bebegini kollarina almis sevgili Haziran Anneleri..

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve scapula tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : scapula
  1. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili dogum yapip bebisine kavusan haziran anneleri(mayis tarihli bile olsaniz siz bizdensiniz)..
    gerek dogumunuzla ilgili olsun ,gerekse bebislerinizle ilgili olsun tecrübelerinizi,yasadiginiz ve paylasmak istediginiz duygularinizi,bize olabilecek tavsiyelerinizi(aman kizlar sakinlarla baslayan veya siz siz olunla baslayan cümlelerinizi )ve suan benim aklima gelmeyen paylasimlarinizi bekliyoruz..bizlerde bir bir sizin aranizda yerimizi alacagimiz günleri bekliyoruz.

saolsun Ezozgun bize saclarla ilgili güzel tavisede bulundu ve kulagimiza küpe oldu..

2. 29 Mayıs 2008
  3. Y@semin

Y@semin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bende 19 unda doğum yapacak bir haziran annesiydim.Ama kızım bekleyemedi ve 27 mayısta ailemize katıldı.Ama yinede kendimi sizlerin arasından çıkaramıyorum.Çünkü çok güzel paylaşımlar yaşadığım, bazen bilmediklerimi öğrendiğim, bazende bildiklerimi paylaştığım çok güzel 37 hafta geçirdim sizlerin arasında.a.s.

Kızım YAĞMUR 37 haftanın içindeyken 27 mayıs gecesi sabah saat 4'e 10 kala normal doğumla dünyaya geldi. :nazar:Biraz erken ama Hamdolsun sağlıklı, 3 kilo ağırlığında.27 mayıs öğleden sonrası da evimize geldik.:sm_cool:
    Şimdilik herşey yolunda anne sütünü almaya başladı.Yarın dr kontrolüne gideceğiz.

Sizlerlede bundan sonra elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak isterim.Şimdilik size ilk tavsiyem doğum sancım olacak.Çünkü ilk doğumumda suyumun gelmesiyle doğumumun başladığını anlamıştım. Sonra kasıklarımdan giren ağrı ile hastaneye gittim.Ama bu ikinci doğumum başladığını ve sancıların doğum sancısı olup olmadığını anlamakta zorlandım.Çünkü belimden ağrılar başladı.Gitgide sıklaşıp artıyordu ama suyum gelmemiş ve daha erken olması beni şaşırttı. Taki kanamam olup ve artınca hastaneye gittim.senağlama

Yani size tavsiyem her türlü ara ara gelen ve zamanla ağrısı artan sancınız olursa, daha doğumunuza günleriniz olsa bile dr gitmeniz.Yani ben kanamayı görmeyip biraz daha gecikseydim geç olabilirdi.Çünkü gece 3 gibi hastaneye gittim ve saat 4'e 10 kala doğum yaptım.Doğumum normaldi eee biraz zor oldu ama şimdi sağlıklıyım. Sadece dikişlerim zorluyor, oturup kalkarken zor oluyor ama bir haftaya geçer inşaallah.fisfisfis
    Birde şu meme başı çatlaklarım olmasa daha iyi olacak. Aslında doğum öncesi kreme başlamıştım ama yinede faydası olmadı.Çok acıyor kızım emmek istiyor inanın verirken korkarak veriyorum.Ama herşey kızım için yinede katlanıyorum o sağlıklı olsun yeter.
    Şimdiden herkeze kolay doğumlar sağlıklı bebekler diliyorum. Ve hamileliğinizin son günlerini doya doya geçirin.:dance:

4. 29 Mayıs 2008
  5. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim canim,ayrica dikislerin icin ve yaralarin icin sifa dilerim..

6. 29 Mayıs 2008
  7. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    hayırlı olsun..verdigin bilgiler için çok teşekkürler...çok geçmiş olsun canım...

8. 30 Mayıs 2008
  9. serince84

serince84 sude'm,şevval'im Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım rabbim anne ve babasıyla coookk uzun saglıklı ve mutlu seneler göstersin bebeğine,
    darısı başımıza bende 12 haziranda sezeryan olucam rabbim nasib ederse
    sen losasın bizlerede dua et canım

10. 30 Mayıs 2008
  11. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    yasemincim yani fırt diye dogurmuşsunnn saatlerce çekenler var maşallahh dıyelım sana umarım dikişlerinde kısa urede iyileşir .. verdiğin bilgiler için çoookkk teşekkur ederiz. kızınında kılosu yerindeymiş bence. 3 kilo daha ne olsun.. :KK66:

12. 30 Mayıs 2008
  13. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ah simdi karamsar da kizini almistir yada alacaktir bi kac saat icinde
    allah anali babali buyutsun canim insallah
    allah yardimcin olsun sezaryenin guzel gecsin insallah sorunsuz aminnnnnnnnnn

14. 30 Mayıs 2008
  15. EU1

EU1 Guest

yasemin tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün offff bu doğum sancısını bende anlamıyorum dün akşam 2 saat boyunca 15 20 dk arayla kasıklarıma ağrı girdi eşim filan hazır beklediler ne zaman gidiyoruz diye ama ben bekledim 5 dkye insin diye nefes egzersizleriyle yürüyüşle filan hafifledi sonra uyumuş kalmışım 2 de bi uyandım dayak yemiş gibiyim bacaklarım acayip ağrıyodu ama sancı filan yoktu şimdide biraz bel ağrım var ayağa kalkınca kasıklarıma kramp giriyo bu akşamda dünkü gibi olursa sanırın hastaneye gidicem en azından bi kontrol olurum çatı muayenesi filanda olmadım ben bi yerden başlamak lazım artık.
    bu arada karamsar kızını almıştır artık kucağına darısı başımıza ve sevce de görünmüyo kaç gündür heralde o da doğurdu onların tavsiyelerini ve güzel haberlerini bekliyoruz artık

16. 1 Haziran 2008
  17. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Allah analı babalı büyütsün yasemin.mutluluğunuz daim olsun.

18. 1 Haziran 2008
  19. BEBISIM

BEBISIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende haziran annesiyim mayisdada dogum etsek bizim yerimiz burasi
    en onemlisi stres yapmamak ben sezeryan oldum ama normal dogum tavsiye ederim burda dogumdan sonra en az 5 gun hastaneden cikarmiyolar ona ragmen cok zorlandim birde evde olsam ne yapardim bilmem
    birde emzirirken ilk gunler sut az geliyor endiselenmeyin zaten tutmayida bilmedikleri icin cekemiyolar
    emzirirken bebegin iyice azini acmasini bekleyin ve sakin memeinziin ucunu vermeyin kenarlardaki siyah yerlerden agizlarina alsinlar yara olmasinin sebebi ucunu emdikleri icin yani ters emiyolar o yuzden yara oluyor
    simdilik aklima gelen bu kadar
    sonra yine yazarim
    sizde sormak istediklerinizi sorun
    hepinize allah kolay dogum nasip etsin