Bebeğiniz kilo almıyor ise buyrun

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  25 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Her ne kadar biz yetişkinler zayıf olmayı tercih eder ve yine yetişkin insalnar da zayıf olanı beğensek de, söz konusu bebekler olunca nedense tombiş olanları daha çok severiz :)

  Siz bebeğinizi zayıf buluyorsanız ve kilo almadığından şikayet ediyorsanız, o halde gelin, çünkü tam da size göre bir konuya imza atıyoruz:)  Bebeğim kilo almıyor diyorsanız, size göre bir konu melek’ler :)

  Yenidoğan bebeklerin normal kilosu ortalama 3.2 kg dır. bu kilonun düzenli olarak artması bebeğin normal geliştiğinin işaretidir. bebeğinizin kilosu haftada ortalama 150 gr artmalıdır. ilk altı ayda doğum kilosunun iki katına 1 yaşına geldiğinde ise 3 katına çıkmalıdır.
  Bebeğinizin kilo almaması beslenmesinden kaynaklanabildiği gibi bunun farklı sebepleri de olabilir.

  Kilo alamayan bir bebek aynı zamanda kilo kaybediyor da olabilir. Doktorunuz, mama hazırlama şeklini değiştirmenizi, öğün sayısın artırmanızı ya da kilo alamama durumunu ortadan kaldırmak için, meme sütüyle destek olmanızı tavsiye edebilir.
  Bazı bebekler, bebeğin yeme ya da büyüme yetisini engelleyen bazı fiziksel anormallikler yüzünden kilo alamazlar.
  Bunlar arasında, damak yarıklığı, mide barsak hastalıkları, kronik kalp yetmezliği, karaciğer ve böbrek hastalıkları, habis tümörler ve salgı bezleri hastalıkları sayılabilir. Bu hastalıklardan herhangi birinin olup olmadığını anlamak için doktorunuz çeşitli testler yapabilir.
  Tedavi, hastaneye yatırılmayı gerektirebilir.
  Bebeğin kilo alıp almayacağını belirlemek için hastanede bebeğe genellikle sınırsız besleme yapılır. Ayrıca fiziksel bir anormallikten şüphelenildiğinde çeşitli testler yapılabilir ve röntgen çekilebilir.
  Kilo alamayan bebeklerin görünüşü uzun vadede değişiklik gösterirse de, çoğu bebekler iyi olurlar.
  Karnı ağrıyan bir bebeğin anne babası olarak her beslenme sonrasında bebeğinizi geğirtmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Biraz zaman alsa bile bebeğinizi geğirtmeye gayret etmelisiniz.

  Genel de anneane’lerimiz den kalma bilgilerle bebeklerimize kilo aldırtma çabası gösterriz, oysa ki biz virüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsvirüsi.com olarak kesinlikle bebeğinizi dokduruyla görüşüp kilo alması için dokdor tavsiyelerini uygulamanızı öneriyoruz…
   
 2. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 3. reyyan6380

  reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2009
  Mesajlar:
  2.275
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  148
  Allahım yavrularımıza,bize,sevdiklerimize sağlık-sıhhat versin inşallah