Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve glnk tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : glnk
  1. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba,
    20 haftalık hamileyim.Bu hafta girdiğim detaylı ultrasonda bebeğin akciğer,karın ve cilt altında ödem görüldü.Doktor çok umutsuz konuştu amniyosentez yaptı.2. gittiğimiz doktor biraz daha olumluydu.Bebeğe kan vererek geri döndürülmü ihtimali olduğunu söyledi.Her yolu deneyeceğiz tabi.3 gündür ağlamaktan gözlerim şişti.Böyle bişey yaşayıpta sağlıklı bebek doğuran var mı?Lütfen olumlu veya olumsuz böyle bi olay yaşayan varsa bişeyler yazsın çokkkkkkkkk çarisizim mafoldumben

2. 6 Aralık 2009
  3. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bu konuda hiç bilgisi olan yok mu?kabusta gibiyim.

4. 6 Aralık 2009
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu konuda hıc bı bılgım yok ama umutsuzluga kapılma hemen. burda neler okuyoruz bebekler nelere gogus gerıp dunyaya gelıyolar. ınan o sandıgından daha guclu. tek bı doktorla sınırlı kalmaman ıyı olmus ıstanbuldaymıssın rısklı gebelıkler uzerıne uzman olan bı cok doktor war arkadaslar topıklere yazıyolar zaman zaman bence ıyı bı prof a daha gorun. doktordan doktora bakıs acısı cok farkedıyor cunku. dualarım sızınle ınsallah hıc bı problem yasamadan atlatırsın bu gunlerını...

6. 6 Aralık 2009
  7. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ederim cevabın için.bir doktora daha gidicez.eğer kansızlığa bağlı problemse kan verme işlemi işe yarayabilirmiş.bilmiyorum o kadar çaresizim ki anlatamam.allah kimseyi evladıyla sınamasın.

8. 7 Aralık 2009
  9. pembehera

pembehera Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    glnk dualarım seninle. internette yer alan bazı makalelerde, bitakım müdahalelerle normal gebelik sürecini tamamlamış,sağlıklı doğumla sonuçlandırılan fetüste hidrops vakaları mevcut. hakkınızda hayırlısını diliyorum.

10. 7 Aralık 2009
  11. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim pembehera.bu hafta kordosentez yapılacak eğer sonuç kansızlıksa benden kan alınıp bebeğe kan verilerek tedavi edilmiyi çalışılacak.hayırlısı neyse o olsun diyoruz artık.

12. 8 Aralık 2009
  13. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım inanmıyorum yaa şok oldum okuyunca! Konu hakkında pek bilgim yok ama sakın umutsuzluğa kapılma olumsuz düşünme lütfen. Hayırlısıyla tüm zorlukları atlatırsınız bir an önce inşallah dualarım seninle. Haberdar et mutlaka

14. 8 Aralık 2009
  15. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38

saol canım.perşembeden beri bi kabusun içindeyim inanamıyorum biri şakaydı bunlar diyecek sanki.napalım kaderimizde bunu da yaşamak varmış.geçen sefer n e kadar boşa üzülmüşüm diyorum.beterin beteri varmış.allah daha kötüsünü vermesin diyorum.çok daha büyük açılar yaşayanlar var.bizim de imtihanımız buymuş.allah herkese sağlıklı hamilelikler versin.sende var mı güzel haberler?

16. 8 Aralık 2009
  17. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin gibi canım allah beterinden korusun en azından bebeğin hala seninle ve çözümsüz bir durum yok, moralini yüksek tut olumlu düşün. Haber alır almaz da yaz burdan mutlaka.

Biz bu ay başladık çalışmalara normalde bugün yarın hasta olmam lazım, acaip sabırsızım ben de gebelik testi yapıp yapmamakta gelgitler yaşıyorum, cumartesiye kadar beklerim diyordum ama zor gibi gözüküyor. Bu sefer inşallah hamileyimdir demiyorum ben de hayırlısı diyorum, ama inanılmaz merak içindeyim işte...
    İkimiz de hayırlı güzel haberler veririz en kısa sürede umarım.

18. 9 Aralık 2009
  19. A.H.K.

A.H.K. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım merhaba, hem çok geçmi,ş olsun hem de elbetteki Allah hayırlısını nasip etsin.. benim bebeğimde de aynen dediğin gibi hidrops çıktı ama 32. haftada, o zamana kadar da hiç bişey yoktu, konuyu çok araştırmıştım, çok çeşitli sebepleri olabilirmiş, benimkisi non-immun hidrops olarak tanımlanmıştı yani sebebi tespit edilemeyen cinsten, dolayısıyla tedavisi de yapılamadı maalesef. Ama sen de nette bakınca göreceksin ki hidropsun çok sebepleri olabiliyormuş, özellikle kansızlık, kan uyuşmazlığı vb.. bazıları kendiliğinden geçebilirmiş de, sen sadece hayırlısı için dua et, inşallah senin ve bebeiğin için en hayırlısı olur.. dualarım seninle...