Bebeğini emziğe alıştıramayan var mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve alek tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : alek
  1. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Valla delirecem,3 ay oldu kullanmadığım emzik çeşidi,batırmadığım tatlı madde kalmadı hala alışmıyor. Çalışan bir anneyim sürekli memede tutamıyorum,ne yapmalıyım? Öneriniz var mı??

2. 7 Haziran 2009
  3. nehir333

nehir333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı dertten ben de muzdaribim benim de bebeğim 2.5 aylık,2 aydır ben de uğraşıyorum,sürekli emmek istiyorr ve ben çok yoruldum sürekli her sıkıntıda emzirmekten.bugün Nuk'un kauçuk damaklı emziğini denedim,diğerlerine göre daha iyi ağzında tuttu.Bir de emzirdikten sonra hiç ara vermeden emziği vermeye çalış,ama ben de tam anlamıyla başaramadım,neyse sana kolay gelsin

4. 7 Haziran 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Alışmıyorsa zorlamayın. Bende çok denedim istemedi. Uykusuz geceler ağlama krizleri beterdi ama şimdi ikimizde mutluyuz. birde ezmik bıraktırma derdi olmadı en azından.
    Bende çalışan bir anneydim bu arada.

6. 7 Haziran 2009
  7. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    bende yaklaşık iki ay kadar inatla vermedim oğluma emzik, bıraktırması zor olur diye alışmasını istemiyordum.ama hiç rahat vermiyordu bana,kapıdan çıkar çıkmaz ağlamaya başlıyordu. bi gün acaba alıcak mı diye denedim, sanki senelerdir emzik emiyo, daha karşıdan görür görmez kaptı, ondan sonra çok rahat ettim:)) biz aventin emziğini kullanıyoruz, başka bişi denemedim

8. 7 Haziran 2009
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ilk bir ay aldi emzigi ama simdi ne yaparsam yapayim almiyor alsa ne kadar iyi olurdu onunla susardi oyalanirdi ama malesef tutmuyor hic.

10. 7 Haziran 2009
  11. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda emzik tutmadı çeşit çeşit denedim doktorum sonunda eski emziklerden alacaksın dedi...chiccco kauçuk emzik aldım ve hemen tuttu...18 aylık hala emiyor :KK43:((((

12. 7 Haziran 2009
  13. EU1

EU1 Guest

canım benimde küçük kızım ne yaptıysak almadı emzik. bir yandan iyi ağzının tadını biliyorkaydirigubbakcemile3bir yandan kötü dişleri çıkarken kendini emzikle avutamıycak ama emmemesi iyi ,doyduğunu gösterir üstünde durma bence şanslısın sende:teselli:

14. 7 Haziran 2009
  15. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kızıma em<ik vermedim..bidefada denedim zaten kendide almadı

16. 8 Haziran 2009
  17. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum da kesinlikle emzik almıyor. doğduğunda şakır şakır emiyodu emzik. 3 ay geçti asla almıyoe. her çeşit emzik aldık kauçuk bile ama almıyor. işin kötüsü benim oğlum biberon da almıyor. bazewn dışarda emzircek yer bulunmuyor. sutumu sağıp alıyorum yanıma ama nafile. kuscak gibi oluyo biberonu sokunca ağzına. ben napıcam yardım edin kıslar..

18. 8 Haziran 2009
  19. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben de calısan bır anne olarak bebegımın emzıge alısmasını cok ıstedım
    zaten gununden once ve kucukdogan yavrum ılk zamanlar sureklı uyumustu
    sonra cıglıkla gaz sancıları ve gogus yaralarım derken kırkı cıkana kadar sureklı elımde agzında tutmak suretıyle emzıgı verdım
    ama nedense artık hıc almadı cesıt denedık olmadı
    hatta bıberonu bıle tutmuyordu
    almıyorsa zorlamanın alemı yok 7 ayı bıttı degıl emzık suyunu bıle bıberondan degıl bardaktan ıcıyor benım kucuk kuzum
    emzık emmese bıle sız ıse gıttıkten sonra sıze yaptıgı nazı yapamıyor bakanına merak etmeyın
    bıraktıgınız tecrubelı kısıye guvenın