Bebeğin Uykuda Nefessiz Kalması (Uyku Apnesi)

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tora tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  15 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : tora
 1. tora

  tora Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Yenidoğan uyku apnesi daha çok prematüre bebeklerde olmak üzere 1 yaş altı bebeklerde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Genelde bir hastalığa bağlı olarak gelişen Apne'nin mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebeble gerek bir hastalığa bağlı olarak gerekse boğulma dolayısıyla bebek nefessiz kalabilir, erken farkedilmediği anda sonuç genellikle bebek ölümü olarak karşımıza çıkar.

  Respisense Baby Monitör Yenidoğan apne (solunum Durması) Şüpheli bebeklerde Apneye karşı kesin çözüm sunan pratik bir cihazdır. Özellikle solunum durması durumunda 15 saniye sonra ilk uyaran titreşimle bebeği uyaran cihaz bebeğin nefes almamaya devam etmesi durumunda ikinci uyaran sesle hem bebeği hemde anneyi uyararak Apnenin sonlandırılması için kesin uyarıcı etki sağlar. Respisense Baby monitörü bebeğin alt bezine takabilirsiniz. Bebeği kesinlikle rahatsız etmez. Herhangi bir sebeble bebekte solunum durması durumunda Respisense 15. saniyede ilk uyaranla titreşim vererek bebeği uyandırmaya çalışır. 5 saniye içinde de sesle anneyi uyararak bebeği kontrol etmesini sağlar.

  Özellikle tüp bebek yöntemi ile anne-baba olanların ve prematüre doğum yapan bebeklerde daha sık görülen bir durum olan apneye karşı Resspisense kesin uyarıcı etki sağlayarak. Bebeğinizin güvenle uyumasına yardımcı olur...

  x