Bebeğin gazını çıkarmak için tavsiye edebileceğiniz etkili yöntemleri paylaşalım.

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysun444 tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım birçok annenin en çok uğraştığı şeylerden biri bu gaz çıkarma işlemleri, kimi dakikalarca gaz ile uğraşırken kimi çok kısa sürede çıkarabiliyor diye duydum. Var mı gerçekten hem bebek hemde anneler için bu problemden kolay kurtulmanın yolları..

Yöntemlerinizi yazarken, en çok ne yediğinizde o gün gazla uğraştığınızı da yazarsanız sevinirim.

2. 10 Nisan 2009
  3. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zamanla öyle bir ustalaşıyor ki insan .
    önce dizime yatırıyorum sıvazlıyorum bir iki sonra hemen kucağıma alıp aşağıdan yukarı bir sıvazlıyorum gurrrk çıkıyor.gazın geldiğini yada geri gittiğini bile hissediyorum.
    eşimin yöntemi çok daha pratik dakikasında çıkarıyor ama bebeğin başını sağlam tutması gerek. bebeği dik bir şekilde kucağında tutuyor tam göğüs kafesine midesini denk getirip omzuyla bir taraftan basıp sıvazlamaya bile gerek kalmadan çıkarıyor.

4. 10 Nisan 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ben dik tutuyordum kucağımda önce hızlı hareketlerle tapiki sert değil sırtına vurup sonra yavaş yavaş alttan üste doğru sıvazlıyordum benim kızım bayada gazlı bir bebekti 3 ay ağladı yediklerime çok dikkat ettiğim halde ama baharatlı bişey yediysem fazlalaşıyordu ben bunu farkettiğimde hemen bırakmıştım gerçi dr umuz yediklerinle gazın doğru orantılı olduğunu bizim tıp kitapları yazmıyor demişti ama için rahat edecekse yeme demişti Allahtan aştık o günleri

6. 10 Nisan 2009
  7. alisha

alisha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gaz çıkarmada önemli olan şey bebeğin sizin vücut sıcaklığınızı kalp ritmini hissedip rahatlaması,sol omuza kalbimin üstüne yatırıp pıt pıt okşar gibi sırtına vuruorm hemen çıkıo hatta nefesimi ne kadar düzgün alıp bende rahatlarsam beraber gaklıyoruz:) ilk ay az patlatmadım çocuun sırtına yinede çıkaramıodum,çok relax çok yumuşak olmak lazım

8. 10 Nisan 2009
  9. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl hem sol omza hemde kalbinizin üstüne geliyorki bebek anlamadım:KK46:

10. 10 Nisan 2009
  11. alisha

alisha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sol omza kafası geliyo, vücudu kalbime yaslanıyıo

12. 10 Nisan 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    ben kızımı gündüzleri emzirdiğimde memede uyudu ise yavaşca yüzükoyun yatırıyorum tabiki hep başında olmak şartı ile uyurken kendiliğinden çıkarıyo..
    eğer memede uyumamışsada omzuma kafası geleck şekilde yatırıp ama dik vaziyette sırtını sıvazlıyorum bazen gaz çıkarıyo bazende kusuyo :)

14. 10 Nisan 2009
  15. ekim.29

ekim.29 Allahumme Ya Mübdi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    canm benm bebegm 23 günlük ben tiryak ve badem yag kullanıyorum 1 çay kaşıgı içiriyorum hergn kırkı çıkana kadar vercem eczanede satılıyoo gaza bire bir benm bi sorunm yok bunları veriyorum sırtını ogduktan sonra kendi çıkartıyoo

16. 10 Nisan 2009
  17. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    klasik yöntemle omuza alıp sırtını hafifçe sıvazlıyordum...yattığı yatak kafa tarafı hafif yükeltiyorduk dr önerisiyle.....zincoda kullanmıştık ama hemen bırakmıştık..(bu tür ilaçlar bağırsak tembelliğine yol açıyormuş:KK43:(((((((( ] zor günlerdi hemde çok zor..............

18. 11 Nisan 2009
  19. mugumugu

mugumugu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeni atlatmış biri olarak çook çektim şimdi 3 aya yaklaştık yavaş yavaş azaldı .
    her çeşit şey denedim . sırtına vurma sıvazlama , yüzüstü yatırma sert bi yere , dizime yüzüstü yatırma , kucağa alıp zıplama dans etme :) , daha neleer neleer en son aşamadada fön çalıştırıyodum çok rahatlıyodu bebişim .
    Gaz ilaçlarının etkili olduğuna inanmıyorum onlardan da denedim sonra kestim .
    Sadece bebeklerin zamana ihtiyacı var , bizimde sabretmemiz lazım