bebeğinde laktoz intoleransı olanlar,hangi mamayı kullanıyorsunuz.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve duyguby tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,
    Bebeğimde laktoz intoleransı olduğu için laktazim damla kullanıyorum emzirmeden önce.Fakat su an sütüm azaldığı için ilave mama vermek durumundayım.Bebelac laktozsuz mama aldım ama içim rahat değil.Sanki bu mamanın bi eksiği var yada sanki mama değilde ilaç gibi geliyor.Sizce bu mamaya devam edeyimmi.bebeğim tadını seviyor.Baska markanın laktozsuz maması da yok sanırım.
    Evde hiç açmadığım aptamil comformil var ama içinde laktoz var tabi.
    Siz hangi mamaları kullandınız,birde bebeimdeki bu durum ne zaman düzelir.Hiç süt ürünü tüketemiyorum hala.kızım 3.5 aylık oldu..

2. 11 Temmuz 2010
  3. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bız henuz mamaya gecmedık sadece anne sutu verıyorum bızdede laktoz ıntolerensı cıktı. cok merak ettım sızde teshıs nasıl konuldu. bız cok ugrastıkta ondan soruyorum. kakası kanlı ve sumuksuydu ve hep ıshaldı dızanterı vsvs dendı en son bır prof fark ettı. ben su an ınek sutu ıceren hıc bır sey yemeden sıkı pehrız yapıyroum bızde o laktazım damladan kullanıyoruz bırde bio gaia damla bıo gaıa bıtınce bıfıform adında bır damla sonra yıne bıogaıa seklınde donusum yapıyoruz sız nasıl kullanıyorsunuz gunde kac kez kac damla??

4. 16 Ağustos 2010
  5. masteng78

masteng78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu teşhisi nasıl koyuyorlar biraz aydınlatırmısınız

6. 18 Ağustos 2010
  7. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar normalde kaka tahlili vs yapılıyor.ama bizde belirtilerden yola cıkıldı.Kızım daha 10gunlukken ishal oldu.Surekli köpuklu fıskırtarak kaka yapıyordu.kakasında sumuksu seyler vardı ama azdı.Çok sancısı oldu.gaz sancısından da beterdi.ben bilmediğimden buskuvi,ayran,yoğurt,sutlu tatlılar,cıkolata vs yiyordum.hepsimni kestik.laktazim damlayı her emzirmeden önce verdim.Çok iyi geldi.şimdi 5 aylık.kullanmıyorum.normal mama veriyorum ben kızlarr

8. 21 Ağustos 2010
  9. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Biz de yaşadık laktoz intoleransını ve çok sıkıntı çektik. Emzirmeden önce laktazim damlası kullandık. Bu damla çocuğu biraz rahatlatmaya yönelik, yoksa tedavi edici değil. Annenin yedikleriyle çok alakası yok. Sadece inek sütünü ben içmeyi bıraktım. Diğer ürünleri yiyebilirsiniz. Yoğurt vs. tarzı. Genelde 6.ayda geçiyormuş. Ek gıdalara felan da başlanıyor ya. Bizimki de 6.ayında düzeldi. Mama olarak da piyasada sadece Bebelac LF var. Biraz ilaç gibi evet ama bebeğin madem sevmiş bence devam et. Biz de ondan aldık ama bizimki sevmedi hiç içmedi. Biz anne sütüyle idare ettik 5. ayında da meyve sularına başladık. Şimdi 8 aylığız.

10. 28 Ağustos 2010
  11. masteng78

masteng78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğin emmesini etkiliyormu acaba bu durum söylediğinz belirtiler bende hep var şu an bebeğim emmeyi bıraktı: