Bebeğin el ve ayak izleri nasıl alınır ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve akans tarafından 16 Haziran 2012 başlatılmıştır.

16 Haziran 2012
    Konu Sahibi : akans
  1. akans

akans Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben bebeğimin el ve ayak izlerini doğal yollarla almak istiyorum ama yeterli bilgiye ulaşamadım ayrıca kordon kanı saklanması konusunda bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim hepinize hayırlı doğumlar dilerim

2. 17 Haziran 2012
  3. fadiming

fadiming Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de merak ediyorum bu konuyu

4. 17 Haziran 2012
  5. akans

akans Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    hiçkimsenin bilgisi yok sanırım :KK43:(

6. 18 Haziran 2012
  7. zeyno_55

zeyno_55 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam da bu konuyu açacaktım ama önce bir dolanayım var mı dedim.. Bilgisi olan yardım etsin lütfen bunu yapan yok mu?

8. 19 Haziran 2012
  9. akans

akans Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    yok demekki daha önce kimsenin aklına gelmemiş baksana

10. 12 Aralık 2012
  11. ikizbalik

ikizbalik Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    Hazır satılan kalıplar varmış
    Bir de kendiniz yapabiliyormuşsunuz,
    onun tarifi de şu şekilde ;

1 çay fincanı tuz, 1 çay fincanı un, yarım fincan kadar su..
    tuz ve unu karıştırın su ile beraber biraz kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yapın. Bebeğin ayağının sığabilecği oval ya da yuvarlak bir kabın dibin strech film ya da bir parça naylon serin. Hamuru içine düzgünce yayın el izi bırakmayın bebeğinizin ayak yabanını bebe yağı ile yağlayın tabanında hamur olan tabağı dikkatlice bebeğin ayağına bastırın. ( Bebeği hamura bastırmaya çalışmayın yatar vaziyetteyken ayağını tutup hamura hafifçe bastırın)
    Hamuru kalıptan çıkartın ve güneşte kurutun. İsterseniz kalıptan çıkarmadan önce bir delik açıp kuruduktan sonra asmak için kullanabilirsiniz.
    Fotoğraftaki hali bir gün kuruduktan sonraki halidir tuz ile beraber çok iyi bir şekilde kurur ve dokusu biraz sanki donmuş plaj kumuna benzer daha sonra boyayabilirsiniz. Neticede kuru hamurdur bebek ayak izine iyi bakmalısınız kırılabilir..

alıntıdır.

12. 24 Haziran 2013
  13. krizsavar

krizsavar 2012- ∞ Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.
    kendi bebeğinin el ayak izini alanlar nasıl aldıklarını anlatabilirler mi?
    bahsedildiği gibi iki tür var: bir hazır karışım, diğeri evde tuzlu hamur.
    tuzlu hamurun duruşunu beğenmedim, tam kavramıyor ve sadece tabanı çıkartıyor anladığım kadarıyla.
    hazır karışımın duruşu çok hoş ama ilk seferde başarıyı yakalamak çok zormuş. nasıl yapacağım :26:

14. 27 Haziran 2013
  15. ozlmarm

ozlmarm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İsim vermek serbest mı bılmedıgımden isim vermiyorum su buyuk bebek magazaları var malum ıcınde her seyın satıldıgı bırcok yerde subesı olan onlarda hazır kalıplar var hem de cok sık cercevelı fılan onlardan almak cok kolaylastırır ısınızı

Bense farklı bır sey yapmayı planlıyorum, en kucuk boy tuval aldım ve bırde su bazlı organık boya (resım boyası) bebegımın ayagına o boyadan surup tuvale basıcam, boya suyla yıkayınca hemen temızlenıyor.