bebeğini bakıcıya bırakmak zorunda kalan anneler, gelin dertleşelim

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve aybuke07 tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ooofffffff:1no2:

çalışmaya başlamama 10 gün varrrr nefret ediyoruummmm:eek:klava: ama bebeğimi bırakmak zorundayım malesefff:eek:klava:

imdaaaaatt diye haykırmak istiyorummm

onu nasıl bırakacammmm, ağlarkenki bakışını hayal ediyorummm, çıldırıyorummmsenağlama

evde oda oda beni arayacak, bulamayıncayine ağlayacaakksenağlama

o acıyı bebeğime yaşatmak zorundayım kahretsin:eek:klava:

2. 22 Ağustos 2009
  3. emirhan26

emirhan26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen canım ben öğretmenim bir özel okulda istifa ettim mecburen oğlumu bırakamıyorum.lohusayken aldığım yardımcı bile hırsız çıktıktan sonra yawrumu kime emenate edeceğim.çok sıkıntılı bir dönem ama napıcam.bu şehirde kimsemde yok gel başında dur diyebileceğim.34 yaşında anne oldum, oğlum benim için çok değerli mutlaka herkesin çocuğu öyle ama insan çok bekleyince....

4. 22 Ağustos 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    canım üzülme sonuçta bebeğin için çalışıcaksın
    bende başlıcam sanırım işe ama ne zaman belli değil
    benimde annem bakıcak ama o baksada insanın içi rahat etmiyor
    maddi zorluklar olmasa en azından 2 yaşına kadar yanında kalabilseydik :nazar:

6. 22 Ağustos 2009
  7. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    2 ay oldu calısmaya başlayalı..sagolsun kızkardesım bakıyordu bu zamana kadar ancak o da üniversiteyi kazandı gidecek eylül ayında..bakıcı buldum ama sımdı düşünüyorum nasıl bakar cocuguna dıye..yan komşum bakıcımız kızım cok sevdi onu o da kızımı sevıyor ama bakalım ansıl oalcak kafamda bin tane soru var..insallah vicdanlı biridir..yani aksini düşünemiyorum zaten.ne yapalım hayırlısı olsun..

8. 22 Ağustos 2009
  9. EU2

EU2 Guest

off cnm ya ALLAH yardimciniz olsun tüm calisan annelerin

annen yada kayinvaliden bakamazmi ? icin daha rahat olur en azindan

benimde yarin sinavim var sabah 9 dan aksam 6 ya kadar sürücek araliklarla ..

orda bile aklim evde kalicak ama mecburum

kiyamam sana ya inan cok zor ins. bebisin zorluk cikartmaz Şeniz

sen üzülmemeye calis olurmu sonucta sen onun gelecegi icin caba gösteriyorsun umarim sabahcisindirda erkenden evine gidersin cnm...

10. 22 Ağustos 2009
  11. EU2

EU2 Guest

kamera falan taktirmayi düsündünüzmü cnm ? belki ozaman daha emin olabilirsin bakicidan

12. 23 Ağustos 2009
  13. aybuke07

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    annem zaten 2-3 ay kadar baktı, daha fazlasını isteyemem, onun da bir ailesi var, ve onlar mersin de .. kayınvalidem le aram çok iyi, ama aynı evde yaşamak istemem, iyiyken kötü oluruz...

o sebbepten anne faktörlerini geççtik...

bizim bakıcımız eşimin bir akrabası, hergün görüşürüz, aileden yani, gözü kapalı güvenebilirim, o yönden içim rahat, ama işin başka boyutları var, düşündükçe kahroluyorum

kızımı bıraktığım ilk gün o bakışını ağlayışını hayal ediyorum, ölüyorummm..

biizm evde bakacak, bir de 4 yaşında kızı var, o da gelip gidecek, yalnız kızı bilmeden farkında olmadan kızıma zarar verir mi diye korkuyorum, kıskançlık yapar mı diye...

mesela kızım oyuncaklarını ağzına alıyor ya o da alıyoo, ben yapma diyorum annesi de yapma diyor ama annesi mutfaktayken biberonun dan su içmeyeceği ne malum...

evimin her o dasına girp çıkacaklar, ben de özelim olsunisterim, yatak odama girilmesinden nefret ederim, bu işi nasıl çözcez bilmiyorum, kilit vursak ayıp olur..

vs.. vs...

14. 23 Ağustos 2009
  15. aybuke07

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    emirhan seçecik bziden başka bebeğini bakıcıya bırakacak olan yok sanırımmm, herkes ne şanslııı

16. 23 Ağustos 2009
  17. EU2

EU2 Guest

aman cnm kitleme ama eger varsa kitlenen bi dolabin öözel esyalarini icine koyup kitleyebilirsin
    kapini kitleme allah korusun bisey olsa giremezler o odaya ...
    güvenebilcegin bi insansa ne güzel ben gazeteden internetten falan bulmussunuzdur diye öyle sordum tatlim

bide ben varim suanda calismiyorum ama calismak zorunda kalsaydim eger inan kimsem yok
    birak hergün vermeyi inan 3-4 saat bakabilcek bi insan yok esimden haric ...

tek imkanim sanirim krese vermek olurdu cnm

18. 23 Ağustos 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    yaramı deşmeyin kızlar ben de bugün 4 tane bakıcıyla görüştüm. 1 eylülde başlıcam ben de işe.
    1.si pek içim sinmemişti zaten sonradan öğrendim ki okuma yazması yokmuş
    2.si 50 yaşında bi kadın, telefonda konuştum. çok bilmiş gibi geldi bi de fazla para istedi onu daeledim
    3.sü 30 yaşında bi kadın ama kendi evinde bakmak istiyodu ve büyük çocukları var bu yüzden istemedim
    4.sü 21 yaşında bekar bir kız. güleryüzlü, hanımefendi görünüşlü ve iyi mi kötü mü bilmem ama baya güzeldi. en çok içime bu sindi. siz ne dersiniz kızlar. bakıcı nasıl seçilir