bebegine kayinvaldesinin yada kayinbabasinin ismini koymak zorunda kalanlar buraya!!

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve nuraa tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nuraa
  1. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaslar ben ilk bebegime hamileyim ve kizimiza kayinvaldemin ismini koymak zorundayiz eski adetler iste okadarda kotu deil ismi ama bana kalsa baska isim koyardim sonucta ilk bebegim insan hevesleniyor.topiklerde gormedim herkes kendi istedigi ismi koyuyor bebegine.siz bu konuda ne dusunuyorsunuz ben bosunami takiliyorum aceba isim konusuna??CADIARZU

2. 5 Temmuz 2009
  3. tuuba1205

tuuba1205 Annesinin Balı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hayır canım yanlız değilsin o kadar çok warki kaynansının kayınpederinin ismini wermek zorunda kalan. benimde oğlum olursa adı kayınpederimin ismi konucaktı. ama kızım olcak kıza karışmadılar

4. 5 Temmuz 2009
  5. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ay benim oglumda olsa kizimda olsa onalrin ismini vercektik. ustelik benden once eltimin 3 oglu oldu hic birinede kayinbabamin ismini koymadi guzel deil diye. benim simdi kizim olcak kayinvaldemin ismini koyucaz.ikinci bebegim olurda erkek olursada kayinbabamin ismi hala bizi beklior. kac cocuk dogurcam sanki sunun surasinda

6. 5 Temmuz 2009
  7. kamilisss

kamilisss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    valla ben kaynanamin ve kendi annemin adini verdim kendi annemben 9 ayl1kken vefat etmis esimin annesi daha cok yeni oda bu subatta vefat etti ben onu kendi annem gibi sevdigim icin onun adini ve kendi annemin adini verdim cünkü hic yasamadigim annelik duygusunu yasattti bana kendi annemin adi emine kaynanaminkide binnaz yani emine binnaz oldu bence okdar takilcak bisi deil tabi haklisiniz sonucta insan kendi ister cocuguna isim vermeyii

8. 5 Temmuz 2009
  9. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ben çok karşıyım aile büyüklerinin isimlerinin verilmesine..
    tabii ismi koyanlara saygım var ama ben yapmazdım..
    sanki birazcıkta olsa yalakalık yapılıyor gibi geliyor bana (sakın üstünüze alınmayın arkadaşlar kendi fikrim)
    çocuğumu 9 ay karnımda taşıyan benim ve ona isim koyma hakkına ben sahibim...
    çocuğum herşeyden bağımsız bir birey olacağı için ona kişilerden bağımsız bir isim verirdim....
    hele hele bir çok eski isimler varki çocuğa hiç yakışmayacak cinsten...
    yineliyorum ata isimlerini koyanlara saygım sonsuz ama ben koymazdım..
    ileride benim adımıda torunumda görmek bana haz vermez açıkcası..
    ne yani hiç isim kalmamışta benim ismimimi koymuşlar derdim...
    buda bana yapılan bir yalakalık gibi gelirdi açıkcası...
    hatta abimin ilk kızına kendi babam annesinin adını vermiştide nasıl sinir olmuştum..
    zavallı yengem sesetmedi ben olsam kıyameti koparırdım!!!!

Son düzenleme: 5 Temmuz 2009
  10. 5 Temmuz 2009
  11. Sabriye_1970

Sabriye_1970 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Aile büyüklerinin ismini koymak bence çok güzel.
    Çünkü örnek olarak gördüğünüz veya çok sevdiğiniz birinin ismini koymak güzel birşey.
    Mesela insanlar Mustafa Kemal Atatürk'ü çok sevdiklerii için ve çocuklarının onun gibi olmasi için (Mustafa) Kemal koyuyorlar.
    Aile büyüklerinin bu düşünceyle koyarsak, güzel.

Ama....
    Yağcılık yapmak için veya baskıdan dolayı aile büyüklerinin ismini koymak hiç güzel değil tabii.

Saçma bulduğum bir konu ise aile büyüklerinin ismini modernleştirmeye çalışanlar...
    Hayriyenaz, Süleymancan, gibi...
    Bu durumda iki isim koymak daha güzel..
    Nur/Naz/Can/Su/Nil gibi ekler eski isimlerin (hatta çogu ismin) arkasına yakışmıyor.

12. 5 Temmuz 2009
  13. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ayyyyy :roflol::roflol::roflol:burda çok güldüm ve çok hakverdim canım sana...
    şayet aynışey bizimde başımıza geldi babama kızdığım halde annesinin adını vermesinin sonuna modernleşme adına birde ek koydular zavallı yeğenim şu an 14 yaşında ve adım gibi eminimki adını sevmiyor....
    hadi çocuklarına kendi adını verse neysede...
    yeğenim dedesinin annesinin adını taşıyor dıdısının dıdısı gibin bişiy -tatlicadiarzu-

14. 5 Temmuz 2009
  15. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    eşim rica ettı babamın adını koyabılırmıyız dıye babası hayatta degıl
    tabıkı olur dedım ALİ OLUCAK ınsallah
    gönlü olsun eşimin :smiley-cool:

16. 6 Temmuz 2009
  17. MaviYildiz

MaviYildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar,

Bende kayınvalide/kayınbaba'ların isim konusunda karışmalarına çok karşıyım. Fikir verebilirsin ama kimsenin etkisi altında kalmadan karar anne ve babanındır. Ben seçtiğim ismi koyarım, ister ailem ve arkadaşlarım sevsin ister sevmesin. Mesela ailede ölen birinin ismini koyma konusunda da karşıyım. Hadi çok sevdiğin biri olur, ilk isim değilde göbek ismi olarak koyabilirim; ama sadece iki isim olarak kullanılması için değil. ıçinizden gelir ve aile büyüklerin isimlerini rızanızla koymak istersiniz o başka.. Komşumuzun gelini doğum yapınca kayınvalidesi ölen kardeşinin ismini koydu.. Kızcağıza sormadılar bile.. ınsanın içinde kalır..

18. 6 Temmuz 2009
  19. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben size başka işe anlatıım dedim öldüğü gün (annemin babası ) hamile olduğum kesinleşti bende içinden geçti erkek olursa kulağına dedimn ismini okuturum die hem kuranda geçeio neyse bebek erkek olcağı kesinleşti düşündüğümüz ismin önüne dedemin ismini ekleyerek baktık bizce güzel ama nufusta tek isim olacak kulağına dedemin ismi okunaccak babannem çıldırdı :)
    ne kocamın ne babamın ne kayınvalidemin kayınpederimin sesi çıkmadı takdir gördüm babannem bozuldu
    bozulduğunu kendi ekirüleriyle dedikodu yaparken yakalyınca ben tabi suç üstü oldu bu sefer ben patladım :),
    yani anlayacağınız her hamile şu isim konusunda bi sorun yaşıo