Bebeğinin kalp atışını duyamayıp kaybetmek zorunda olan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve plum12 tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

27 Mart 2009
    Konu Sahibi : plum12
  1. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar ben bebeğimi iki hafta önce kaybettim. Bebeğim 8 haftalıktı gelişimi 6 haftada kalmıştı ve kalp atışı yoktu. İçinizde benim durumumda olup tekrar bebek sahibi olabilen ya da olmaya çalışan arkadaşlar var mı? Sizlerle bu konu hakkında konuşup bilgilerimizi paylaşıp fikir sahibi olmayı çok isterim.

2. 28 Mart 2009
  3. tuuba1205

tuuba1205 Annesinin Balı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım allah sabır versin. ben aynı şeyi iki kere yaşadım ilki normal yolla oldu. 6. haftada gelişmesi durdu. ikincisi aşılamayla oldu yine 6 haftalıkken gelişmesi yine durdu ikisindede kürtaj olmak zorunda kaldım. 2. kürtajımı olalı 3 ay olmadan şimdi tekrar hamileyim. doktor korun demişti ama ben korunmadım. şimdi hamileyim aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. bence sende korunma boşver. babannem düşüğün kıçı içinde kalır derdi. düşüğün peşinden hamile kalanı çok duydum. tekrar geçmiş olsun cnm

4. 28 Mart 2009
  5. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm çok sağol. hamile olmana çok sevindim.Kucağına alırsın inşallah bebeğini.:Saruboceq: Bende çok korkuyorum yine aynı şey olursa diye. Birde benim ilk tüp bebekti. Anlıyacağın bebek için biraz fazla çabalıyoruz. Hiç araştırma yaptırdın mı?

6. 28 Mart 2009
  7. ruzgarrr

ruzgarrr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benimde aynı şekilde oldu canım çok geçmiş olsun sanada
    bende 7. haftada gittiğimde 5.5 haftada kalmıştı kürtaj oldum adet olmam çok gecikti 65. gün oldum
    bunu yaşayan o kadar çok insan duyuyorumki
    bir arkadaşım 8 haftada kontrole gitti bir dahalki kontrol 12. hafta da bebeğin kalbi 9. haf tada filan durmuş
    geçen gün bir arkadaım 14. haftada durdu yine

bence 1 ay yada 2 ay bekle başla tekrar

8. 28 Mart 2009
  9. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sanada cnm geçmiş olsun. İnş. bu sefer başarılı oluruz bebekleri kucağımıza alırız. Banada toparlanabilmem için 2 ay verdiler. Sağlıklı gebelik olsun diye. 3 hafta oldu beklemekten çok sıkıldım o ayrı. Ama yapacak başka bir yok. umarım bir daha yaşanmaz böyle şeyler.

10. 28 Mart 2009
  11. tuuba1205

tuuba1205 Annesinin Balı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

tam tetkiklerimi yaptırmaya başlamıştım hamile olduğumu öğrendim. sadece bi iki kan testi yapmışlardı. tam teşekküllü bi araştırma yaptıramadım yani. ama bu seferde aynı olursa mutlaka bütün tetkiklerimi yaptırcam. inş. bu sefer allah yüzüme güler. sende inş. en kısa zamanda anne olursun canım.

12. 28 Mart 2009
  13. RuzgarDeniz

RuzgarDeniz Can suyum hayat ışığımsın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Plum12 çok üzüldüm, çok geçmiş olsun... Ben 4 kez hamile kaldım ve hiçbir bebeğimin kalp atışlarını alamadık, o yüzden kürtaj olmak zorunda kaldım. Son kürtajım 5 Ocak'tı... Şimdi tekrar hamileyim sat'a göre 5 haftalık. Çok korkuyorum ama bu sefer herşey yolunda gidecek gibi hissediyorum, bilmiyorum. Ha bu arada hiç test yaptırdın mı diye merak edebilirsin. Evet, bütün tetkikler yapıldı ve hiçbir olumsuzluk yok. Sonuçlar tertemiz. Şimdi Rabbime yüzümü güldürmesi, bu sefer elimden almaması ve sağlıklı olması için devamlı dua ediyorum. Allahım olmayan ve isteyen herkese versin inşallah. ınşallah sen de anne olursun canım.

betulanil bunu beğendi.
  14. 29 Mart 2009
  15. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm öncelikle çok sağol.Testlerinde hiç bir olumsuzluk çıkmamasına çok sevindim. Hamileliğini huzurlu geçirmemek için hiçbir nedeninin kalmadığını gösterir.Umarım bende de bişey çıkmaz bende çok korkuyorum bi daha yaşarsam diye. Allah kimseye yaşatmasın. Galiba.... bulupta kaybetmek daha mı zor ne....
    İnşallah arkadaşım sağlıklı olur bebeğin kucaklarsın onu. Allah seni ve bebeğini korusun bütün bebek bekliyenlerin.Olmayanlara da tez vakitte verir inş.
    :nazar::CüvCüv::CüvCüv:

16. 29 Mart 2009
  17. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş. canım bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alacaksın.:KK46: dileklerin için sağol.Sen hamilesin benim için de dileğin gerçekleşir inş. Bende burda sizlerle paylaşırım.

18. 29 Mart 2009
  19. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de ilk hamileiğimde başıma gelmişti.Kürtaj oldum.Doktor 3ay sonra hamile kalabilirsin dedi ama ben kendi isteğimle 1 sene bekledim.Şimdi 8 aylık hamileyim.Gerçekten başlarda yine kalp atışı duyulmayacak diye çok korktum.Çok şükür şimdilik bir sorunum yok.Ama mutlaka 3 ay beklenmeli.3 aydan önce hamile kalma doktorları dinle.3 ay öncesinde kalırsan düşük tehlikesi büyük oluyormuş.