Bebeğini kaybeden anneler bakın ne mübareksiniz!

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve gxuxlesin tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : gxuxlesin
  1. gxuxlesin

gxuxlesin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Allah kimseye vermesin ama okuduğunuz gibi sevabı çok büyük.bende yedi sene önce ilk yavrumu kaybetmiştim.umarım bu yazı bebeklerini kaybeden annelerin içlerini ferahlatır bi nebze olsada şu ramazan gününde.Allah bütün evlat acısı çeken annelerin kısa sürede yüzünü güldürsün inşallah.

"Sizden kim, kendinden önce üç çocuğunu gönderirse, onlar mutlaka kendisine ateşe karşı bir perde olur!"
    Bir kadın sormuştu: "Ey Allah'ın Resûlü! Ya iki çocuğu ölmüşse?
    "İki de olsa!" buyurmuşlardı."
    Buhari, İlm 36, Cenaiz 6, İ'tisam 9; Müslim, Birr 152, (2633).
    Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
    "Mü'minlerden birinin üç çocuğu ölür ve ona da ateş değerse, bu çok hafif bir alev yalamasıdır."
    Buhari, Cenaiz 6, Eyman 9; Müslim, Birr 150-154, (2632-2635); Muvatta, Cenaiz 38, (1, 235);
    Tirmizi, Cenaiz 64, (1060); Nesai, Cenaiz 25, (4, 25).
    İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
    "Ümmetimden kimin iki öncüsü varsa, onlarla birlikte cennete girer!"
    Hz. Aişe radıyallahu anha sordu: "Bir öncüsü olan?"
    "Bir öncüsü olan da, ey (hayırda) muvaffak olan!" buyurdular.

"Allah bir kuluna hayır murad ettimi onun cezasını tacil edip dünyada verir; bir kulu hakkında da kötülük murad ettimi onun günahlarını tutar, Kıyamet günü cezasını verir."
    Tirmizi, Zühd 57, (2398).

"Mükâfaatın büyüklüğü belânın büyüklüğü ile (orantılıdır). Allah bir cemaati sevdi mi onları musebete müptela eder. Kim bundan razı olursa Allah da ondan razı olur, kim de razı olmazsa Allah da ondan razı olmaz."
    Tirmizi, Zühd 57, (2398).
    "Kıyamet günü, afiyet ehli kimseler, bela ehline sevapları verilince, dünyada iken derilerinin makaslarla kazınmış olmasını temenni edecekler."
    Tirmizi, Zühd 59, (2404). Alıntıdır.

Mus'ab İbnu Sa'd, babası radıyallahu anh'tan naklediyor: "Der ki:
    "Ey Allah'ın Resûlü! dedim, insanlardan kimler en çok belaya uğrar?"
    "Peygamberler, sonra büyüklükte onlara ve bunlara yakın olanlar. Kişi diyaneti nisbetinde belaya maruz kalır. Kim dininde şiddetli ve sağlam olursa onun belası da şiddetli olur. Şayet dininde zayıflık varsa, allah onu da diyaneti nisbetinde imtihan eder.

SIZE]
    [/B]

duygush84 bunu beğendi.
  2. 15 Eylül 2008
  3. jenefer1983

jenefer1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkürler şubat ayında bi düşük yaptım ve o kadar üzüldümki anlatamam. şimdi halen uğraşıyorum

4. 15 Eylül 2008
  5. umut_sevgim

umut_sevgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    elıne saglık canımm cok guzel olmus yazın bende 3 bebgımı kaybettım mevlam herkesın gonlune gore versinnnnn

6. 15 Eylül 2008
  7. EU2

EU2 Guest

senağlamasenağlamacanım paylaşımın için çok teşekkürlerr,,bende 9 ağustosta bebğimi kaybettimm,,,Allahım bizi sabredenlerden eylesin sabrımızı arttırsın inş...

8. 15 Eylül 2008
  9. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah razı olsun canım. bende bebeğimi 1 ay önce kaybettim. Allahım bana ve eşime bebeğimizi cennette görmeyi nasib eder inşallah. Ve cümlemize

10. 15 Eylül 2008
  11. keops35

keops35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    paylaşımın için sağol canım,yüreğime su serptin.Rabb'im meleklerimizin hatırına bizleri affetsin...

12. 17 Eylül 2008
  13. gxuxlesin

gxuxlesin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar konum çok arkalara gitmiş.sizde okuyup bişeyler ekleyinde güncel kalsın bir süre.yıllar önce bu acıyı yaşadığım için çok iyi bilirim sizlerinde acısını.bu yazılar insanı rahatlatır.hiç birşey çözüm olmuyor sadece Allaha sığınmak ondan yardım istemek insanı çok rahatlatıyor.Allah her şerden sonra bi hayır veriyor dualarla.

14. 20 Eylül 2008
  15. gxuxlesin

gxuxlesin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cananur ve nazlı arkadaşlarımız bebeklerini kaybetmişler dualarım onlarla umarım bu yazımı okurlarda bi nebzede olsa su serpilir yanan yüreklerine.

16. 20 Eylül 2008
  17. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım onlar bizim cennetliğimiz...
    meleklerimiz bizleri orada karşılayacaklar...

18. 20 Eylül 2008
  19. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evt malesef bende ikizlerimi erken doğumla kaybettim doğduklarında yaşadılar ama çok küçük dayanamazlardı 5.5. ayda yitirdim tüp bebekti Allah'ım bize bi daha böyle acı yaşatmasın ve bize sağlıklı kardeşler göndersin yavrularımızın...