Bebeğin kalp atış hızıyla cinsiyet tahmini

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve ahmelege tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ahmelege
  1. ahmelege

ahmelege Guest

hamişler merhaba!!!
    20. haftalık bebeğime 12.haftada erkek dedi pipiyide gördük. ama biz hep kıza odaklandık ve öyle hissediyorum.çünkü 1 oğlum var zaten.. bir sürü tahmin yöntemlerine göre de kız.
    birde kalp atış hızı 140 ve üstüyse kız, altında ise erkek deniyor. bu doğrumu bilenler lütfen yazabilirmi?
    benimki 142 çıktı. bı doğruysa buna görede kız. ama karnımın biraz sivri durması umudumu kırıyor.

2. 12 Temmuz 2009
  3. prenses84

prenses84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru deil tatlımm cünkü bnm bebek erkek gecen hafta nstye girdimm dakikada 145 kez atıooo

4. 12 Temmuz 2009
  5. ahmelege

ahmelege Guest

hadi yaa???
    Bunun biraz daha bilimsel yanı var diye ümitlenmiştim. Senin bebek kaç haftalık canım?

6. 12 Temmuz 2009
  7. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dogru canım o nasıl oluyor biliyormusun hamile kaldıgında ilk gittiginde doktora bebeginin kalp atışını dinlediginde kaç atıyorsa 150 atıyordu benim kız demişti doktorum

8. 12 Temmuz 2009
  9. ahmelege

ahmelege Guest

ilk gittiğinde derken???
    bilseydim sorardım.o zaman değişiyor sürekli demekki.20.haftamda 142 çıktı. ben kadınların kalp atışının erkeklerden fazla olduğunu biliyordym bilimsel olarak. zaten de öyledir. o yüzden bu tahmin türü gerçekçi gelmişti. ama yazılanlardan sonra kafam karıştı.

Neyse yinede bu konuda görüşleri olanlar olursa bekliyorum. yazanlara teşekkürler...

10. 13 Temmuz 2009
  11. prenses84

prenses84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğimm suan 33 haftalıkk canım

12. 14 Temmuz 2009
  13. ahmelege

ahmelege Guest

maaşallah!Az kalmış kavuşmanıza.......
    ilk bebeğin mi?ilk bebek çok farklı ve heyecanlı oluyor.

14. 14 Temmuz 2009
  15. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizimki hep 140ın altında attı şuan 22 haftalığız ve erkek :nazar: :)
    gerçi kızı erkeği yok yeterki Rabbim sağlıkla sıhatle kavuşup kucaklamayı nasip etsin bizlere evlatlarımızı
    hayırlı sağlıklı evlatlar olsunlar (AMıN)
    Allahım bebeklerimizi (çocuklarımızı) bizlere bağışlasın :Saruboceq:

16. 14 Temmuz 2009
  17. gonulll

gonulll Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    ilk kontrolumde 118 ıkıncıye gıttıgımde 179 atıyordu.dr erkek dedı ama kesın degıl..2 hafta sonra gıttıgmde kesınlesecek.

18. 14 Temmuz 2009
  19. ahmelege

ahmelege Guest

senin ki daha ilginçmiş canım!118'den 179'a atlamış. çok hetecanlı bir bebek galiba:)))))
    o zaman denildiği gibi ilk gidişteki kalp atışı cinsiyeti belirliyor. 118.140'ın altında olduğuna göre erkek.bakalım ne çıkacak ? yazarsın.. hay Allah benim ilk zamanlar kaçtı acaba? şu an 142'de.
    neyse dolayısıyla arkadaşlar hiçbirşey(Çin takvimi,Rus takvimi,yüzük testi,karnın şekli,aşerme şekilleri,kalp atış hızı,mısırlıların yöntemi ) kesin değil. herkeste farklı oluyor.
    acaba net kesin cinsiyet bilen yöntem var mı????