bebeğine kayınvalidesi bakan anneler buraya

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mrb arkadaslar sonunda karar verdim 2.dönem işe baslıcam ve kızımıda kayınvalideme bırakacam 11 aylık olacak zaten kızım bu aralar alıstırma calısmalarına basladık cünkü bana cok düşkün tabii bende ona ancak alısacaz 2.döneme kadar.size sorum kayınvaldeye bırakmanın ne gibi avantajları ve dezavantajları var mesela bazı arkadaslarım devamlı gönlünü hos tutmak zorundasın arada hediye alman gerekir falan dedi böyle durumları yasıyormusunuz kafam cok karısıyor bazen siz ne gibi seyler yasadınız olumlu ve olumsuz yönler neler ve ne tavsiye edersiniz bastan ipleri sıkı tutmak lazım sonucta

2. 7 Kasım 2008
  3. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba bende oğlumu kayınvalideme bıraktım 3 aylıktan beri bakıyor oğlum şuan 8 aylık.ben bir sorun yaşamadım ve hediye falanda almadım :1rolleyes: sonuçta torunu seve sevede bakıyor:sm_cool: gözün arkada kalmaz bakıcı tutsan aklın hep evde olcek gerçi babaanneside baksa yine kalcak ama için rahat olucak emin ol. tek kötü tarafı mesela ben oğluma bal vermemesini söyledim sonuçta yasak ama o benden gizli vermiş bu seferde eşim söyledi verme diye :1hug: birde benim kayın validem allah razı olsun annem gibi akşam işten gelip yemeğimizi dahi onda yiyip bulaşık bile yıkatmadan evime yolluyor. oğlumada çok düşkün pazar günü görmeyince arayıp özlediğini söylüyor :roflol:

4. 7 Kasım 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aslinda ben bir cocuk dr konusmasinda dinlemistim orada dr bebeklere aile buyuklerinin bakmasinin cocugun kisilik gelisimi bakimindan dogru olmadigini belirtmisti cocuklar kendine model olarak kendinden cok buyuk bu insanlarin hareketlerini ornek almasinin gelisimi yonunde eksilerini anlatmisti avantaj olarak belki bebegine canindan birinin bakmasi,onunla kan bagi olmasinin bebeginde kolay uyumunu saglayabilir,maddi olarak seni rahatlatabilir ,bebegi birakip alma suren olmaz daha esnek olur,bebek icin yapilmasi gerekenleri acikca belirtecek kadar yakinsindir ama dezavantaji ilerde surekli bunun icin minnettar olman yapilan iyiligin surekli soylenmesi,babaanneler nedense cocugun aile buyugu degilde annesi oldugunu sanarak davranir bakici olsa cocuk icin daima abla veya teyze olarak gecer ve sen daima annesin karar merkezisindir sana daima sorularak hareket edilir bakicilar gunumuz sartlarina gore bebege verilip verilmemesi konusunda daha guncel bilgilere sahiptir ama bazen b.anneler yemek suyuna batirilmis ekmegi bile yemekten sayabilir bunu ona anlatmanda zor olur hatta ileri gidip uyarilarini dr onerilerini kendilerine gore degistirebilirler bence eger maddi durumun iyi ise egitimli cocuk gelisiminden anlayan biri derim ama mecbursan tabi en mantikli secenekte kaynanan gibi hediye konusuna gelince o senin gonlune kalmis tabiki bazi hediyeler insanin gonlunu kazanir ona deger verildigini gosterir bu samimiyetinize kalmis arda begendigi bir esarp bir kazak bir parfum gibi seyleri alabilirsin yada sevdigi bir tatliyla eve gelebilrsin cok zarifcedir hem dusun canini birakmisin eline aranizda bunlar sorun olmaz sanirim

6. 7 Kasım 2008
  7. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    benimde kayınvladem bakmak istiyor bebek oldugunda ama ben hiç istemiyrum çünkü biliyorumki burnumdan getircek sürekli ona minnet etmemei bekleyecek hedie zaten şimdiden bunaltyor. mesela bir arkadaşımın bebeğine kaynanası bakıyordu ve kaynana haksızdı bunu anlattım kaynanama kaynanasını el üstünde tutması gerekir o kadın çocuk bakıyor falan dedi
    ve arkadaşımın kaynanası nın bizce hatası şuydu :güne gitmek için 1 hafta arkadaşımın kanser hastası olan ve kemoterapi gören annesinin bebeğe bakması için ısrar ediyordu bunu haklı gördü pes dedim demek mecbur kalsak yandık bende 6 ay kendişm bakıcam rapor vs kalan 6 ayda iyi kötü bakıcı bulucam sonra dogru bizim işyerinin kreşin çünkü biliyorum kaynanam beni bunaltır ne eşime nede bebğime ve de kendime faydalı olamam tabii benimki değişik bir insan herkesin böyle değildir. ben sayesinde nişana 1 hafta kala zona oldum gerisini siz düşünün

8. 7 Kasım 2008
  9. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende k.valideme bırakıp çalışmak istiyorum ama k.validem çok dagınık ve pis. yemek bile yediremiyor çocuga bakıyım diyor ama bunun adı bakmakmı olur bilmiyorum. kadın çok rahat bir kadın. annem ben bakamam deyip kestirip attı 4 yıldır evdeyim 2 tane oglum var. onlar için çalışmadım ama çok bunaldım çalışayım diyorum ama işin içinden çıkamıyorum

10. 7 Kasım 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben kendim bakıyorum ancak zaman zaman kayınvaldemden yardım alıyorum gerçi benim kayınvaldem oldukça iyi ve fedakar bir kişiliği var temiz düzenli yardımsever genelde bana yardımcı olur ben bebekle ilgilenirim çalışsam annemede kayınvaldemede rahatlıkla bırakabilirim bakıcıya bırakamam.Çalışmaya başladığım zamanda oğluma uygun bir proğram geliştiricem öyle bir esnekliğim var.

12. 3 Ekim 2010
  13. filiz38

filiz38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızıma kayınvalidem bakıyor. bu yüzden çok zor günler yaşadım ve yaşıyorum. kayınvalidem kendini kızımın annesi sanıyor. bana bebeğimle ilgili hiçbirşey sormuyor. zaten söylesek de umrunda olmuyor. kızım hergün gezmede zaten. hiç evde durmuyorlar. işten erken çıkıp almak istiyorum ama evde bulmak ne mümkün. gideceklerini haber bile vermiyor. eğer birlikteysek çocuğumla hiç ilgilenemiyorum. her işini yapmak için koşturuyor. özlemle kızımı almaya gidiyorum ama babannesi bana vermek bile istemiyor. hayatımı cehenneme çevirdi resmen. of çok zor. anne olduğunu hissedemiyor insan. defalarca konuştuk böyle yapmaması için ama ısrarla anlamak istemiyor. artık değişmeyeceğini kesinlikle anladım. ama ben kafayı yemeden 3 yaşına getirebilirsem kızımı ne güzel.

14. 3 Ekim 2010
  15. plava

plava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    3aylıkdan beri oğluma kayınvaldem bakıyor. 5aylık oldu. iyi bir insan işten geldiğimizde yemek yiyip bulaşıkları bile elletmiyor benim evimde baktığı zaman da evimde yemeklerimi yapıyor çamaşırları ütülüyor ve bebeğime de iyi bakıyor. benim tek sorunum biyere gitmek zorunda olduğu zaman bebeği de yanında götürmek zorunda kalıyor ve haber vermiyor. bi geliyorum işte şuraya gitmek zorunda kaldım falan diyor. kötü maksatlı değil anlamaya çalışıyorum ama annem olsa niye haber vermedin diye söylenirdim kayınvaldeme söylenemiyorum alınır diye.

16. 3 Ekim 2010
  17. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    İmkanınız var ise direkt bakıcıya baktırın.. Kan bağı bilmem ne hikaye..
    Çok basit bir iki örnek vereceğim.
    Akşam işten dönüp çocuğu almaya gittiğinde bilemeyebilirsin bütün gün ne yaptığını doğal olarak o gün az mı uyudu az mı yedi uyumadı mı.. huysuz muydu falan filan.
    akşam bebeğimi alırken soruyordum bugün ne yedi en son kaçta yedi gibi.. karşılık bakarmısın.. aç bırakmıyoruz ya.. yedi işte falan...
    aman aman siz siz olun hiç girmeyin anneanne babaanne olayına

18. 10 Mart 2011
  19. yeni_anne36

yeni_anne36 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba,
    benim kızım 8 aylık oldu şuan yeni doğduğu zamnalrda 3 ay kendi annem baktı sonra kayınvalidem geldi,beraber yaşamaya başladık hatta kayınpederimde bizimle birlikte.evet kış aylarında sabah sıak yatağından kızım çıkarıtıp bi yerlere taşımak zorunda kalmıyorum evde bakılması büyük avantaj ama kayınvalidem inanılmaz merhametsiz kendi kahvaltı saati geçmesin diye kızımın uyku saatini geciktiriyor ve doğal olarak gün içinde ki tüm uyku saatleri aksıyor.akşamda ben işten geldiğimde uymak istiyor ve ben kızımla hiç vakit geçiremiyorum.ayrıca bütün gün tv izliyor başkada hiç birşey yapmıyor evim alt üst,çamaşır ütü bulaşık hayatta elini sürmez.sadece oturur ve yatar.akşam eve girdiğimde mesaisi bitmiş gibi davranır,üzerimimi değiştireyim,makyajımımı çıkartayım,eşim gelecek yemek mi hazırlayayım,kızımla mı ilgileneyim şaşırıp kalıyorum bu sefer eşimle birbirimize giriyoruz.çok fena bi durumdayım ama annem geldiğinde herşey o kadar farklı o kadar düzenli ve o kadar huzurlu ki....Offfffffff....çalışmak zorunda olduğum için çalışıyorum malum İstanbul...Tek maaş çok zor.Ama kayınvalide hele ki benim ki gibi yorgun bitkin bir kayınvalide ile yaşamak daha zor.