Bebeğinde Koroid Pleksus Kisti Olan Var mı ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sewill tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : sewill
  1. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar ben şu anda 22 haftalık hamileyim
    19 haftalık hamileyken kontrol için doktora gittik ve bebeğimin kafasında 3mm lik koroid pleksus kisti olduğunu söyledi. üçlü test yaptırdık değerlerim normal çıktı ve doktor geçiceğini söyledi. ama ben çok üzülüyorum benim gibi bu durumu yaşayan yada yaşamış olan varmı ? kızlar çok korkuyorum bu konudaki bilgilerinizi benimle paylaşın lütven.

2. 19 Kasım 2008
  3. Pitircikz

Pitircikz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim hiç korkma ya onlar hemen hemen her bebekte oluyo ve geçiyo sonra benim yiğenimin bebeğindede çıkmıştı bizde bilmediğimiz için çok korkmuştuk ama doktor dedi korkmayın geçer ve 1 - 2 haftaya kalmadı geçti o yüzden canını hiç sıkma geçiyo canım geçmiş olsun

4. 19 Kasım 2008
  5. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım konuyla ilgili bi bilgim yok ama çok çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede geçer...

6. 19 Kasım 2008
  7. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım ilgilendiğin için
    bişey sorcam yiğeninde doğduktan sonra bu tarz bi sorun çıkmadı demi ?
    benim bi korkumda doğumdan sonra bebeğimde bu tarz bi sorun olması

8. 6 Ekim 2011
  9. simurg60

simurg60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar aynı sorun bendede var bebısımde 3.4mm kıst cıktı ıkılı ve ucluler normal sızlrden rıcam aynı durumu yasayan arkadslar gelısmelerı de yazsınlar daha sonrabır sorunla karsılastılarmı lutven bılgılendırmeye devam edın :KK49:

10. 6 Ekim 2011
  11. purplecady

purplecady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben de şu an 18. haftadayım ve geçen hafta detaylı ultrasonda doktor bizde de k.p kisti gördü ve amniyosentez istedi. yaptırdık, şimdi sonuç bekliyoruz stresli bi şekilde. down sendromu bulgusu olabilirmiş. öyle işte.

12. 7 Ekim 2011
  13. simurg60

simurg60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    purplecady yazınızı okudumm sizede gecmısolsun oncelıkle insallah guzel sonuc alısrsınız sormak ıstedıgım bırkac soru daha var cevaplarsanız sevınırım ıkılı ve üclu testler nasıl cıktı akrabalık varmı yasınız kac bizdendende ıstedı ama 2 üc hafta bekleyın durum degısmezse ole yaptırcagız amınıyosentez okudugum dıger yorumlar ve bılgılerde zamanla kayboldugunu yazıyo bılmıyorum cok canım sıkıldı cok üzülüyorum dusunmemeye calısıyorum ama aklımdanda cıkmıyor umarım guzel sonuclar alırız .... :KK49:

14. 8 Ekim 2011
  15. purplecady

purplecady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba. benim ikili, üçlü testlerimde risk 1/110 ve 1/120 çıktıktan sonra detaylı ultrasona gittik. akrabalığımız fln yok, yaşım da 24. umarım güzel sonuçlar çıkar da şu stresten kurtuluruz :KK43: ama amniyosentez yaptırmak çok mantıklı, çünkü doğuma kadar içim hiç rahat etmezdi. eğer yaptırmanız istenirse de hiç korkmayın çok kolay bi işlem.

16. 8 Ekim 2011
  17. simurg60

simurg60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    tesekkur ederım cevap verdıgınız gelısmelerden bır bırımızı haberdar edelım gercekten cok sıkıntılı bır donem beklemek cok zor bende 23. haftamdakontrole gıtcem ınsallah kıst kaybolmus olur amınıyosentez ıcınde dusuk yaptırma rıskı oldugu soylenıyo o yuzden korkuyorum okudugum dıger yorumlardada anomolı olması durumunda baska belırtılerde verırımıs baska belırtı yoksa organ gelısımı yada el ayakta gelısememe vs gıbı tekbasına kıstın onemı yok zararı olmaz yazıyo doktorunuz sıze neler soyluyo onlarıda yazarsanız sevınırım umarım guzel haberler alırızz

18. 8 Ekim 2011
  19. purplecady

purplecady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle, eğer bu işte uzman birine yaptırırsanız bence riski çok düşük. biz de çok korktuk ama; kafamızdaki şüpheden kurtulmak zorundaydık. doktorlar fazla bi sorumluluk almak istemiyor bu konuda; çünkü sadece ultrasonografi görüntüleri hiçbişeyi kesin açıklamaya yetmiyo. herşey normal gözükse bile bir risk her zaman var. o yüzden bu işlerde en doğrusu amniyosentezle kesin tanıya gitmek diyorlar. ben de öyle düşünüyorum açıkçası. sıvıyı verdiğim anda bile rahatladım biraz. artık tek şey sonuç beklemek oldu. o da çok zor gerçekten..ama üstümüze düşeni yaptık ve onun rahatlığı bile bana iyi geldi.