bebeğin doğum kanalına girmesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kelebeksvcn tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : kelebeksvcn
  1. kelebeksvcn

kelebeksvcn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkese
    haamileliğin son dönemleri gerçekten çok zor geçiyor. her gün yeni bir şey oluyor. 40+2 olduk bugün, dün doktor çatı muayenesi yaptı ve henüz kanala girmemiş dedi. normal doğum için bekliyoruz, ama kanala ne zaman girer, anlaşılır mı ya da yürüyüş falan iyi gelir mi? deneyimli anneler ya da benim durumda olanlar varsa paylaşırlar mı acaba? bir de eğer kendi sancım gelmezse 40+5 de suni sancı verecekler, o zaman da kanala girmemiş olursa suni sancı ile girer mi acaba?fisfisfis

2. 4 Nisan 2010
  3. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim de bebeğim tam olarak doğum kanalına girmemiş. 39+2 olduk biz. ışin kötüsü plesenta yaşlanması da var. 7 Nisan'da tekrar kontrolüm var. Doktorum müdahale edebiliriz dedi. Yani suni sancı verilecek o güne kadar gelmezse bebişim. Çok dua ediyorum kendi sancımla doğurmak için... Allah yardımcımız olsun arkadaşım...

4. 4 Nisan 2010
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol yürüyün kızlar. Faydası var.

6. 4 Nisan 2010
  7. glupglup

glupglup Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbir faydası olmadı bende yürümenin valla. Çatır çatır suni sancıyı verdiler 41. haftamda. O günü ve sancıları tekrar yaşıyorum sanki düşündükçe. Çok korkunç ya suni sancı.

8. 4 Nisan 2010
  9. nurefsann

nurefsann Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende suni sanciyla dogum yaptim ama hic te oyle korkunc degildi!

10. 4 Nisan 2010
  11. kelebeksvcn

kelebeksvcn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eceşimal benim de doktorum salı gününe kadar bekleyelim salı günü suni sancı veririz dedi. o güne kadar belki kendisi gelir diye dua edip duruyorum ama hala bir hareket yok kızımda. herhalde 6 ya da 7 sinde doğuracağım, aynı gün doğurmuş olabiliriz. allah yardımcımız olsun cidden

12. 4 Nisan 2010
  13. kelebeksvcn

kelebeksvcn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir de kimi çok acı çekiyor suni sancıdan kimi de pek bişey olmadı diyor heralde değişiyor kişiden kişiye. yani benim istediğim inşallah suni sancı ile normal doğum olsun. bir de suni sancıyı çekip çekip sonra doğuramayanlar oluyormuş ya mecburi sezeryan oluyo onu hiç istemiyorum. artık hayırlısı diyelim naapalım, beklemekten başka bir çare yok şu an için

14. 5 Nisan 2010
  15. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin gibi aynı gün doğum yapabiliriz canım. hihoyyyt Yarından sonra yani ayın 7'sinde kontrolüm var. Eğer bebeğin kalp atışlartında bi farklılık varsa ve plesenta daha da kötü olmuşsa akşamına bebeği suni sancı ile doğurtacak doktorum.

Normal doğum olmasını o kadar çok istiyorum ki sanırım suni sancıya dayanabilirim. Allah korusun ben de en çok suni sancının da işe yaramayıp sezeryana gerek kalınmasından korkuyorum..... Rabbim hayırlısını nasip etsin... İnşallah o güne kadar ikimizin de sancısı kendiliğinden gelir inşallahhhh........

16. 5 Nisan 2010
  17. sier

sier Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar allah yardımcınız olsunn..artık son günlerinizi yaşıyorsunuz.allahım hepinize hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin.hakkınızda kolayı ve hayırlısı nasılsa öyle olsun..
    Buarada ben hiç doğum yapmadım ama; buralardan edindiğim bilgilere göre; son günlerde bol bol yürüyüşün, bol bol duş almanın filan doğum için faydalı ve doğumu başlatabilme açısından kolaylaştırdığını okumuştum..nacizane tavsiyem :KK66:)

18. 5 Nisan 2010
  19. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.sağlıkla bebeklerinizi alın kucağınıza inşallah.korkmayın umarım her şey yolunda gider bol bol yürüyüş ve duş bende bunu duymuştum ve stres yapmayın lütfen bebişleriniz etkilenmesin.sağlıklı doğumlar dilerim.