Bebeğin çok fazla ıkınması ve kaka problemi:(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gizemm tarafından 1 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : gizemm
  1. gizemm

gizemm Guest

12 günlük bebeğim çok fazla ıkınıyor. süt emzirirken bile arada ıkınıp kızarıyor, çok zorlanıyor. sanki kakası var da yapamıyor gibi. kakasını bazen yapıyor ama az gibi. ve ıkınması devam ediyor. sebebi ne olabilirCADIARZU

2. 1 Ağustos 2008
  3. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok normal canım her bebekte yaşanır bende yaşadım halada yaşıyorum aslında gaz icin doktorum colınox damla verdi ve bizi cok rahatlattı cok şükür o ıkınma icinde doktorum hakiki zeytinyagı bir cay kaşıgı verin günde dedi sende öyle yap işe yarıyor.

4. 1 Ağustos 2008
  5. gizemm

gizemm Guest

Bebeğe saf zeytinyağı yerine sızma zeytinyağı versek kakasına iyi gelir mi?

6. 1 Ağustos 2008
  7. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb benim oğlum 35 günlük oldu.aynı sorunu bizde yaşadık.ilk zamanlar o öyle ıkınıp ağlarken bende ağlıyordum.ama hemen hemen her çocuk bunu yaşıyormuş eğer kakası normal kıvamdaysa bir sorun yok demektir.bizimki artık yavaş yavaş düzeliyor.karnına masaj yap ıkınırken emzirmeye çalış o zaman fazla ağlamıyor birde poposunun deliğine kulak çöpüyle zeytinyagı sürüyorduk.geçmiş olsun

8. 1 Mart 2010
  9. azra2010

azra2010 mother Melis&baby Azra:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 20 günlük aynı sorunu yaşıyorum ıkınıyor huzursuz uykusundan ıkınarak uyanıyor ama kakasının rengi ve kıvamında sorun yok.ne yapmam gerek anlamadım o zorlanıp ıkındıkça ben daha kötü oluyorum:KK43:

10. 4 Mart 2010
  11. azra2010

azra2010 mother Melis&baby Azra:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğimde 25 günlük aynı sorunu yaşıyorum sürekli huzursuz ıkınıp zorlanıyor ama kakasının kıvamı ve rengi normal sanki zor yapıyor gibi saf zeytinyağı ie yaradımı doktora gtmeyi düşünüyorum

12. 4 Mart 2010
  13. ISILDURU

ISILDURU Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğimde 12 günlük ıkınırken kızarıyor morarıyor ağlıyor hemen emziriyorum sakinliyor ama sancısı var kuzumun ne yapsak ben eczaneden zinco aldım iki damla vermeye başladım

14. 13 Ekim 2010
  15. lovelinya

lovelinya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim de 12 günlük sürekli ıkınıyor, emerken bile ıkınıyor boğazına kaçırıyor sütü onun yüzünden hatta...
    kakasını yapma sıklığı kıvamı gaz çıkarması filan normal görünüyor...
    ıkınmaktan uykudan bile uyandığı oluyor ama ne yapmalıyım bi zararı olur mu bebeğime bilgisi olan var mı ?

16. 13 Ekim 2010
  17. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sızma zeytinyağımı??????????? sakın.... sütün dışında bebeğine sakın ama sakın 1şey verme...( tabii drun şunu içirmelisin vs demediyse... ) bu arada ıkınmalar gaz çıkarmaya çalışmasından kaynaklanıyor... SABİHA PAKTUNAnın çok önemli dediği 1 şey var... çocuklara 3 yaşına kadar müdahale etmeyin.. çişine kakasına ve yemeğine........ bu konularla ilgili bolca kitap okumanızı tavsiye ederim...

18. 13 Ekim 2010
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay öncesi için zeytinyağı olabilir ama sonrası için armut suyu iyi geliyor kabızlığa...