bebeğinin gözü sulanıp çapaklanan varmı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve dilek__c tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilek__c
  1. dilek__c

dilek__c Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    acaba geçermi gerçekten masajla geçermi bebeğimin göz sulanması.ve çapaklanması.yardım edin.:çok üzgünüm:

2. 18 Mart 2010
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Masaj uygulayın ve eğer geçmezse pediatrik göz muayenesi yaptırın derim. Genelde masajla geçer ama.

4. 18 Mart 2010
  5. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğimdede aynı sorun vardı masajla geçti. Bide doktor göz damlası vermişti şimdi adını hatırlayamadım. O damlayı kullanmıştım ayrıca masaj yapmadan önce ellerini iyice temizleki mikrop kapmasın.

6. 18 Mart 2010
  7. bitanesii

bitanesii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımdada aynı problem var gzyaşı kanalları tıkalı olurmuş bazı bebeklerin masajla azaldı hergün düzenli yap sende 6.ayından sonra tamamen geçer dedi doktor inş seninkide öle olur güle güle büyüt bebeğini:)

8. 18 Mart 2010
  9. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar kusura bakmayın pek bilgim yok bu konuda evdeyken mi sulanıyo yoksa dışarı çıktığınızda (soğuk) mı?
    benim bebeğimde güneşe baktığında yada soğukta sulanıyo ben normal diye düşünüyorum bunları siz ne dersiniz?

10. 19 Mart 2010
  11. kevbarayev

kevbarayev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba benim bebeğimde de aynı sorunlar vardı göz kapağı iltahabı dedi doktorlar biçok ilaç denedim ama hiçbiiri fayda etmedi masaj da yaptım bir tek ilacı var anne sütü damlatın hemen etkili oluyo faydasını görürsünüz ilk başta cesaret edememiştim ama mucize gibi inanın (10 günlüktü bebğim)

12. 20 Mart 2010
  13. dilek__c

dilek__c Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktor damla yazdı masaj önerdi...damlayı kullanınca geçiyo çapak ama bırakınca tekrar çapaklanıyor .suan kullanıyorumdamlayı.eğer bundan sonrada devam ederse anne sütü denicem cesaret edemiyorum ama antibiyotik kullanmaktan iyidir heralde

14. 20 Mart 2010
  15. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımın sağ gözünün kanalı doğuştan tıkalı..o yüzden çapaklanma ve sulanma oluyor..
    tobrased kullandım damla.ve masaj yapıyorum , şuanda 8 buçuk aylık eskisi gibi çapaklanmıyo.
    ama arada sulanıyo.doktorumuz eğer yaşına kadar geçmezse 5 dk lık bi işlemle açıcak kanalı..
    ama umarım gerek kalmaz..hepiize geçmiş olsun...

16. 22 Mart 2010
  17. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende inanmamıştım.ama denedim ve anında geçti.benim bebğimde 2 aylık filandı.2 ay bekledim.damla kullandım masajda yaptım.hiç bişey geçirmemişti.
    anne sütü mucize gibi.dene canım sende.inşallah faydasını görüceksin...

18. 22 Mart 2010
  19. mutercim

mutercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar,
    benim kızımın da doğuştan gözyaşı kanalı tıkalıydı tamamen.1 yıl boyunca masaj ve bahsi geçen herşeyi denedim açılmadı.zaten açılıcaksa 1 ayda açılırmış arkadaşlar.açılmıyorsa götürün açsınlar.anne için biraz yürek parçalayıcı oluyor ama aylarca bebeği bağırtmaya gerek yok kanalı açacam diye.biz rahatladık çok şükür gözümüzü ellemiyoruz artık olumunekankayizsmile