bebeğinde mamaya alerjisi olan varmı?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve caycan tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : caycan
  1. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar biz bir haftadır alerjiden şikayetçiyiz.dr bebeğim 3 buçuk aylık olduğu için neye alerjisi olduğunu anlayamayacaklarını söyledi.alerji testinde ancak benim sütümden geçen alerjik şeyleri bulabilirlermiş.ama ben bugün iyice emin oldumki bebeğimin mamaya alerjisi var.ne zaman mama versem vucudu kabarıyor benek benek oluyo ve gözleri akmaya başlıyor,hapşırıyor.ben çok doymadığı zamanlarda günde bi defayı geçmemek üzere vereyim demiştim.yani dr öyle dedi.aptamil 1 kullanıyorum.bebeğim tadını çok sevmişti ama alerji yaptı.sizde de böyle şeyler oldumu,yani mamaya alerjisi olan bebekleriniz varmı?

2. 9 Temmuz 2009
  3. tutkun09

tutkun09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde oldu süt alerjisi deniliyor kulaklarının arkasına bak kuru ve beyazlaşma varsa egzama oluyor demek bana dr elanor diye bi krem verdi çok az sürdüm 2 günde düzeldi bi dahada olmadı bende aptamil1 kullanıyordum comformil ve sma kullanıyorum şimdi

Amila bunu beğendi.
  4. 9 Temmuz 2009
  5. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    inek sütü alerjisi canım mamayı kes kendi sütünle besle bencede senin yediklerinden daha çok mama yapmış çünkü aptamilde dahil bütün mamalarda inek sütü bazlı bence bir alerji uzmanına git

6. 9 Temmuz 2009
  7. papryrus

papryrus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı derttten bende muzdaribim.benim kızım 6 aylık ve ek gıdalara gectik milupanın sütlü pirinc unu bile dokundu ve allarji yaptı.aşırı gaz ve yüzde pul pul döküntü oldu simdilik ara verdik bakalım meyve sebzeyle idare ediyoruz.mamayı kes bence varsa anne sütüne devam....

8. 9 Temmuz 2009
  9. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    peki bu inek sütü alerjisiyse ömür boyumu sürecek yani,eğer öyleyse çok kötü ya..:çok üzgünüm:

10. 9 Temmuz 2009
  11. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Benim bebeğim 7 aylık, bizde de 3.ayında aşırı kuruluk ve vücutta kabarıklıklar başladı. Doktorumuz süt alerjisi olabilir ama emin olmak için tahlil yapmalıyız dedi. Bu arada aptamil kullanıyordum, mama değişikliği iyi olabilir diye de ekledi. Ne zaman bebelaca geçtim, bütün şikayetlerimiz son buldu. Belki de dönemseldi bilemiyorum ama, ek gıdaya geçtiğimiz 4.ayda verdiğim aptamil pirinçli muhallebi yine alerji yapınca bebelac aldım ve sorun ortadan kalktı. Hiçbir şikayetimiz kalmadığı için tahlil de yaptırmadık. Bir de bebeğimin vücuduna ne kullandıysam (bebe yağı, losyon vs.) hangi marka olursa olsun kabarıklık ve kaşıntı yaptı. Bunu da gözönünde bulundurun derim. Elbette en iyisi doktora danışmak ama alabildiği kadar anne sütü, eğer yeterli değilse mamayı değiştirmek de iyi bir çözüm olabilir. Bır de süt alerjisi ömür boyu sürmüyor, 2-3 yaşlarında tamamen ortadan kalkıyor demişti doktorumuz, o yüzden içiniz rahat olsun...a.s

Son düzenleme: 9 Temmuz 2009
  12. 9 Temmuz 2009
  13. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım dediklerini dikkate alıcam ama cildine sürdüklerim alerji yapmadı eminim.dr testte anlaşılmaz dedi,bi yaşına gelinceye kadar bekleyelim dedi ama ben beklemek istemiyorum,başka bi dra daha gidecem.umarım ömür boyu sürmez..

14. 9 Temmuz 2009
  15. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım kulaklarının arkasında bişey yok ama mama yediğinde 5 dk içinde vücudu kabarıyo benek benek oluyo,bide ateşi artıyo biraz.dr şurup verdi banada.döküntü oldukça kullan dedi..

16. 24 Aralık 2009
  17. ruzgar84

ruzgar84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benimde bebeğim şuan 9 aylık.aynı sorunları bende yaşıyorum.bebeğimin ilk şikayeti 5,5 aylıkken mama verdiğim zaman oldu.6 aylıktan sonra test yaptırdık inek sütü,yumurta alerjisi çıktı.bunları kesinlikle vermiyoruz.birde egzaması var.yüzü kızarıyor,kaşınıyor,huzursuz oluyor.krem kullanıyoruz ama onuda her zaman kullanmamalıymışız.en fazla bir hafta diyorlar.ben genede 5 günden fazla kullanmıyorum kortizonlu diye.ne zaman geçecek inanın çok merak ediyorum.hiçbirşey yiyemiyor.bende üzülüyorum.bana yardımcı olun.

18. 24 Aralık 2009
  19. samoa

samoa gün bugündür Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki bu inek sütü alerjisiyse ömür boyumu sürecek yani,eğer öyleyse çok kötü ya..

Inek sütü alerjisi 1 yasindan sonra geciyor genellikle ama ilginc olan yogurt süt ürünü olmasina ragmen alerji yapmiyor sanirim.Alternatif olarak keci sütünü de öneriyorlar,Yasadiginiz yerde bulunabilir belki.Biz de oglumda ayni sorunu yasadik.Simdi 6yasinda ve daha iyi,yine de dikkat etmeye calisiyoruz.Bebeginin en kisa zamanda sagligina kavusmasi dilegiyle