bebeğinin göbeği böyle dışa çıkık olan varmı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve doru tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : doru
  1. doru

doru Bayboram minik meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

bebeğe bir rahatsızlığı yok ama, kontrolüne daha var kafama takıldı, sadece benim bebeğiminki mi böyle merak ettim

2. 14 Ocak 2009
  3. yaxgxmur sxixla

yaxgxmur sxixla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bebeğimdede vardı azaldı zamanla göbek fıtığı dedi dr ama bi yaşına kadar 100de 99 geçer demişti benim 3,5 aylık bebeğim suan baya içine gömüldü sen sıkma canını

4. 14 Ocak 2009
  5. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benim oğlumda da vardı. Doktorumuz %99 geçr dedi. Karın kasları geliştikçe içine girdi. 3. aydı bir sabah kalktım içindeydi.

6. 14 Ocak 2009
  7. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumdada vardı şimdi geçti merak etme annesi düzelir zamanla

8. 14 Ocak 2009
  9. doru

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar ya teşekkür butonu yok o yüzden yazarak teşekkür edeyim dedim, benim içime sinmedi gene yarın doktordan randevu aldım, farklı bir şey söylerse burayada yazarım

10. 14 Ocak 2009
  11. yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti

yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumdada vardı dr. parayı beze sarıp sonra bebeğin dışa cıkık olan göbeğine bağla demişti yaptım cok kısa sürede yerine girdi gbek

12. 14 Ocak 2009
  13. uxgxurkuxsxu

uxgxurkuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şeyi bana da dedi doktor küçük madeni parayı mesela 25ykr yuvarlak yara bandıyla (hani iğneden sonra yapıştırılan) bebeğin göbeğine yapıştırıyordum şu an 5 aylık göbeği normale döndü.

14. 14 Ocak 2009
  15. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğluşlarımda da var birininki daha büyük onu dr. en fazla bir sene içinde geçer dedi.. şimdilik o çıkıntı biraz küçüldü ama daha var....bebeğin gazı ıkınması azaldıkça ve bebek büyüdükçe kendiliğinden geçermiş... banada annem ve arkadaşım para bağla dedi ama dr. bişey demeyince güvenip uygulamadım ne yalan söyleyim...

16. 16 Ocak 2009
  17. doru

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bütün gün doktorlar arası gelip gittim bugün, önce çocuk doktoruna götürdüm, bebeğimin göbeğinin fıtık olduğunu ancak kendisinin birşey diyemeyeceğini bir çocuk cerrahının görmesi gerektiğini ve ilde sadece 3 tane çocuk cerrahı olduğunu söyledi, oradan çıkıp doğum yaptığım hastanenin çocuk cerrahına götürdük, o da fıtık olduğunu doğruladı , bu durumun 2-3 yaşına kadar sürebileceğini, altı ayda bir kontrole götürmem gerektiğini, bebekte fazlaca huzursuzluk, sarı renkli kusma ve göbeğinde kızarma olursa bağırsak düğümlenmesi olabileceğini ve acil ameliyat gerekeceğini söyledi, yani bundan sonra sürekli kontrol etmem gerekiyormuş, bunca şeyin üstüne tek güzel haberse oğlum 1 ayında sadece 600 gr almış ve 3800 olmuştu, şimdi 20 günde 1200 gr almış ve 5 kilo olmuş

18. 16 Ocak 2009
  19. doru

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada para bağlama olayını sordum doktora, sakın öyle birşey yapma bu bağırsak düğümlenmesi riskini arttırıyor dedi