bebeğini sünnet ettiren anneler bakabilirmisiniz?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve misss tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

2 Ocak 2009
    Konu Sahibi : misss
  1. misss

misss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,

40 günlük bebişimi sünnet ettirmek istiyorum fakat biraz korkuyorum. çok ağrısı olurmu zorlanırmı, çişini yaparken nasıl olur.. altını nasıl değiştiricez kaç günde iyileşir? yani açıkçası canının acımasından, düzeninin bozulmasından korkuyorum biraz. tecrübeli olan annelerden bilgi paylaşımı rica ediyorum. nasıl oldu nerde yaptırdınız vs. şimdiden çok teşekkürler a.s.

2. 8 Ocak 2009
  3. brownie07

brownie07 şans meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam benim oğlum 25 günlüktü sünnet ettirdik.önce eşim çok korktu yaptırmak istemedi.ağrısı olur tutarken kucaklarken acıtırız diye endişelendik.ama hiç de düşündüğümüz gibi olmadı.2 gün bandajlı kaldı.3. gün bandajı çıkarttık.4. günden itibaren banyo bile yaptırdık.1 hafta içinde dikişleri kendiliğinden düşüyor hiç bir problem olmuyor.bence iyi bir üroloğa götürüp biran önce yaptır.sonradan çok rahatlarsın

4. 9 Ocak 2009
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    selam ben de oğlumu 2 hafta önce 9,5 aylıkken sünnet ettirdim bizimki fıtık ameliyatıyla beraber genel anesteziyle oldu 9,5 aylık olmasına rağmen 1 haftada tamamen iyileşti altı bezli olması sorun teşkil etmiyor, 40 günlük bebeğinki çok daha çabuk iyileşir şimdiden geçmiş olsun ve hayırlı olsun

6. 9 Ocak 2009
  7. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 55 günlüktü yaptırdım mecburen
    14 günde tamamen geçti
    çişini yapraken rahatladı bile bizimki yapamıyodu
    yaptırmanı tavsiye edirim
    ama antibiyotik icecek benim tek üzüldüğüm nokta buydu o küçüçük bebeğe antibiyotik verdim

8. 9 Ocak 2009
  9. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de 2 aylıkken sünnet ettirdim inan ki hiç sıkıntısı olmadı uyku düzeni bozulmadı sadece ben bakamıyordum çok hassas olduğum için annem değiştiriyordu altını.arkadaşlarında dediği gibi 1 haftada geçti zaten

10. 9 Ocak 2009
  11. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    antibiyotik mi? bize vermediler

12. 10 Ocak 2009
  13. annemcim

annemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, biz 20 günlükken yaptırdık sünneti, hiç sorun olmuyor. 3. gün bandajı çıkartıyorsun (aman dikkat biz bandajı çıkartırken ıslatmayı unuttuk biraz kanadı ve ağlattık bebişi ) buna rağmen bir haftada iyileşiyor. Zaten dikişler kendiliğinden eriyip kayboluyor. Hiç bir ilaç kullanmıyorsun.Sadece huzursuz olur veya ağrısı olursa diye fitil verdiler ilk gece için ona bile gerek kalmadı.

Bir konuda uyarmam gerek.... Özel hastanede 1500 TL istediler bizde devlet hastanesine gittik 150 TL ödedik.

14. 10 Ocak 2009
  15. yaxgxmur sxixla

yaxgxmur sxixla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oğlum 3,5aylık bende bekliyom yazı açık bırakmak gerek diyolarda ssk dahil 150ytlmi bezi bağlamaya devam ediyosan hemen yaptırayım o zaman daha detaylı bilgi versenize kızlar...

16. 10 Ocak 2009
  17. annemcim

annemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    yağmursıla bezi açık bırakmaya gerek yok.. sadece 2. ayı bitene kadar yaptırın demişlerdi. bunu bir araştırıp yaptırabilirsin bence...

18. 10 Ocak 2009
  19. yaxgxmur sxixla

yaxgxmur sxixla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya böyle fikirlerinis almak iyi oldu benim içi yarın dra gitcem konuşcam hangi dr yapıyo sünneti genel cerrahmı acaba ona göre bileyimde gideyim