Bebeğiniz emziğe alıştıktan sonra az emmeye başladımı yada sorun çıkarmaya

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysun444 tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar emziğe alıştırmak istiyorum çünkü çalışan bir kadınım ve evimde benle birlikte kalan kimse yok, akşamları eşimle birlikte iki kişi oluyoruz ancak.. Bu nedenle emzik beni bayaa bir rahatlatacak. ancak bikaç kişi emziğe alıştıktan sonra daha az emdiğini ve kilo kaybettiğini yada kilo az aldığını söylüyor...
    Ben daha alıştırmadım kıyamıyorum aslında ağzına vermeye. Gerçekten böyle oluyormu, yada çok az kişininmi başına geliyor.
    Ya da acaba diyorumki hani alıştırma esnasındamı böyle oluyor. Ona göre alıştırıcam yada alıştırmıycam. Birde nasıl alıştırılırki sadece ağladığındamı vericez emziği yoksa normal durduğundadamı

2. 23 Haziran 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben çalışmaya başlamadan 1 hafta önce sadece uyutmaya başlamadna önce vermeye başladım ve çokta kolya alıştım daha 3 aylık falankende vermiştim diliyle ittiriyordu kesinlikle almamıştı bende zorlamadım.Şimdi uykuya dalmadan emzik alışkanlığına devam ediyor onun dışında aramıyor.Ama acıkan bi bebek ağzında emzik var diye seni emmeyeceğini sanmıyorum ama benim dr um kesinlikle önermemişti bende birazç çile çektim ama umarım yararını görürüm

4. 23 Haziran 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benimki 4 aylık oldu ve emziğe bir türlü alışmadı. bundan sonra da zorlamıcam. emzik bence konuşmayı geciktiriyo.

6. 23 Haziran 2009
  7. ice_cream

ice_cream Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeşim 2 ayı geçti. parmak emmeye başladığı için emzik verdik. parmağını emmesinden iyidir. bence. bebek zaten emziği alacaksa belli ediyor. istemezse de fazla zorlamaya gerek yok bence.

8. 28 Haziran 2009
  9. superselma

superselma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.475
    Ödül Puanları:
    123
    evet 2 gün emmedi 2 aylıkken emziği bıraktık
    aç bi aç uyudu sonra mecburen emmeye devamm
    mama da vermedim
    sadece uyuyunca yanına yatıp dayadım az az emdi o günler onu tuttu