bebeğin doyduğunu nasıl anlıyorsunuz..

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bebeğim gazından ememiyor...dört beşsaat kavga dövüş emdiriyorum..bir iki emip bağırıyor..sonra emziğini koyuyorum...geri çekip göğsümü veriyorum...biraz emiyor yineçığlık çığlığa.şimdide aynıyız...oofffgitmemlazımmm

2. 20 Mart 2008
  3. EU1

EU1 Guest

sonra bebiş uykuya dalıyo..amazorla uyutuyorum..bi saat falan ayakt pış pışlayarak gezmek gerekiyo..ama doymadan uyuyormuş gibi geliyor bana..çok üzülüyorum..bi bebeğin bir ayda kaç kilo alması lazım kızlar..sizin bebişler kaç kilo aldı..ilk ay..benim bebiş 33 günlük

4. 20 Mart 2008
  5. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım bebegım 45 gunluk
    dogdugunda 3170 gramdı 1 hafta sonra kontrolumuzde 3,110 gr dusmustu vıcuttakı odem vs atarak
    en saon martın 14de gıttık DRA ve 4,650 gr olmustu
    senın bebegın ne kadar kılo almıs canım

6. 20 Mart 2008
  7. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    matematıkcı;
    canım ya cok fazla sorun etme bunları kılo her bebege gore degısır.bazen hıc kılo almadan ayını gecırebılır bazen az alır ve bazen durur kılo alısı.bebegınden bebegıne degısır.herkesle kıyaslayıp canını buna sıkma
    gazı ıcın ılac kullanıyormusun once gazını halledın .o can acısından emmek ıstemıyor ve kucakta gezmek ıstıyordur.gaz donemını rahat gecırmesını sagla ve sana tavsıyem daha erkenken kendı uyumaya alıstır.ben ıkıncı kızımı oyle alıstırdım ve 8aylık oldu bugun hala karnını doyuruyorum odasına yatırıyorum kendı kendıne uyuyor kalkıyor kendı kendıne oynuyor elıyle battanıyesıyle en son canı sıkıldıgında cagırıyor hatta ısım varken bırakıyorum yatagına oynarken karnıda toksa uyuyup gıdıyor
    kızlar hepınıze tavsıye ederım :)))))))ılkını hala yanımdan ayırmadımda 4yasında:KK43:((((((((
    onu uyutup kacıyoruz yatagına :KK43:(((((((((((((
    sana kolay gelsın ALLAH yardımcın olsun

8. 20 Mart 2008
  9. EU1

EU1 Guest

doğduğunda 2.400 dü. bi ay erken doğduğu için minicikti..30.gün tarttırdım..kıyafetleri vardı gerçi üzerinde 4.200 geldi maşallah bebişim:) iyi gibi geliyo bana ma gazı yüzünden ememiyo..en büyük sorunumuz bu..sürekli kucakta..belim kopuyo artık...zinco yu kullansammı diyorum..bi zararı olurmu acaba...ne diyosunuz kızlar..kendi kendine nası alıştırıcam?pış pışlamadan uyumuyo..ne yapıym bilmiyorum...yatağına koyunca ağlıyo..bi aylık bebek parmağında oynatıyo valla

10. 20 Mart 2008
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım biz kullanıyoruz zinco doktoru verdi bitkisel yaglar zaten bişe yok içeriğinde faydalı cok

12. 21 Mart 2008
  13. ASYAA

ASYAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebegının gözbebegıne bak ay ne komık bı laf oldu hee:roflol::roflol:.neyse işte gözbebegı sarıysa eger ac demekmıs yanı ıyı tam manasıyla karnı doymamış demekmıs.doktor demıstı ac olunca gozbebegıne sarı olarak yansırmıss:sm_confused:

14. 21 Mart 2008
  15. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım ya nasıl alıştırdın kendi kendine uyumaya benim kızım 2,5 aylık yatak odamızdaki yatağında yatıyor emerek uyuyor hep sen baştan itibarenmi ayrı yatırdın zamanın varsa bu konuda beni bilgilendirirsen çok sevinirim a.s.

16. 21 Mart 2008
  17. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla kızlar her birey nasıl ki kendine münhasırsa bence her bebekte birbirinden farklı,pek fazla alıştırmakla alaksı yok.ben hamileyken bebek konusunda asla yapmıyacagım dedegım bır çok şeyi yapmak zorunda kalıyorum.çunku bebegım ınanılmaz gaz sorunu yasadı o kadar çok agladı ki (15 gunlukken başladı yaklaşık 50 gunluk olana kadar surdu,hatta zaman zaman hala oluyor.)o dursun ,aglamasın,hırpalanmasın dıye kucaktada salladım,bacaklarımdada yanı bı tepeme çıkartmadıgım kaldı,bazı bebek emer uyur,altı kırlıyken aglar vs... benım bebegım canı ne zaman ısterse bagırıyor :sm_cool:ve uykusuda çok az.ama zamanla onun huyuna alışıyorsun,yorucu oluyor ama yınede onunla olmak çooooooooooooooook guzellllllllll.

18. 21 Mart 2008
  19. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kızımda dört aylık oldu..ilk 2,5 ay benimde sütüm yeterli olmadı daha doğrusu göğüslerim parçalandığı için kızım bi türlü ememedi..15 günlük ken doktora götürmüştük kilo alımı az diye doktor mama tavsiye etmişti..gerçi doktora gerek te yoktu açlıktan sürekli mızırdıyor ve uyumuyordu..göğüslerim düzene girince kızımda düzgün emmeye ve düzgün uykuya geçti..tok olduğu zaman ya ağzını kapatıyor yada göğüsümü tutup tutup bırakıyor kendi kendine göğüsümle oynuyor..eğer doymadıysa zaten aranıp ağlıyor..ben gaz sancısı için zinco kullandım çokta memnun kalmıştım..artık kullanmıyorum kızım hareketlendikçe arkadan bırt bırt gidiyor:)))