bebeğini sünnet ettiren anneler bakabilirmisiniz?

Konusu 'Sünnet' forumundadır ve misss tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

2 Ocak 2009
    Konu Sahibi : misss
  1. misss

misss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,

40 günlük bebişimi sünnet ettirmek istiyorum fakat biraz korkuyorum. çok ağrısı olurmu zorlanırmı, çişini yaparken nasıl olur.. altını nasıl değiştiricez kaç günde iyileşir? yani açıkçası canının acımasından, düzeninin bozulmasından korkuyorum biraz. tecrübeli olan annelerden bilgi paylaşımı rica ediyorum. nasıl oldu nerde yaptırdınız vs. şimdiden çok teşekkürler a.s.

2. 2 Ocak 2009
  3. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben yaptırmadım ama arkadaşım doğumun ertesi günü hastaneden taburcu olmadan yaptırmıştı. inana kesinlikle küçükken doğumdan sonra yapılmalı diyorum ben. hiiç bir problem yaşamadılar çok rahattı göbeği düşmeden sünnet yeri iyileşmiş oldu. o sadece bezini değiştirdikçe bezinin o kısmına dr verdiği kremi sürüyordu o kadar.
    sakın vazgeçme ve erteleme bence hemen yaptır derim.

4. 3 Ocak 2009
  5. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba ben oğlumu 7 aylıkken sünnet ettirdim hareketli olduğu için emeklemek istediğinde ağladı ama seninki daha hareketsiz zor olmaz aynı günün gecesi uykudan uyandı hareket etmeye başladı ağlamadı altını 2 saatte bir açıp pansuman yaptım pansumanlarda biraz ağlıyordu. erken yapmanı tavsiye ederim çişini çok rahat yapıyor.

yaptırırsan şimdiden geçmiş olsun
    :asigim:

6. 3 Ocak 2009
  7. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğluşumu sünnet ettirmek istiyorum su an 20 günlüğüz 1 aylık olunca düşünüyorum ihşalalh bi sorun yaşamayız

8. 3 Ocak 2009
  9. sevcan_201

sevcan_201 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar nemde oglumu 8 aylıkken sunnet ettırdım surunmesı yoktu sadece bıkac adım atıyordu daha fazla hareketlenmeden ettırelım dedık ve ettırdık bır cerraha yaptırdık sunnetı sanada aynısı tavsıye ederım canım cok memnunum hersey yolunda zaten basta acı duymuyor sonrada ılk gun acımıyordu ama nazlıydı gezdık okadar sıddetle tavsıye ederım arkadaslar ama harekete gecmeden yapın yuruyunce yada emekleyınce zor olur dıye dusunuyorum sımdıden gecmıs olsun arkadaslar (sunnetı kesınlıkle cerraha yaptırın en onemlı bolge cunku ıhmale gelmez arkadaslar)

10. 5 Ocak 2009
  11. cottonanne

cottonanne Guest

fazla hareketlenmeden erken yaptırmak daha yararlı diye düşünüyorum. hemşirelik yaptığım hastanedeki çocuk doktorları ne kadar erken yaptırılırsa o kadar çabuk iyileşir bebek içinde iyi olur diye tavsiye ediyorlardı.benimde oğlum olucak allah izin verirse 2 aylıkken yaptırmayı düşünüyorum.

12. 5 Ocak 2009
  13. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 13 günlükken sünnet ettirdim...lokal aestezi ile oldu.anestezinin etkisi geçince,o gün ağladı açıkcası ama 2. gün rahatladı.bol bol pişik kremi (Hametan)sürdük pipisinin ucuna ve başka hiçbirşey sarmadan bezledik.bezin bir numara büyük olması daha iyi olur.gazlı bez sarmayın yapışıyor kuruyor.zaten 3 günde de iyileşti.tavsiye ederim...

14. 5 Ocak 2009
  15. misss

misss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim, İnşallah bu hafta yaptıracağım. bende size tecrübelerimi aktarırım

16. 5 Ocak 2009
  17. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yaptırmaya karar verdiğine sevindim canım bende oğlumu 41 günlükken sünnet ettirdim sdc 1 gün zor geçti ertesi gün herşey yoluna girdi 1 hafta olmadan da sünnet yeri iyileşti

biz medipolde çocuk cerrahına yaptırdık sana da cerrahda yaptırmanı tavsiye ederim

şimdiden geçmiş olsun damatlığınıda görürsün inşallah a.s

18. 11 Aralık 2009
  19. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148