bebeğini yalnız büyüten anneler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve xoxmrxuxm tarafından 7 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : xoxmrxuxm
  1. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    ailemden uzakta yaşıyorum ve yardımcı olacak birileri yok bazen bunun eksikliğini çok yaşıyorum annem yanımda olsa en azından işlerimi yaparken baksa ne iyi olurdu,tamamiyle sorumluluk bende ve eşimde,gurbetlik çok zor siz neler yapıyorsunuz?doğru düzgün ev işi yapamıyorum ama oğlum herşeyden kıymetli tabikiii.:nazar:

2. 7 Temmuz 2008
  3. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende yalnız büyütüyorum canım ve cok zorlanıyorum oglumda cok hareketli hep kucak istiyo inan bakkala gitmek bile lüks oldu benim için

4. 7 Temmuz 2008
  5. lolova

lolova Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :KK46:gamyoncuiremsuBende yalnız büyütüyorum oğlumu.Şimdi 2 yaşında.Gerçekten çok zor ama alıştım bu duruma.Bi işe konsantre olamıyosun.Hem işini yap hem çocuğa bak.Ev merdivenli düşermi vs.. bikeresinde odaya kilitledi beni amerikan kapı dıştan düğmeliydi...eşim kaptan seyirde idi.Allahtan makas vardı odada araya sokup açtım. Tabi bunu akıl edene kadar salonda müzik seti son ses açıldı, çekmeceler boşaltıldı .Alllaaaah.

6. 7 Temmuz 2008
  7. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende yanlizim..henüz lohusalik bile cikmadi,fizyolojik ve psikolojik olarak baya zorlandim zorlaniyorum..üstelik yabanci bir memleketteyim,tek türk yok cevremde tanidik,memleketime aileme gitmeyi 4 gözle bekliyorum..kizimda yanlizliga alissin istemiyorum..

8. 7 Temmuz 2008
  9. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim seni cok iyi anliyorum.bende almanyada yasiyorum tum ailem turkiyede iki hafta sonra oglum dortdune kiztimda bes aylik olucak iki gun sonra yani cok zor okadarki kimsem yok..esimde hic yardim etmez cocuk bakimi ev olsun sadece calisir okadar yani oyuzden oglumu dogurdugumda dogumdan sonra oluyodum iki hafta hastanede yattim bakimsizliktan..esimin ailesiyde orali deyilllerdi ilgilenmezler hic..kizimdada sezeryanla dogum yaptim iki cocuga bakmak okadar zorduki dikislerim kanama yapti ..yanicok zor gurbetlik yanlizlik

10. 8 Temmuz 2008
  11. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende yalniz buyutuyorum kizimi hepinizi cok iyi anliyorum gunduz hic uyumuyor bu satedede hicbir sey yapamiyorum yemek temizlik iki arada bir derede yapmaya calisiyorum hep kucak istiyor Allah yardimcimiz olsun.Hakikaten zor

12. 8 Temmuz 2008
  13. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bende yurtdisinda yasiyorum etrafimdaki tek turk esim hamileligimdede dogumumda da tek basinaydim simdi kizim 2,5 aylik zorlaniyormuyum evet bazen ama zor olani seviyorum esim teklif etti hamileyken anneni yada annemi getirelim diye kesinlikle istemedim cunku herseye karisacaklarini kizimi istedigim gibi yetistiremiyecegimi biliyordum kaldiki telefonda msn de bile karisiyorlar burda dr bebegi anneanne babaanne yetistirmesine kesinlikle karsi cocuk yetistiren kisinin baskin huylarini aliyor kendinden yas farki cok olan kisiyi model kabul ediyormus diyeceksiniz ki bebege karismazlar kesinlikle buyuklerimiz bu konuda biraz anlayissiz ilk bir ay gaz sorunu oldu uyku sorunu oldu bogazina sut kacti hepsini kendim astim bir kez atesi cikmadi usutmedi isimide yaptim onada yetistim esimlede ilgilendim simdimi oooo gece uyuyan gazsiz civil civil bir bebege sahibim yorgunlugum yok stresim yok vermem gereken kilo var o kadar ama geceleri esimle dvd izliyoruz haftasonlari ucumuzun egleniyoruz birdaha dogursam yine tek olucam kararliyim kizimla mutluyuz ailemi tabiki gurbette olduklari icin ozluyorum 1ay sonra tatile gidicez.Ama benim asil hosuma giden tek basima herseyin ustesinden geldim kendime guvenim artti cocuk sagligi konusunda doktora yaptim belki size sacma gelebilir ama ben bu tek kisilik deneyimden memnunum

14. 8 Temmuz 2008
  15. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    saçma da ne demek canım bence eniyisini yapmışsın canım.cocugunu kendi istedigin gibi ögretebilirsin egitebilirsin.gamyoncuiremsubende memlekette dogum yapıcam sonra tekrar gelicem ankaraya.ve burda cocugumu yanlız büyütücem nasip olursa.bende senin gibi düşünüyorum.çünkü annanesi babannesi benm istedigim gibi bakamazlar cocugaa hakkımızda herseyin hayırlısı olsun inşallaha.s

16. 8 Temmuz 2008
  17. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende yanlız kendim büyütenlerdenim çok zorr bakmak bakmakla kalmıyor evin sorumluluğu yemek falan ALLAHTAN uyuttuktan sonra yapabiliyorum yemeğimi işimi gücümü.eşlerinde yardımı dokunmasa halimiz ne olurdu

18. 8 Temmuz 2008
  19. semiha

semiha evli mutlu çocuklu... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende yanlız büyütenlerdenim.tabiki yanlız mücadele çok zor.ama bende kimsenin yardımını istemedim. kimi zamanlar çok bunalıyorum.çou işlere yetişemiyorum ama allahtan eşimin yardımı çok dokunuyor.ve ben kızımla yanlzılığı çok seviyorum.