bebeğinde reflü olan anneler..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Saruboceq tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

2 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bebeğinde reflü olan anneler.Ne yapıyoruz doktorumuz ne diyor,ne ilacı veriyoruz.Haydi burda paylaşalım.
    Fikir alışverişinde bulunalım.

2. 3 Nisan 2009
  3. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kimsenin bebeğinde reflü
    yok anlaşılan:nazar:

4. 3 Nisan 2009
  5. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benim bebeğimde reflü yok ama ıstanbul'da yaşayan bir arkadaşımın ikizlerinde vardı. O bir pediatrik gastrologa götürmüştü. Çok ünlü bir Prof. muş ve endoskopiye gerek bile kalmadan bir ilaçla çözmüşlerdi sorunlarını. ıstersen adını ve telefonunu alabilirim. Geçmiş olsun

6. 4 Nisan 2009
  7. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    çok sevinirim.ilacın adı ve dozu hakkında bilgi alırsan doktoruma bir sorayım.

8. 5 Nisan 2009
  9. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun..bizde reflü yok ama dr muz olmaması için önlem olarak yatmadan 2-3 saat önce beslenmesini, yatarak ve gece beslememi söylüyor her seferinde..bu arada oglum 8 aylık tabii..

10. 5 Nisan 2009
  11. pembekelebek

pembekelebek Guest

Merhaba,benim bebeğime de 2 aylıkken reflü teşhisi ile tedavi verildi.gaviscon ve motilium şurup verdi.Ünlü bir prf.tedavi cevap vermedi çok kusuyordu sonradan başka bir dr bebeğimde alerji olduğunu tespit etti ve alerjen maddeyi kesince (çok şaşıracaksınız ama bu anne sütüydü.)bebeğimin kusmaları da geçti.bizi tedavi eden dr.eğer bebekte kilo kaybı yoksa reflü tedavisi verilmesi doğru değil dedi.YAni gelişimi iyi olan bir bebeğe gereksiz ilaç verilmemeli diyor pekçok dr.Ben başımdan geçtiği için paylaşmak istedim.Bu konuda da dr unuzla bir görüşün derim.Birde bebeğin midesine baskı uygulamama konusu var kucaklarken özellikle dikkat edilmeli.Çok geçmiş olsun bebeğinizi güle güle büyütün.

12. 10 Nisan 2009
  13. bilge1981

bilge1981 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun canım ya
    benim kızım da 3,5 aylık 1,5 ay önce reflü teşhisikondu gaviscon kullanıyoruz ama kusması azalmasına rağmen öksürüğü kaldı o yüzden hala endişeliyim astım falan mı diye
    bir de yatarken kafasını 15-20 cm yüksek koyarsan iyi olur uyanıkken de dik tut genelde ii geliyor
    bu konuyu açtığın için teşekkür ederim...

14. 10 Nisan 2009
  15. bilge1981

bilge1981 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya sizlerin bebeklerinde de öksürük var mı?

16. 17 Haziran 2009
  17. hayalkaan

hayalkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benım bebegıme henuz reflu teshısı konulmadı ama ben oyledır sanıyorum bu haftadan sonrakı hafta dr a gıdecegız..sizin bebeklerınızınde kusmaları burundan vede agızdan fıskırtarak mı gelıyor her beslenme sonrası.benımkı hem her emzırme sonrası hemde mama sonrası cıkarıyor..ne yaprtımsa olmadı mama deıstım anne sutunu bılerek vermedım sonuc aynı..sorun bebegın sındırım sıstemınde sanırım erken dogdugu için olabılır.prematureydi.simdi 1ay 17 gunluk.

18. 18 Haziran 2009
  19. gonulsayfam

gonulsayfam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda da var kusma problemi şuan 7 aylık.doğdudu günden itibaren hep kusuyor önceleri fışkırarak kusuyordu şükür o geçti .Bana doktorum sütümün sulu geldigini çıkarmanın daha rahat oldugunu biran önce mamaya başlamam gerektigini söyledi 4. aydan itibaren mamaya başladık kusmalarımız gerçekten azaldı ama durmadı ara ara hala devam ediyor .ben endoskobi yaptırmak istemiyorum nasıl bi acı verdigini biliyorum ilaçta kullanmak istemiyorum dogal yollar deniyorum bakalım ne zaman bitecek, halı koltuk silmekten yoruldum .Rabbim onları korusun