bebeğiniz emzirirken uyuyor mu?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve dilek38 tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilek38
  1. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15 günlüğüz memyi tutturalı bi kaç gün oldu ilk günler hiç tutmadı memeyi biberona alıştı haliyle. şimdi yavaş yavaş tutmaya başladı bu seferde uyuyo. yerine yatırınca uyanıyo çıldıracam bi akıl verin mafoldumben

2. 17 Mart 2010
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim öncelikle allah analı babalı büyütsün..
    ılk günler benim kızımda emerken uyuyakalırdı, hatta 1 aylık olduk hala da uyuduğu oluyor..
    Ben öyle olunca kulak memesini biraz tutardım, yanaklarına ellerdim uyanırdı..
    Eğer az emmişse ve uyanmıyorsa memeden çekmeden o pozisyonda beklerdim 5-10 dakika içinde geri uyanır ve emerdi..
    Sabırlı ol canım benim, seninki de yavaş yavaş alışacaktır.
    Bir de aklında olsun bir memeyi 10-12 dakika kadar emmesi yeterli oluyormuş.

4. 3 Nisan 2010
  5. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sinirlerm çok bozuk yine tutmamaya başladı ağladım sinirden

6. 3 Nisan 2010
  7. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sende benim yaşadıgım sıkıntıyı yaşıyorsun benimki de tutmuyo bende zaman zaman oturup aglıyorum ve bebeğim 1 aylık oldu hala tutmada zorlanıyorum,inanırmısın tam 45 dakika ugarşıyoruz ben terliyorum o aglıyor terliyor sonunda tutuyor,ben pes etmiyorum bir damla anne sütü alsa o kar diyorum sende pes etme inş bi gün tam tutarlar rabbim büyük görüyor sıkıntımızı,kısa zamanda kurtuluruz inş.

8. 3 Nisan 2010
  9. scagann

scagann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    lütfen pes etmeyin bende neler çektim hala çekiyorum gerçi ama hiç mama vermedim .şimdi 4 aylıkhala savaşıyor memeyle çok açsa iyi emiyor.daha emmeyi yeni öğreniyorlar alışcaklar. eğer çevrenizdeki hastanelerde emzirme hemşiresi uzmanı varsa onlardan yardım alın faydasını görürsünüz. benimki öyle emmeye başladı . çok uğraştık neler yyaptıkk uff aklıma geldi yine pes etmeyin

10. 3 Nisan 2010
  11. A_S_YAA

A_S_YAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim tutmama gibi bir sorunum yoktu ama memeye gelir gelmez uyuya kalıyordu..burnunu sıkıp çenesine ve ayaklarının altına vura vura 5 dakikada olsa emzirmeye çalışıyordum.o halde bile bir kilodan fazla almıştı ilk ayında.zamanla sürede uzuyor.şimdi 40 günlük ve 5*10 dakika arasında degişiyor süre...kendisine yeterli demekki. hastanedeki hemşiremiz ilk 5 dk da besinlerinin yüzde80 nini alır demişti. pes etmeyin ve hiç üzülmeyin arkadaşlar...siz sıkıldıkça onlarda sıkılıyor unutmayın...

12. 2 Mayıs 2010
  13. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    bizde 12 günlüğz.zor kaptı memeyi birkaç gün aç kaldı bieronla falan sağıp verdik.benim sorum memeyi kaç dakika emerse doyar.illa iki memeyide 15 er dakika emmesimi lazım.anlamadım gitti.benimkide hala memede uyuyor.bazen ne yapsam uyanmıyor 45 dakika uyandıramadığım oldu.

14. 2 Mayıs 2010
  15. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 11 gün önce doğum yaptım ilk iki gün memeyi tutamadığı için gece gündüz açlıktan ağladı ama pes etmedim sonunda yavaş yavaş memeyi tutmaya başladı.biraz zaman biraz sabır isteyen bir iş olduğunu bende zor olsada öğrendim.moralinizi bozmayın sakın ve pes etmeyin hayata alışmaları kolay olmuyor nede olsa.benim kızda halen memede uyuyor.uyanmaması için 15_20 dakika memede tutuyorum sonra yerine koyuyorum uykuya dalmalarıda vakit istiyor.allah kolaylık versin hepimize...

16. 2 Mayıs 2010
  17. drfatma81

drfatma81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar yazıları okuyunca anladım ki bütün anneler aynı sorunları yaşıyor.ben 19. gündeyim inanın hergün birgün önceye göre daha iyi gidiyor.ilk günler çok problemliydik meme başı çatlağı oldu ve bebek ememedi mama başladık.şekeri düşük çıkmasaydı vermeyecektim ama şunu sakın unutmayın biberonla asla vermeyin .ben doktor olmama rağmen zorlandım.asla pes etmeyin mutlaka anne sütü verin benim ufaklık şuanda sadece anna sütü alıyo.uyuyunca yanağını(ağzının yan kısmını) okşayın ağzı açılırmutlaka bu bir yenidoğan refleksi.yada diğer memeye geçin her meme ortalama15 dk yeterli.birde sonrasında gazını mutlaka çıkarın ki rahat uyusun.

18. 2 Mayıs 2010
  19. elifce82

elifce82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    146
    Ödül Puanları:
    123
    canım tam 1 saat emişiyoruz.ağzından çıktığı an basıyo yaygarayı napcamı şaşırdım bende 10 12 dakika diyo doktorlarda anlmadım gitti.o zaman aç kalmazlar mı