.

4. 17 Şubat 2010
  5. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol canım teşekkür ederim, bende güçlü olmaya çalışıyorum. Kaybın içinde başın sağolsun allah birdaha yaşatmasın, benimde 10 haftalıkken bi kaybım var daha önceden.
    Bende özele gidiyorum zatende, yasal süreyi geçtiği için doktor buna üniversitede karar vercez diyor.

6. 17 Şubat 2010
  7. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Allah kimseye yaşatmasın böyle bi acı.Kucağımıza aldıktan sonra acısını göstermesin diye şükrediyorum hep.
    Onun da yolunu buluyolarmış merak etme.Benim detaylı ultrason için gittiğim bi prof vardı.O bu kararı veren kurulda bi doktor.Benim doktorumun da hocasıymış.Önemli olan o doktorun imzası demişti.Herşeyin bi yolu bulunur.ış oraya kadar gelmez inşallah.

8. 17 Şubat 2010
  9. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ınşallah oraya kadar gelmez tabi, düşünemiyorum bile.
    Ve içimde hep iyi bi his var atlatacağımızı düşünüyorum,
    Allahıma dua ediyorum..

10. 17 Şubat 2010
  11. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.

12. 17 Şubat 2010
  13. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ınşallah verebilirim canım, çok sağol.

14. 17 Şubat 2010
  15. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar kimsenin bilgisi yokmu ya.. mafoldumben

16. 17 Şubat 2010
  17. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    ah ne diyelim sana arkadaşım inşaallah sonuçlarda öyle birşey çıkmaz.. diğer testlerinin sonucunun iyi çıkması bununda öyle çıkma ihtimalini arttırıyor.. Rabbim sana ve bebeğine hayırlı yazılar yazsın:Saruboceq:

18. 17 Şubat 2010
  19. kelebek01

kelebek01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amin inşallah, :Saruboceq: çok sağol