bebegin gazina bir cozum lutfeen

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve zeynep882 tarafından 15 Ekim 2007 başlatılmıştır.

15 Ekim 2007
    Konu Sahibi : zeynep882
  1. zeynep882

zeynep882 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar annelik mühteşem bir duyguymuş ama birde geceleri gaz sancısı olmasa:KK43: nasıl bir çözüm olabilir buna lütfen etkili bir yöntem bilen varsa yazsın

2. 15 Ekim 2007
  3. didem10

didem10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk önce bebeğin hayırlı olsun canım allah analı babalı büyütsün benim bebeğimde 27 günlük gaz için aktardan acı elma yağı aldık ilk bebeğimizdede onu kullanmıştık ayaklarının altına ve göbeğe sürüyorsun birde sen rezene içersen bebeğede sütten geçiyor ben faydasını görüyorum bence dene a.s.

4. 15 Ekim 2007
  5. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    sana ılık havlu onerebılırım daha dogum yapmadım ama yapan tanıdıklarım havluyu ütüyle biraz ısıtıp bebeklerının gobeklerıne koyuyorlardı ve bebek sancıdan kurtulup rahatlıyodu

6. 16 Ekim 2007
  7. *mavili*

*mavili* ...:::Ruzişim:::... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bir arkadaş yazmıştı.çörek otu yağı kullanıyormuş.emziğine bir damla damlatıp veriyormuş.inanılmaz rahat gaz çıkartıyormuş bebek.bi dene istersen canım...

8. 16 Ekim 2007
  9. esra221985

esra221985 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya Benim Bebişimde çok Gaz Sancisi çekti Rezene Anason Ve Papatya çaylari Kullandim Baya Faydasi Oldu Sende Dene Istersen He Bide 3 Aylikken Rotavirüs Denilen özel Aşi Yaptirdik Ishale Karşi Bi Aşi.ve Bağirsak Düzenliyo Oda çok Iyi Geldi şimdi Bebişim çok Mutlu Bizde Tabii...

10. 18 Ekim 2007
  11. cachymyn

cachymyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu aralar bı cok kısıden muskatı duydum bı akrabamızada doktor onermıs.aktarlarda satılıyor hındıstan cevızının kucuk halı.bıcağın ucuyla hafıf kırtıp bıraz anne sutuylr karıstırıp cay kasığıyla bebeğınıze verdığınızde rahat rahat uyuyomus hemde gaz problemı kalmıyomus.arkadasımın bebeğı artık kokusunu duyduğu anda gazını cıkarır hale gelmıs:)

12. 26 Ekim 2007
  13. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    canım aynı sorunu bende yaşıyordum kızımın dr.u yabancı asıllı acayip ilaçlar öneriyor ve hepside çok etkili gazı için NURSE HARVEY'S isimli bitkisel bi şurup önerdi biz kullanıyoruz memnun kaldık bi bak istersen ama her eczanede bulunmuyo.

14. 4 Kasım 2007
  15. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğine mutlu ve uzun bir ömür diliyorum.benim iki yavrum var.bende oğlumda gaz sorununu çok yaşadım.genelde oğlanların daha çok gazı oluyo.3 aylık olunca rahatlıyo.öncelşkle her emzirmeden sonra omzuna yatırıp gazını çıkarmalısın.gaz mideyken çıkarsa ki iki kez çıkarmalı,fazla sorun yok.ama memede uyudu deyip yatırırsan gaz bağırsağa iniyo ve sancı yapıyo.sancı olunca ayaklarını karnına doğru çeker.o zaman yüzü koyun yatırıp kolunda dolaştırmalısın.sırtına pıt pıt vur.sırtüstü sancı artar.evet ılık havlu olabilir.altını açtığında zeytinyağıyla masaj da çok faydalı.kolay gelsin

16. 4 Kasım 2007
  17. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    yerimsenibenbizede dr bunu vermişti

18. 4 Kasım 2007
  19. nane63

nane63 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 3 yasinda ogulum var bende gaz problemi cok sektim cok ilaclar bitki caylari denedim bana fayda etmedi ablam sonra bunu onerdi verirken cocuk altan gaz cikarmaya basilyodu (cay bardaginda sicak su biraz limon ve seker )bildigimiz limonata ama sicak bununla kurtuldum gaz probleminden:1hug: (bir kac cay kasigi icirmen yetiyo bebegin ufaksa)