bebeğini bırakıp çalışan anneler neler yaşadık paylaşalım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve kSo tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : kSo
  1. kSo

kSo Guest

benim bugün doğum iznim bitiyor yarın çalışmaya başlıyorum kızım daha 77 günlük kızıma annem bakacak ama çooookk üzülüyorum anlatamam yarın kesin işyerinde ağlarım çalışmaya başlamış anneler neler yaşadınız başlayacak anneler ne durumdasınız hisleriniz nedir gelin dertleşelim istedim

2. 12 Şubat 2009
  3. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    zor bi durum bende nasıl çalışıcam diye düşünüp duruyorum.dün şirketten aradılar işe başlayabilirsin diye birden içim kötü oldu kime bırakırım nasıl ayrı kalırım diye.şimdilik çalışmayı düşünmüyorum en az iki yaşına gelmesini beklicem.

4. 12 Şubat 2009
  5. kSo

kSo Guest

evet canım çok canı sıkılıyor insanın birşey soracagım sen 6 ay ücretsiz izinmi kullandın bende düşündüm ama şefim alma iş çok dedi ben paradan geçtim ssk primime 3 yıl kaldı bu işyerinde doldurmak istiyorum primimi

6. 12 Şubat 2009
  7. esteda

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    doğum iznimi kullandım çıktım işten çalışmayı bir müddet düşünmüyorum ama çalıştığım yer tekrar çağırıyo 6 sene çalıştım iyi bir yere geldikten sonra çıktım tecrübem var bi yerde ondan geri çağırıyolar ama ben pek istemiyorum canım.

8. 12 Şubat 2009
  9. esteda

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım 6 ay ücretsiz izin kullanabilirsin bu kanunlarda da var bildiğim kadarıyla

10. 12 Şubat 2009
  11. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu duyguyu yaklaşık 15 gün sonra bende tatacam
    15 gün sonra işe başlamak zorundayımm
    bu zamanda geçinmek zor malumm
    bakalımm 15 gün sonra nasıl olcam

12. 12 Şubat 2009
  13. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de yakın bir zamanda çalışmaya başlayacağım, henüz bebeğim 3 aylık ve sadece anne sütü ile devam etmek istiyorum, çalışırken zor olacak :KK43:(
    başma neler gelecek çok endişeliyim, "izinler çok kısa değil mi" konulu foruma da yazmıştım ama kimse cevap yazmadı :KK43:

neden iş yerlerinde kreş yok, bebeğimizi de götürür, sık sık da kontrol eder, beslerdik...

iş yerlerinde kreş olması zorunlu olacağına, bu zorunluluğu da kaldırdılar
    !!!!!!

nasıl çocuk büyüteceğiz, herkesin annesi kaynanası yakınında bucağında mı bakalım???
    veya hayatta mı??

minicik bebekcik kreşe mi verilir???

otur evinde bebeğini büyüt diyorlarsa da, geçinemiyorsak ne yapacağız??
    evde oturunca gökten para yağmıyor, yoksa bebeğim 2 yaşına gelene kadar evden burnumu bile çıkarmak istemezdim...
    senağlama

14. 12 Şubat 2009
  15. kSo

kSo Guest

fezacım çok haklısın ama türkiye şartları işte ama ben parayıda geçtim ssk primime çok az kaldı o dolsa

16. 13 Şubat 2009
  17. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende yavrusunu bırakıp ıse gelenlerdenım
    evet ılk baslarda cok zor oldu sureklı agladım
    evım ısım ve annemın evı arasında gıdıp geldım sureklı
    ılk zamanlar gunde 1-2 saatlıgıne geldım ıse
    sonra yarım gun
    sımdı tam gun olarak calısıyorum zor oluyor ama gunde ıkı kez cocugu emzırmeye gıdıyorum
    benım ıcın ve cocuk ıcın zorladı en baslarda
    alısmaya calıstım ve bır nebze de basardım ama oglum zorlanıyor sanırım
    gunduz gıttıgımde cok huysuzlanmıyor ama aksam eve dondugumde cok nazlanıyor
    hep kucagımda ve ya gogsumde olmak ıstıyor
    dedıgı olmazsa cok aglıyor
    sabah en mutlu ve guleryuzlu halınde bırakıp gelıyorum gun ıcınde sersem gıbı oluyoruz ıkımızde aksamları huysuz oluyor
    dogru durust oyun bıle oynayamıyorum cocugumla

ama bılıyorum kı bunların hepsını cocugum ıcın yapıyorum sonucta ve anneannesıne emanet edıyor cıkıyorum

18. 13 Şubat 2009
  19. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bu konuda bende ağustos annelerinde konu açmıştım burayı görünce çok sevindim ben 1 şubatta işe başladım kızım 5,5 aylık gün içinde eve gitmem mümkün değil akşam 7,30 da evde oluyorum ve kızım 9 da uyuyor sadece 1,5 saat görebiliyorum hep içimde bir sızı var gün içinde sütümü sağarak anne sütüne devam ediyoruz ek besinleride tattırıyoruz ama onu okadar çok özlüyorumki resmine bile bakarken kötü oluyorum bazen bakıcısını daha çok severmi acaba diye düşünüyorum bakıcısıda çok güvendiğim bi akrabamız kızımıda çok seviyor ama ben boğazımda düğümle geziyorum