Bebeğinin Bıngıldağı Kapanan varmı????

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve startuba tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : startuba
  1. startuba

startuba bir varmışş bir yokmuşş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 gün önce sağlık ocagına aşıya gittik hemşire bebeğimin bıngıldağının yarım santım kaldıgını söğledi endişelendik dk götürdük kafa ölçümü normal cıktı doktorumuz kapansada kafa ölçümleri normal oldukdan sonra bişey olmaz dedi başka doktorada götürdük oda kapansın normal herşeyi dedi d vit devam edin dedi sizin bebişlerde böğle olan yada bilgisi olan varmı????????

2. 19 Mart 2009
  3. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende sağlık ocağına kızı götürdüğümde bize de aynı şeyi söylediler .. bıngıldağının kapanmak üzere olduğunu bu sebeple de dvit inin kesilmesi gerektiği söylendi. halbuki iki gün öncesinde dr görmüştü ve bu konuda herhangi bir şey sölememişti. doktorumuzu aradım hemen .. doktorumuz böyle bir gelişim görmediğini aynen dvit e devam etmemiz gerektiğini söyledi 15 gün sonrası içinde kontrole cagırdı. kontrole gittiğimizde tekrar baktı ve herhangibir sorun olmadığını gelişiminin gayet doğru ilerlediğini söyledi. sağlık ocağı bizi de boşu boşuna telaşa soktu. zaten hiçbir şeyini orada yaptırmıyorum sadece aşılarının özelde yapıldığına dair kendilerine bilgi veriyorum o kadar onda bile ortalık karıştırıyorlar maşallah.

4. 19 Mart 2009
  5. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sağlık ocaklarından nefret ediyorum
    hiç bişey bilmiyolar
    benim kızıma da kalça cıkığı dedilerdi
    evleri yakın hemşilerin burda yemeğin altını kısıp işe geliyolar
    işte de akıllarının bişeye erdiği yok

bıngıldak için bizim orda
    bebek taş dedimi kapanır derler
    konuşunca kapanacağını söylerler hep

6. 19 Mart 2009
  7. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benimki de aksine kapanmak bilmiyoo.Çok açıklık vardı hala doktor devit i çoğalttı. şimdi biraz daha azaldı ama hala var tabiki.daha var kapanmasına dedi doktor.erken kapananlarda devit i kesiyorlar dediğiniz gibi bişey olmaz yani.

8. 19 Mart 2009
  9. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    elif sağlık ocağına ilk aşıya götürdüğümde pirayeye de kalça çıkıklığı olabilir dediler yok bacakları yanlara çok açıkmış dedim dr umuz baktı bi sorun görmedi belki bana öle gelmiştir dedi hemşire,ağlaya ağlaya doktoruma gittim hemen baktı hiç bi sorun yok dedi tamam tedavisi var ama çok üzülmüştüm, bide löng diye söylüyolar hemen telaşlandırıyolar emzirdiğimizi sütümüzün bundan etlieneceğini düşünmüyolar kaldıki 1.ayın sonunda zaten zaten kalça usg si çekiliyo o sölemesede çıkar herşey

10. 19 Mart 2009
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bizede sağlık ocağında bıngıldağı çok küçük 1 cm filan d-vit i kesin dediler umursamadım dr a kontrole gittiğimizde bıngıldak açık bir sorun yok d-vite devam dedi..bişey bilmiyolar konuşuyolar zaten bilselerdi sağlık ocağında değil hastanede görev yaparlardı ..

12. 19 Mart 2009
  13. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sana kesinlikle katılıyorum eylülcüm , iki ay önce aşıya götürdüğümde tutturdular doktora muayene ettiricez diye , bende işden izin almışım ve işe yetişmem gerekiyor , vaktim yok zaten bu hafta içinde doktoru muayene edicek dedim amanınnnn demez olaydım :eek:klava: bi dövmediği kaldı hemşirenin , doktor da doktor olsa uzaktan bakıp iyi bişeyi yok bunun dedi kafamçokkarıştı bide üstüne üstlük boşanıyomuş onu anlattı -tatlicadiarzu- ne diim aşılar bedava katlandık bizde , o kadar parayı vereceğime oğluma harcarım diyip özelde yaptırmıyosam sağlık ocağına da katlanıcam mecburen :nazar:

14. 19 Mart 2009
  15. EU3

EU3 Guest

sağlık ocağında doktr kontrol etmiyormu, ben sadece bir kez 2. ay aşılarında götürdüm aşıdan önce doktor muayene etti nerdeyse özel doktorumuz kadar ilgilendi ve bilgi verdi, özele götürecek durumum olmasa hiç endişelenmeden götürürdüm , götürmememin nedeni hem zaman, çalıştığım için özele hafta sonuda gidebiliyorum hemde daha az mikropla karşılaşması, aylık kontrolede götürdüğümüz için iki iş olmaması,

o nedenle sağlık ocağındaki doktor yada hemşire kötüdür diyemem iyiside kötüsüde vardır illaki, nasıl özel doktorların hepsi iyi değilse onlarında hepsi kötü olamaz diye düşünüyorum

sizlere kötüleri denk gelmesi birazda szin şanssızlığınız sanırım

16. 19 Mart 2009
  17. EU3

EU3 Guest

artık özel hastanede aşıları ücretsiz yapıyorlar canım katlanmak zorunda değilsin

18. 19 Mart 2009
  19. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nası yani gerçekten ücretsiz mi :1shok: sağlık ocağına götürmem o zaman ben yuppiiii.. canım ben ilk sağlık ocağına götürdüğümde bi doktor çok ilgilenmişti bide hemşire , ay bayılmıştım o zaman acaip şaşırmıştım hatta burda da yazmıştım ama ondan sonra gittiğimde o doktorla hemşireye denk gelemedim ve çok kötülerdi , bunaldım anlayacağın..