Bebeğini kundaklayan var mı?

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve aysun444 tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar biliyorsunuki, bir çoğumuz bebekken kundağa sarıldık, var mı acaba kundağa(çok sıkı değil tabiki) saran bebeğini, kaç gün kullandınız ya da kullanacaksınız...

Annem gevşek bir şekilde kundağa sarmamızı istiyor, bütün çocuklarını kundaklamış ve bunlamı alakalı bilmiyorum ama vücudumuz şekilli,orantılı... Ne yapsam bende kararsız kaldım? Bu arada tabiki gevşek bunu altını çiziyorum..

2. 17 Mart 2009
  3. sherry456

sherry456 Guest

kundak değilde penye battaniyeyle sarıyorum kol kısmı biraz sıkı ama ayak kısmı oldukça gevşek şekilde.küçükken çok sıçrayıp uyanıyordu sarıp uyuttum hep alıştı şimdide iyi oluyor en azında bi müddet üstü açılmadan uyuyor.
    ama sıkı sarma kalça çıkıklığına sebep olabiliyormuş.

4. 17 Mart 2009
  5. civciv1981

civciv1981 **BALLI BADEMİMM** Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy canımmm ben kundağa çok karşıyım kaynanamda kundaklıyalım diyor ama ben istemiyorum çünkü normalde zaten battaniyeye sardığında kundak gibi oluyor ne o öyle kaç kat bezle sarıyolar bence anlamsız

6. 18 Mart 2009
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kundağa sarma pek kalmadı artık
    bebeği giydirdikten sonra penye battaniyeyle hafifçe sarmalayabilirsin tabi, bunda bişey yok
    biz onu da yapmadık, sere serpe yattı hep
    kundak yapmanın vücut şeklinin düzgün olmasını sağlayacağını düşünmüyorum yalnız

8. 18 Mart 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    aslında doktorlar karşı ya(!)benim kızım 8.gününde yoğun bakımda kaldığında onu pazenden kundağa sarmışlardı yani sadece onu değil küvözde değil sepette kalanların hepsini..
    ve o kadar rahattıki emzirmeye gidip geldiğimde kib oluyordu çocuk..
    bende penye battaniyesi ile aynı işi yapıyorum şahsen bugün 1.ayında mesela eğer uyuyacaksa hemen sarıp sarmalıyorum hem üşümüyor hemde gördüğümü yapıyorum.

10. 18 Mart 2009
  11. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vay be doktorların kendi eliyle yaptı(rdı)ğını da duydum ya :) ölsem de gam yemem.
    ha kundaklama ha penye battaniyeyle sarma aynı kapıya çıkıyor.
    benim kızım 2 kilocuktu.gel de sarma,tutsan kopacaktı .battaniyeyle sardım hep.

12. 18 Mart 2009
  13. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    valla bizde kundakla büyüdük ama gayet sağlıklıyız.bende penye battaniye ile sarıyordum kızımı.keşke baştan kundan şeklinde yapsaydım diyorum en azından 40 ı çıkana kadar.elleriyle yüzünü gözünü ovuşturmaktan uyuyamıyoduki çocuk.

14. 18 Mart 2009
  15. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım son yapılan araştırmalara göre kundak çok sağlıklıymış amerikada artık kundak tavsiye ediliyormuş.belki tam kundak sıkabilir ama hiç değilse yarım kundak yapmayı düşünüyorum bende öbür türlü uykularını tam alamıyorlar zaten birde kundak battaniye aldım

16. 18 Mart 2009
  17. durusuuuu

durusuuuu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende penye battaniyeyle sarıyorum kollarını sıkıca.bazen uykuya geçmekte zorlanıyo ve çok huzursuz oluyo sarıp sarmalayınca sakinleşiyo.annemi dinleseydim en başından beri böyle yapardım bende bebekte rahat ederdik

18. 18 Mart 2009
  19. h.mine

h.mine Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cqnım ben kundaga tamamen karşıyım kızım 3,5 aylıkken kalça ultrasonu çekildi kemikler tam olarak oturmamış doktor hemen kundak yaptınız mı diye sordu bende hayır yaptırmadık deyince iyiki yapmamışsınız yapmış olsaydınız kesinlikle kalça çıkıgı oluşurdu dedi