bebeğinde atopik dermatit yani egzama

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve filizerdem tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : filizerdem
  1. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba 4.5 aylık erkek bi bebeğim var. 1 aylıkken faullerinde kırmızı kabarcaklar vardı geçiyodu tekrar çıkıodu doktorumuz cildinin hassas ve kuru olduğunuzamanla geçeceğini söyledi .
    sebamed ürünlerini kullanıorum doğduğundan beri
    şimdi heryerine yayıldı bu durumu yaşayan varsa ne yaptınız lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.

2. 24 Aralık 2009
  3. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım selam benım oglum da 6 aylık 4 aydır benzer bır durum yasıyoruz dr ılk basta cılt kuru demıstı ama bu ctsı kontrolde baska bı dr egzama yanı atopık dermatıt dedı drumuz 2 yasından sonra gecer dıyor nemlendırıcı ve kortızonlu krem verdı bıraz daha arastırdım ınternetten drun soyledıgınden daha cıddı oldugunu ogrendım 'omer kalaycı' dıye bır dr varmıs (burdan bı arkadas onerdı) hacettepede prof mus.cok arastırması var konu uzerıne web sıtesını bı zıyaret et ıstersen konuyla ılgılı cok bılgı vermıs. Allah yardımcımız olsun hıcbır bebek hasta olmasın

4. 24 Aralık 2009
  5. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canın bizede doktor atopik dermatit teşhisi koydu senin bebeğinin hangi bölgelerinde var ben filizerdem bu yeni kullanıcı adım cevap verdiğin için teşekkür ederim.araştıracağım. birde çeveremdeki insanlar bunun derma olduğunu söylüyor
    sen hangi kremi kullanıyorsun

6. 28 Aralık 2009
  7. MyFairyDaphne

MyFairyDaphne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar benim kızımın yüzünde vardı mustela stelatopia temizleme suyu ve nemlendiricisini kullandım 3 günde geçti tavsiye ederim. geçmiş olsun.

8. 5 Ocak 2010
  9. EgeliFatosh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    egzama yani atopik dermatit icin mi verildi bu nemlendirici acaba....benim dr kesin bi cozumu olmadigini soyledi.yani gecermis ama sonra tekrarlarmis..tamamen gectiyse biz de deneyelim

10. 5 Ocak 2010
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    biz de mustela stelatopia kullanmıştık,eczacıya gösterin daha ileri atopik eğilimler için krem,temizleyici falan da var mustela serisinde

12. 5 Ocak 2010
  13. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimde oğlum 4-9 ay arası vucüdunda beyaz yer kalmamıştı her yanı kıpkırmızı olmuştu şampuanını değiştirince geçti dalin kullanıyoduk ve öğrendikki dalin biçok çocukta bu tarz alerji yapıyomuş sende kullandığın deterjan ve şampuanlarını değiştir bide kullandığın herşeyi ütüle

14. 5 Ocak 2010
  15. EgeliFatosh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim dr zaten mustelaci ama bunun icin baska kremler onerdi yine de tesekkur ederim dr a sorup deneyecegim....zaten bi drun sitesinde okudum, bu rahatsizliga en iyi cozum vucudu surekli nemli tutabilmek

sampuan ve deterjani degistirdik ama ise yaramadi bizde, utu zaten hep yapiyorum..

16. 5 Ocak 2010
  17. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya çok geçmiş olsun rabbim şifa versin ilerlemiş demekki

18. 5 Ocak 2010
  19. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Bebeğinizin alerjik olup olmadığını bir araştırın derim ben daha çok alerjik bünyeli bebeklerde çıkıyor bu