bebegine anne sütü veren anneler çalışan anneler....

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve EFSA3737 tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EFSA3737
  1. EFSA3737

EFSA3737 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işe başladım ve sütümü sagıyorum çıkış saatine 1 saat kala bebegime zarar verirmi bekleyen süt..termosa koyuyorum böle yapan arkadaşlar varmı?

2. 16 Aralık 2008
  3. derindarbe

derindarbe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım selam. bende yarın başlayacağım işe ben pompa ile sağdım 2 plastik biberon dolaba koydum yarın bakıcısı verecek işyerindede sağıp dolaba koyacağım.öğlende süt satinde eve gelip vereceğim onu oğluşum 4aya girdi. ek besinlerede başlayacağız. mamayada alışması için günde 1 defa veriyorum. süt dolapta 48 saat kalıyormuş. mümkün olduğu kadar saacağım. 70 ml. sağıyorum.

4. 16 Aralık 2008
  5. yesimexpo

yesimexpo facebook/nsnbaby Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    göğüs uclarım olmadığı için ben de sağıyorum sütümü... bildiğim kadarıyla oda sıcaklığında 12 saat, dolapta 24 saat durabilirmiş

6. 17 Aralık 2008
  7. EFSA3737

EFSA3737 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim bizim burada dolap olmadıgı için beklio zaten çıkışa 1 saat kalaraktan sagıyorum eve gidene kadar 2 saat geçio inş.bebegime zararı olmass bende yeni başladım daha 2 gün oldu insan acemilik çekio

8. 17 Aralık 2008
  9. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah kısa zamanda alışırsınız çok zor bir durum ya
    insan bazen vicdan azabı çekiyo çok şükür ben çok çok yakınım her seferinde eve gidip veriyoırum
    darısı tüm annelerin başına

10. 25 Aralık 2008
  11. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana sağlık ocağında söylenen süt oda sıcaklığında 6 saat, buz dolabında 12 saat, iki kapaklı buz dolanın buzluğunda 1 ay, derin dondurucuda 6 ay durabiliyor. ben de sabah emzirip sağıp çıkıyorum, öğlen gelip yine emzirip sağıp işe dönüyorum. akşam da erken çıkmaya çalışıyorum. aynı zamanda sütüm yeterince gelmezse ya da acele ile gitmem gerekebilir diye ya da bebek onlarla doymazsa takviye gerekebilir diye evde buzlukta yedek süt tutuyorum. zamanla yeniliyorum, ek gıdaya alıştırmak için 2 hafta izin aldım. iznim bitiyor. kaşıkla beslenmeyi, çorba meyve suyu, muhallebi ve yoğurt yemeyi öğrendi ama yine de emerek doyuyor, zaten emmeye devam etmesini çok istiyorum. bu tempoya sütüm olduğunca devam etmeyi düşünüyorum.
    nasıl yaparsam yapayım vicdan azabını hep hissedeceğim heralde!! :KK43:

Son düzenleme: 25 Aralık 2008
  12. 29 Aralık 2008
  13. merrik

merrik Guest

HERKESE MERHABA..
    Ben merrik...tüm çalışan anneler merhabaaa

14. 29 Aralık 2008
  15. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar, ağustosta işe başladığımda oğlum henüz 3,5 aylıktı..o güne kadar onu böyle bırakıp gideceğimi, bu kadar üzüleceğimi, ağlayacağımı tahmin bile edemezdim.şu an 7,5 aylık ve artık ben odadan çıkarken bile yüzünün ifadesi değişiyor, ağlıyor..bugün öğlen yemeğinden dönerken ağladı..ve bir kez daha aynı acıyı hissettiğimi anladım..artık oğlum beni tanıyor ve yokluğuma üzülüyordu..sanırım konuşmaya ve yürümeye başladığında da bu garip duygularla karşılaşıp aynı acıları bir kez daha yaşayacağım..ve bu böyle sürüp gidicek..
    ALLAH tüm annelerin yar ve yardımcıları olsun..
    biz onların geleceği için çalışıyoruz..onlara daha iyi bir gelecek sunma gayretindeyiz..
    ve yorgunluğumuz onlara kavuştuğumuz an son buluyor..
    ama hiç bir zaman onları sevmelere doyamıyoruz...
    ALLAH kimseyi evladıyla imtihan etmesin..onlardan ayırmasın bizi..
    şairin dediği gibi...
    KAVUŞMAK NASIL OLMAZ
    MADEM Kİ AYRILIK VAR...

16. 29 Aralık 2008
  17. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben artık sağamıyorum, o kadar sütüm yok..zaten öğlen arası 1 saat..onun 30 dk yolda geçiyor..ancak bebeğimi emzirebiliyorum..süt bırakamıyorum..ama 2 ay kadar bıraktım sütümü..150 cc kadar bırakıyordum..

18. 29 Aralık 2008
  19. fatmanehir

fatmanehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende sütümü sağıyorum bebeğim 8 günük.ama emememe sorunumuz var.kaşıkla çok az da göğsümle besliyorum.sizler biberonla mı vereceksiniz sütü ?sizce kaşıkla beslemek ne kadar iyi ?