Bebeğinde bronkopulmoner displazi hastalığı olan arkadaşlar varmı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve syuzan tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : syuzan
  1. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba.Başlıkta da yazdığım gibi bebeğim bpd hastası yani kısacası ventülatör bağımlısı.25 ocak 2010 25 haftalık bebeğim dünyaya geldi ve 8 aydır yoğun bakımda.20 günlükken beyin kanaması geçirdi ve ona bağlı olarak hidrosefali hastası oldu.Beyin ameliyatları,göz ameleiyatı ve kateter ameliyatları derken 8 ay oldu ama bi türlü şu akciğeri halledemedik.Allah kimseye bu acıları yaşatmasın.Rabbim yoğun bakımda olan bütün bebeklere tez zamanda şifa versin.Bebeklerinde bu hastalığı geçiripte iyi olan arkadaşlar varsa cevap yazarsalar sevinirim.Bebekleri yoğun bakımda olan bütün annelere allah sabır versin ve kucaklarını ve çabaları boş bırakmasın....

2. 15 Eylül 2010
  3. efsane_

efsane_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimin sorunu farklı bağırsakları ama Allahım seninde benimde diğer bebeklerinde şifasını ailellerede sabır versin inşlh.

4. 15 Eylül 2010
  5. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Amin cümlemize...

6. 15 Eylül 2010
  7. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kimse mi bu konu hakkında bi şey bilmiyo lütfen yardımcı olun...

8. 16 Eylül 2010
  9. ynlz

ynlz gökce´nin annesi ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim gökce allaha sükür bdpyi cok hafif atlatti ... bu konuda fazla bilgim yok ... hala hastanede olmaniza cok üzüldüm ,, insallah en yakin zamanda bebegine kavusursun allaha emanet olun..rabbim bebisinin yardimcisi olsun...

10. 16 Eylül 2010
  11. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun canım. Uzun zamandır uğramıyordun demek bu sıkıntılar yüzündenmiş. İnşallah atlatır kuzucuğun. Bu hastalığı atlatan birçok kişi var. İdil'i biliyorsun İlnar'ın prensesi onda da vardı ama zamanla oksijen ihtiyacından kurtuldu. Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki linki inceleyebilirsin.
    http://www.fusabil.org/pdf/pdf_FUSABIL_596.pdf

12. 16 Eylül 2010
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    rabbım yatdımcın ols canım ınşş zamanla guclendıkce kurtulacak ınşş

14. 16 Eylül 2010
  15. yagmurlu

yagmurlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim bütün dualarına amin diyorum aynı şeyleri yaşamış biri olarak dilerim Rabbim kısa zamanda şifa versin..
    soruna gelince ,bende bi başlık açmıştım oğlum için dua isteyen,orda okumuşsundur belki ama özetleyim,utku26haftalık doğdu,3.derece beyin kanaması sonucu hidrosefalisi gelişti,şant takıldı,2 gözünden rop ameliyatı oldu,bdp nedeniyle uzun süre oksije desteği aldı.şimdi şükür akciğerden yana bi sıkıntısı kalmadı.bizde artık makineleri alıp oksijen desteğiyle eve çıkarmayı planlamaya başlamıştık,4,5 aya yakın kalmıştı çünkü hastanede,,ama birden topladı işte.doktorlar büyüdükce(yaşı yani ayı) kilosu arttıkca kendi kendine düzeldiğini söylediler.inşallah sende kısa zamnada kavuşursun yavruna

16. 16 Eylül 2010
  17. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Canım cok cok geçmiş olsun ve Allah tez zamanda Oksijenden cıkmayı nasip etsin. (Bora ydı değilmi bebişimizin ismi?)

Mehtap'ın da söylediği gibi Benim İdil'imde BPD hastası. Yaklaşık 5 ay küvezde kaldık ve eve de oksijen desteğiyle cıktık. 24 sat hiç uyumadan annemle aylarca nöbetleşe basında bekledik kızımın. Çok ama çok zorlu bir süreç, bunu yaşamayan bilemez. Bu süre zarfında birçok gelgitler olluyor ve insanın yüreği ağzına geliyor, heran kaybetme korkusu nedir çok iyi bilirim. Şükür ki oksijenden çıktı kızım. Ama çok temkinli davrnıyoruz İdil'in sağlığı konusunda. mesela çok güzel havalarda bile yenidoğan bebişlere askılı giydirirlerken biz İdilde bu yaz asla o kaar soyunup dökünmedik. Hep temkinliydik, hasta olmasın ciğerlerine inmesin diye. Oksijenden cıktıktan sonra da baya bir süre ventolin-atrovent ve pulmicort buharlarına devam ettik. Ekim ayında rapor cıkartıcaz ve synagis aşısına tekrar başlanılacak. Yagmurlunun da dediği gibi, doktorumuz; yaş ilerledikçe kilo alıp ciğerler geliştikçe bu sorunu aşacağıöızı söyledi. Elbette bu süreç içerisinde bizlerr biraz daha temkinli ollucaz, hasta olmamaları için elimizden geleni yapıcaz. Ben eve mnümkün olduğunca misafir almıyorm. Çok yakınlarım gelmek isteseler bile önce soruıyorum ufacık bile kendilerinde hastalık hissediyorlarsa kabul etmiyorum. Artık bizi sevenler durumu anlayısla karsılıyorlar..

Konusmak , dertleşmek istersen herzaman arayabilirsin.

18. 16 Eylül 2010
  19. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Amin canım biz hala hastanedeyiz inşallah bir gün allah bizede nasip eder hastaneden çıkmayı...