bebeğin kalbi neden durur

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melisesra tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : melisesra
  1. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kıslar 8+5 haftalık hamıleydım
    çarsamba kontrole gıttıgıımde doktor bebegın kalp atıslarını alamadıgını soyledı şok oldum hersey cok ıyıdı bı anda nıye boyle bırsey oldu anlamadım
    baska bır doktora daha gıttım ordada aynısıydı sonra baska yerdede aynısı cıktı doktor kesenın yandan acılmıs oldugunu soyledı ve bebegın beslenemedıgını sızce neden olmus olabılır çok kotuyum kıslar ıcım acıyor:KK43:(

2. 11 Eylül 2009
  3. Dinamiss

Dinamiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Canım benim çok geçmiş olsun. Allahım bir daha yaşatmasın inşallah :Saruboceq:

Benim de ilk gebeliğimde bebeğimin gelişimi durmuştu ben 8 haftalık olduğunu zannedip doktora gitmiştim, (ki önceki kontrolde kese durumu falan normaldi) ama maalesef gelişim durmuştu ve kürtaj olmak zorunda kalmıştım.
    Benim doktorum kan pıhtılaşmasından şüphelenmişti, gerekli testler yapıldı ve bende gerçekten de kan pıhtılaşması olduğu ortaya çıktı.
    Bu nedenle erken dönem kayıplarında benim aklıma hemen bu ihtimal geliyor. Şükür ki çaresiz bir dert değil, önceden bilinirse hamilelik öncesi bebe aspirini ve folic plus kullanımı (en az 3 ay) hamilelikte de kan sulandırıcı iğneler yardımı ile hamilelik sürdürülebiliyor.

Belki de hiç bi sorun yoktur, sadece ilk üç ayda her beş kadından birini bulan bir düşüktür seninki ama sen gene de yeniden hamilelik düşünmeden önce gereken tüm testleri yaptır, için rahat hamile kal bir dahakine canımcım.

Allah sabırlar versin ve bir daha ki gebeliğini de sağlıkla yaşamanı nasip etsin.

belinay111 bunu beğendi.
  4. 11 Eylül 2009
  5. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım amin tsk ederim
    ben folıc acıdı yaklasık 1 seneden berı kullanıyorum ama bu kan pıhtılasmasına bakılmadı sanırım
    ne gıbı testler yaptırmam gerekıyor

6. 11 Eylül 2009
  7. Dinamiss

Dinamiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Canım kan pıhtılaşması için protein s, protein c, Faktör V leiden, protrombin, MTFHR ve şimdi tam olarak hatırlayamadığım bazı değerlere bakılıyor. Zaten doktorunla görüşünce pıhtılaşmadan bahsettiğinde bunları daha ayrıntılı bilir o.
    Maalesef duyduğuma göre çoğu doktor ilk düşükte bu testleri istemiyormuş ama sen kendin hatırlat bence.
    7-8 tüp kan alınıyor ve genelde üniversite hastanelerinde yapılıyor bu test.

Yeniden geçmiş olsun.

8. 11 Eylül 2009
  9. skr1606

skr1606 pamuk oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm cnm gecmiş olsun. ben de beklemedeyim. crs. dr gittim kalbi atmıyor bebeğinin dedi. ben normalden kucuk olablilr dedim diye beta hcg ye bakıldı normal cıktı. o yuzden biraz bekleyelim dedi doktor. su an durum kritik hiç bir iş yapmıyorum. bakalım ne olacak. ama cok üzülüyo insan. seni anlıyorum. umarım en yakın zamanda sağlıklı bir bebeğe kavusursun

10. 11 Eylül 2009
  11. nesssli

nesssli egem benimle :) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    hiç belirti falan olmadımı kahve akıntı kanama ??

12. 11 Eylül 2009
  13. skr1606

skr1606 pamuk oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gece akıntıyla beraber hafif pembemsi kanamam olmustu

14. 11 Eylül 2009
  15. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genetik anomalilerden anneyle ilgili problemlere kadar geniş birçok sebebi olabilir

16. 11 Eylül 2009
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmıs olsun... umarım en kısa zamanda tekrar ıyı haberlerını alırız...

18. 11 Eylül 2009
  19. ozlem80

ozlem80 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bebegimin onuncu hafta icinde kalbi durdu, pembe kanamam olmustu sadece belirti olarak. kromozom test sonucu da temiz cikti bebegimde ama doktor belki kalbi olusurken ufacik bir damar sorunu bile etkili olmustur dedi ya da plesantayla ilgili bir sorundan cunku bildiginiz gb oksiyejinin gecisini saglayan plesenta. gerci daha binlerce neden olabilirmis ve tib tam olarak bilmiyor, anlatikklarimi sadece birkac ornek aciklama olarak soylemisti.
    cok iyi anliyorum neye ugradiginizi sasirmis bir haldesiniz, ne yapcaginizi ne dusuneceginizi sasirmis...
    bebeklerimiz saglikli olsaydi yasarlardi tek bildigim bu ve kaderde bunu yasayacak olmamiz vardi ve yasadik; Allah beterinden korusun hepimizi.