bebeğine sadece mama veren anneler...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve ayseakgul tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ayseakgul
  1. ayseakgul

ayseakgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık kızım var sütüm yok denecek kadar az.1 ay erken doğdu 1 hafta küvezde kaldı.sarılık dizanteri oldu fazla kilo alamadı.dr mamaya başlamamızı söyledi.bizde aptamille başladık şimdi bebelaca geçtik.kızım 2 saatte 120 ml mama yiyor.sanki biraz fazla yiyor gibi sizinkiler ne kadar yiyor.bugün 3 ay bitti 5.700 gram.doğduğunda 2.500 gramdı küvezden çıktığındada 2.100 gramdı.mama veren anneler yardım edebilirmisiniz.

2. 2 Eylül 2009
  3. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda sadec mama ile besleniyor aynı duyguları yaşıyoruz. benim kızım 2600 doğdu sarılık oldu küvezde kaldı 2060 grama düştü yarın kontrolümüz var 5 kiloyu geçmiştir diye tahmin ediyorum.benim kızımda 2 saate 100ml içiyor kızının maşşalhı var çok şükür toparlamış kendini

4. 2 Eylül 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende sadece mamayla besliyorum biz ek gıdayada başladık tabi
    benim kızım 4 aylıkken 120 cc içiyordu 3 saati buluyordu hemen
    hemen kilosu iyi maşallah toparlamış kendini

6. 3 Eylül 2009
  7. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrblar arkadaşım.aynı durumdayız.sütüm epey az.mamanın üstüne tatlı niyetine içiliyor.bizim bebiş de 8 aylık 2600 doğdu.annesütü yetersizliğinden sarılık oldu ve 3.gün 2300e düştü.doktor hemen mama dedi tabii.aptamil-pre ile başladık.sonra bebişimizin kolik olduğu ortaya çıkınca dr.muz gazlı bebekler için üretilen aptamil conformil önerdi.şu an 70 günlüğüz.10 gün önce 4300 idi.doktorumuz hızlı kilo aldığını bu yüzden mama konusunda dikkatli gitmemiz gerektiğini söyledi.60cc içiyorduk 75e çıkardı.biz 3 saatte bir veriyoruz mamayı.sizi okuyunca oğlumu aç bıraktığımı düşündüm açıkçası.zaten hep doymuyormuş gibi geliyor.Kolik olduğu için devamlı ağlıyor.bu yüzden ağlaması açlıktan mı yoksa kolikten mi bilemiyorum.fazla mama vermeye de korkuyorum daha çok gaz yapar barsakları zorlar diye.
    bu arada ben de mersideyim.sizin doktorunuz kim?

8. 9 Şubat 2010
  9. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kuzum tam 1 aylık hep maamyla gidiyoruz.umarım sorun olmaz zeki gelişimi geri kalırsa die cok üzülüyorum varmı mamayla büyüyen tanıdıgınız bi sorun olmusmu

10. 9 Şubat 2010
  11. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sütü az olan anneler sütünüzü çogaltmak istiyorsanız mama miktarını biraz azaltıp yarım saatte bir bebeğinizi emzirin.çok su için.ve sütünüzün çoğalacagına inanın.
    dereotu marul taze soğan üçlüsünden salata yapıp hergün yiyin.
    armut ve pişmiş ayva da çok süt arttırır.humana çay da içebilirsiniz.
    ama en önemlisi su içmek ve ilk zamanlar sık sık emzirmek.
    bakın görün sütünüz nasıl çogalıcak.
    dediklerimi yapın isteyenlere daha detaylı anlatabilirim.
    oldukça deneyimliyim bana güvenin...

12. 27 Şubat 2013
  13. gulden59

gulden59 nilim prensesimmmm Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    238
    herkese merhaba bu konu bayağı gerilerde kalmış sanıyorum herkes bebeğini emziriyo ama malesef bende kızımı mamayla bütütmkek zorunda kalanlardanım.
    ben doğum yaptığımda annem yanımda yoktu biraz sitres yaptım sanıyorum ve 3 gün boyunca uykusuz kaldım birde benim miniğim
    umarım yazan olur bu konuya kendimi çok kötü hissediyorum mama verdiğim için sanki aramızdaki iletişim eksik kalıcak ve kızım beni fazla sevmiyecek gibi hissediyorum..hiç emmek istemedi inanılmaz ağlıyodu ve pek sütte yoktu ne ye dedilerse yedim ne iç dedilerse içtim
    bence süt gelecekse mutlaka geliyo hiç birine inanmıyorum artık ama benm sütüm yine gelmedi doktorumda zaten en önemlişey bol bol su içmen gerisi boşdedi
    onuda yaptım ve bebeğimi sürekli emzirdim hatta bi ara aç bıraktım sırf emsin diye ama yine emmedi
    tabi annem yanımda olmadığı için sarılık olmasın hastaneye gitmeyelim diye birazda mama verince şuanda kızım sadece mama yiyo sadece ilk 2 ay emdi oda çok azdı sütümü sağdığımda sadece 20 milim çıktığını biliyorum okadarki oturup sağarken pompanın biboronuna akan damlaları sayıyordum ama gelmeyine gelmiyor işte.
    neyse 2 ay mama öncesi emzirdim hep ama sonra kuzumun kalbinde üfürüm var dediler bunu duyduğumda dünyam karardı ve tabi zaten az olan sütüm anında gitti

14. 28 Şubat 2013
  15. kaanimarinim

kaanimarinim Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    valla yapıyla alakalı diye düşünüyorum ne yersen ne içersen iç olmadımı olmuyo benimde ilk başlarda fazlaydı ama şimdi yetmediğini düşünüyorum ve mama takviyeside yapıyorum.41 günlük oldu 1. ayın sonunda 1500kg. almıştı ama emdikten sonra ağlayıp arandığını görünce mamada vermeye başladım.bunu sütümü sağarak anladım 80-90ken bi bakmışım 30 bile oluyodu ama nedense sabahları150-160 oluyor.mamayı akşamları veriyorum emzirdikten sonra.kafama takılan şu an kaç cc anne sütü alması gerekiyor ama 2 saatte bir emdiğini düşünürsek?

16. 1 Mart 2013
  17. oybmsd82

oybmsd82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    26
    anne sütü için kilosunun altıda biri diye biliyorum yani 5 kg bebeğin ortalama 600-800 cc ıcebilir bir günde.mama miktarı daha az oluyo cunku kıvamı daha koyu.anne sutu ıcın bı ogunde 100 ıcerken obur ogunde 120 ıcebilir benimki oleydı ben de sagıp verdim ordan biliyorum doktora da sordum onayladı cnm.

18. 2 Mart 2013
  19. kaanimarinim

kaanimarinim Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16