Bebeğine Kefir Veren Var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve megilara tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    zamanında çok araştırıp birçok faydasının olduğunu öğrenmiş ve bir dönem kendim
    mayalayıp içmiştim...
    bebeklere verilir mi acaba?

2. 4 Şubat 2009
  3. sherry456

sherry456 Guest

pediatri portalında verilebileceğini okumuştum ama ben vermiyorum.kendimde hiç denemedim öyle değişik şeylere pek açık biri değilim :)

4. 4 Şubat 2009
  5. clopin

clopin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar olur ne düşünsem o gün burada konu açılyor ben de bugün bu konuyu araştrdm ve linkteki doktorun ropörtajın okudum ve tüm burad okudugum şeylerle çelişen şeyler de var , pekmez vermeyin diyor vs.. .
    Bebeklerde Beslenme
    bunun dışında araştırdım kefirle ilgili olarak bebeklere verilebilir şeklinde bilgilere de ulaştım. aklıma yatt gibi sen ne dersin bi bak yine tartşalım istersen .

6. 5 Şubat 2009
  7. elma xsxekeri

elma xsxekeri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben vermiyorum aslında çekiniyorum yazmaya ama kefir haram diye biliyorum hatta bu konuda arkadaşımla tartıştık daha sonra onda bi kitap vardı ona bakmıştık ordada yazıyodu

8. 6 Şubat 2009
  9. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben verileceğini okumuştum hatta yoğurdu bu şekilde mayalayın diyordu bir doktorun bir yazısında.anca ben nasıl yapıldığını bilmiyorum kimyacı bir arkadaşıma sordum çok dikkat etmelisin kefiri içinden aldığına doğuruyor demişti.vermek istiyorum ama bu konuda bilgisizim.Sen bu konuda bilgiye ulaşırsan bizide bilgilendirirsen çok sevinirim.

10. 6 Şubat 2009
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    ayy ben anlamadım ne demek istemişsin burda :)))
    ipeği götürdüğümüz doktorumuza çok güveniyorum,çok iyi bir dr.
    önümüzdeki hafta gideceğiz,en iyisi ona sormak...
    size de yazarım artık

12. 6 Şubat 2009
  13. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gülcede zaman zaman yiyeceklerden oluşan alerjik kızarıklıklar olusuyor bir arkadaşım kefirin alerjiye iyi geldiğini kullanmamı önermişti ciddi ciddi kullanmaya karar vermiştim kontrol için dra gittigimizde sormuştum kefir çok yararlı faydalı yalnız içinde bircok canlı bakteri var dedi aynı zamanda bebeklere verilebilecegine dair kesin bir bilgi yokmuş dr illada vermek istiyorum derseniz 1 yasından sonra verebilirsiniz demişti

14. 6 Şubat 2009
  15. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende anlamadım işte:))galiba yanlışlıkla çocuğun kefir yemesinden korkuyor benim arkadaş.Neyse senden haber bekliyorum.

16. 7 Şubat 2009
  17. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim kayınvalidemde de vardı sütün içine atıyodu canlı hücre gibi bişi bi kaçgün sonra oda mayalanıp kefire dönüşüyo.bende canlı hücreyi görünce iğrenmiştim.süzgeçten geçirip içiyodu onu gördükten sonra dahada içemedim kefiri.ama çok yararlı olduğunu biliyorum

18. 9 Şubat 2009
  19. ckozkan

ckozkan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben yaklaşık 10 gündür oğluma günlük mayalayıp veriyorum yoğurttan ziyade ayran kıvamında oluyor başlangıçta tadını sevmedi şimdi alıştı ben kendimde içiyordum bir sürü faydası var ayrıca haram konusuna gelince doğrudur mayalanma süresini uzatırsanız (24 saati aşınca) süt şekeri (laktoz) süt asiti (laktik asit) ve alkole dönüşüyor... Ben mayalanmasını biliyorum ve dikkat ediyorum yıllardır kullanılan bir ürün, doğal olduğuna inanıyorum yoğurtla dönüşümlü vermeye devam edeceğim..Ama siz yinede doktorunuza danışın
    Kefirin sağlık üzerine etkilerini gösteren güzel bir bilimsel makale okumak için tıklayın
    Ayrıca mayalamak isteyenlere yardımcı olabilirim

Son düzenleme: 9 Şubat 2009