bebeğiniz kaçıncı haftada doğum kanalına girdi ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve smile6081 tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

21 Nisan 2010
    Konu Sahibi : smile6081
  1. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    bebeğiniz kaçıncı haftada doğum kanalına girdi ???
    39. haftama başladım. normal doğum bekliyorum.bugun doktordaydık ve hala bebeğin doğum kanalına girmediğini söyledi.
    benım endişem sata göre doğumun 13nisanda olması gerekiyordu fakat gebeliğimin ilk haftalarından itibaren gec gebelik dedi doktorum.
    2hafta geriden geliyor, tahmini doğum tarihi 28 nisan fakat gecen baska bi doktora gittim 15nisan persembe günüydü, oda doğum başlamış 2cm acılma var dedi.:sinifsinif:
    muaynede canımı çok acıttı lekelenmem oldu.
    kendi doktorumda yapıyor fakat canım hiç acımadı.
    ertesi gün kendi doktoruma gittim oda yok öyle bişi dedi. rahat ol dedi.:kedi:

:uhm:gününü geçirip bebeğin içerde fazla kaldığında sorun olduğunu duymuştum bu yüzden tedirginim.pazartesi kontrolum var yeniden olmazsa carsamba gunune sezeryan istiycem.
    :nazar::nazar::nazar:

sizlerin kaçıncı haftanızda bebişlerniz kanala girdi???

2. 21 Nisan 2010
  3. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doktor muayenem 38+1'deydi benim bebişte doğum kanalına girmemişti. Hala da girmedi gibi geliyor bana. Çünkü göbeğim yukarıda ve yürümekte hiç zorluk çekmiyorum.

4. 21 Nisan 2010
  5. smile6081

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    canım bende bekliyorum ama bebişin pek niyeti yok.... yerlerini çok seviyorlar sanırım. doğmak için kanala girmeleri gerektiğini bilmiyorlar sanırım bunlarrr:)

6. 21 Nisan 2010
  7. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    smile aynen benim durumumdasın sende canım..
    Benimde sata göre 15 nisan dı doğumum ama geç döllenme nedeniyle 2 hafta hep geriden geldi bebiş bu yüzden beklenen tarihim 28-29 nisan gibi. Ama hiçbir belirti yok , nst de sancı da yok , göbekte gayet yukarda hatta yarım saat hergün yürüyüorum rahatlıkla..
    Bu cuma kontrolüm var bakalım ne dicek , bizim hanımefendi içerde rahat heralde.
    Doktora artık beni doğurt demeye başladım suni sancı mı vericeksin napıcaksın dedim , gülüyo adam 9 ay sabrettin 9 gün sabredemiyosun diye.. Ben de normal bekliyorum Allah'ın izniyle hayırlısı bakalım..

8. 21 Nisan 2010
  9. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde karnım arada sırada taş gibi oluyor ama her zaman olmuyor. Ben bunları rahimin kendini hazırlama kasılmaları diye nitelendiriyorum. 37'li haftalarımda NST'ye girdiğimde kasılmalarımda başlamıştı. Ama bunun dışında başka bir belirti yok.

10. 21 Nisan 2010
  11. smile6081

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    [COLOR="Red":CüvCüv:]canım bekliyorum beklemek bişi değil ama günü geçicek diye korkuyorum arkadasım gunu geçmişti bebek anne karnında kendi kakasını yemiş çok korkmuşlardı bebeğin midesi vs yııkandı olmadık bi sürü iş işte....eyvahedigeldismile

pazartesi randevum var sezeryan diycem en son doğmazsa, carsamba alın bu geç bebeği diycem..:)[/COLOR]
    kaydirigubbakcemile

hyırlısı canım sağlıcakla gelsinde sezeryan normal artık farketmiyor benım için..
    önceleri hep normal istiyordum.

12. 22 Nisan 2010
  13. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    39 +4 te doğum yaptım 3 gün öncesine kadar doğum kanaşlında değildi bebişim
    o sbh suyum geldii ve hastaneye gittim 1 cm açıklıkla daha bebeğim tepedeydi ysni onun doğum kanalaına girmesi anlık oaly kızlar sancıyla bie girebilir hatta drum gelip açıklığıma baktığında hep zor doğum olucak çok yukarda ve yanda demişti ve dediği gibi çok zorbir doğumum oldu sizler doğum kanalına girmemsine takılmayın bence bunun çin sezeryan günü isteme bebeğinin kalp atışları ve amniyo sıvısı iyise isterse 15 gün geciksin problem yok
    bebeğim doğum çok uzadığı için kaksını yaptı yemesin diye drum vakumla aldı bebeğimi bana kafası armut gibi olucak sakın korkma geçicek dedi ama doğunca o bile inanamadı elma gibiydi kafası hiçbirşeyi yoktu allahım yardım ediyor doğum yapana çok güsel bir olay kızlar normal doğum cidden bunu yaşayın derim herşeye rağmen insan hayatında yaşanıcak en güsel tecrübe

Son düzenleme: 22 Nisan 2010
  14. 22 Nisan 2010
  15. smile6081

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    tşkler canım . hayırlısıyla bi atlatalım sağlıcakla kucağıma alıyım bebeğimi.
    tek korkum ona zarar vermek.

16. 22 Nisan 2010
  17. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doktorumda sancıyla beraber de inebilir demişti. Bakalım bekleyip göreceğiz.

18. 23 Nisan 2010
  19. smile6081

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    bugun hala inmedi... bi gunu daha bitirdik.