Bebeğin içinde bulunduğu sıvı yani amniyotik sıvısı az olan anneler...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysun444 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar benim kesemin içindeki sıvı(amniyotik sıvı diyorlar) yetersiz değil ama sanırım bira azmış. Doktor bir problem oluşturacak kadar az değil ama biraz daha fazla olsa iyi olur dedi. Varmı bu durumda olan, sizin doktorunuz ne önerdi.

2. 12 Ocak 2009
  3. canım bol bol su iç benim dr en başından beni bu konuda uyarıyor ve diyorki eğer su tüketimin az olursa bebeğin suyu azalır kanaman,ağrın yani kısaca düşük tehlikesi yaşarsın.sende dikkat et günde en az 2.5 lt su iç.......

4. 13 Ocak 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doktorumda diyorki, su iç derler ama içilen suyun amniyotik sıvıyı artırdığına dair kesin bir bilgi yok. Ama yinede iç demişti...

6. 14 Ocak 2009
  7. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun.kaç haftalık hamişsin...
    bende de aynı sorun oldu biraz azalmış suyum ama idare eder şimdilik denildi.doğuma kadar sık sık takip ediliyorum.iki ayrı üniversite hastanesine gittim ikiside aynı şeyi söyledi.su içmeyle ilgili kesin bir sonuç yokmuş ama sen yinede bol su iç bir zararın olmaz...

8. 14 Ocak 2009
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    25. haftadayım. Allah korusun suyun azalması pek iyiye işaret değilmiş, bebeğin boşaltım sisteminde, akciğerinde vs sorun olabildiğinin göstergesi olabilirmiş..
    Aynı şekilde suyunun olması gerekenden fazla olmasıda iyi değilmiş..
    Sakıncaya yol açmasından çok bir problem olabileceğinin göstergesi imiş...

10. 14 Ocak 2009
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    selamlar..
    2 hafta önce doktorum banada suyunu biraz az gördüm bol su tüket dedi
    2 hafta boyunca günde en az 3 litre su tükettim bugünki kontrolümdede suyun normal ki senin haftalarda ( 39+ 2 ) zaten az olur normali bu dedi..
    bence suyu bol tüket önerisini kesinlikle ciddiye almalısın:KK66:

12. 15 Ocak 2009
  13. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim 36.haftada azaldı son haftalardaki azalma bebeğin organ gelişiminden kaynaklanmazmış.zaten daha önce ayrıntılı bakıldı organlarına..sanada o yüzden sormuştum canım kaç haftalık diye..inşallah bir sorun yoktur bazı bebeklerde de sebepsiz oluyormuş...sağlıkla alırsın bebeğini kucağına inşallah...

14. 15 Ocak 2009
  15. merih

merih Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaslar 32-2 haftalık hamıleyım ve 5 yıl suren tedavıler sonucu tup bebekle hamıle kaldım gebelığim ikiz bebeklerimle başladı ama 3 aylıkken meleğimin biri diğer alemde beklemek üzere benı terkettı ondan sonra kalan bebeğiminde beni terketmesi korkusuyla yasarken hiç hamileliğime sevinemedim taki oğlumun kıpırtılarını hıssedesıye kadar düne kadar hersey cok güzeldi.Dr kontrolde amnıon sıvımın azalmıs oldunu soyledı dünden beri elim karnımda sürekli yatmak istiyorum bol bol su iç dedi zaten ben cok sıvı tuketıyodum cok endıselıyım ama söylede düşünüyorum dısardan mudahale yapılabiliyomus sıvıya eger cok cıddı olsaydı benı hastaneye yatırır bıseyler yapmaya calısmazlarmıydı herhangı bı mudahale yapmazmıydı 2 hafta sonraya gun verdı oğlumda masallah gayet hareketlı sıvı cok azalınca hareketlerıde azalıyomus kafam oyle karısıkkı kendımı tesellı edıyorum ıste ayrıntılı ultrasonlarımda cekılmıstı ıc organlarında bısey olsa allah korusun böbreğinde falan bi problem olsa orda cıkardı herhalde değilmi arkadaslar

16. 15 Ocak 2009
  17. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    İnternetten amniyotik sıvının azlığı diye araştırınca tedirgin ediyor insanı... Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin İnşallah.

18. 21 Temmuz 2009
  19. mikass

mikass Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadşlar bende 29+o günlük hamileyimultrasonda alt sınırda dedi suyum cok azalmış
    su iç yat dedi ne kadar dogrudur ama yapmaya calışıyom inşallah bişe olmaz öeleyime organları iyi dedi acaba sonradan bi sorun olurmu bilen arkadaşlar lütfen yazın