Bebeğiniz nasıl hareketli mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Nisan 2008 başlatılmıştır.

6 Nisan 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar 29+2 günlük hamileyim erkek bebeği bekliyoruz .hiç uyumuyor galiba habire tepikliyor ordan oraya kayıyor.gece uyanıyorum bakmışım oda uyanık.öyle birşey ki haretlerini anlayabiliyorum mesala dirseği,başı ve ayakları hemen farkediliyor dr dediğine göre iç karnım darmış o yüzden hareketleri çok belirğin karşıdaki insan bile farkediyor.sizlerinki nasıl??sanırım benimki çok yaramaz olucak...

2. 6 Nisan 2008
  3. EU1

EU1 Guest

maşallah hemde nasıl bazen acaba diyorum karnımı deldi mi hani kolunu bacagını dışarı çıkardı mı diye bakmak aklımdan geçmiyor degil yerimseniben :roflol: maaşalalh onlara maaşallah ben d rum en başda kıpır kıpır demşiti daha 9 cu haftada gerçekten öyle oynadıgında karnım saga sola gidiyor özellikle süt içince çok kıpır kıpır oluyor ay kıyamam onlara

4. 6 Nisan 2008
  5. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim ic karnim genis,30 hafta 2 gün olduk..bugün bana bir tanidik karsidan görünce bebegin nerde dedi..benim karnim ice ve enine genisliyor galiba..zaten kiz bebeklerde sivri bir karin olmuyormus..
    ama bende kizimin hareketlerini izleyebiliyorum,özellikle horon teptigi zaman..o benim minik hamsim:1hug:
    özellkle babasini farkedince hareketleniyor..karnimi sekilden sekile sokuyor..canim kizim benim:1hug:

6. 6 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

benimkide kız ama yayık degil sivri nen :uhm:

8. 6 Nisan 2008
  9. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

bu bilginin bilimsel bir daynagi oldugunu sanmiyorum bence sadece bir genelleme..cünkü bazi seyler multifaktöriyeldir yani sonuc bircok seyin ortak paydasidir..karnin seklide sadece bebegin cinsiyetine bagli degildir zannimca,anne adayinin soya cekimi vs de cok önemli..cok mu bilmsel konustum bana mi öle geldi:uhm:sengözlerimebaksanab

10. 7 Nisan 2008
  11. EU1

EU1 Guest

yok cnaım bilimsel konuşmadın yani fazla bilimsel konuşamdın bend e zaten bunun hurafe oldugunu ve saçmalık oldugunu belirtmek adına yani dalga geçmiş olmak adına yazdım sen bri dr olarak yazman gerekeni yazdın o kadar

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Nisan 2008
  12. 7 Nisan 2008
  13. EU1

EU1 Guest

böyle bilimsel bilgi verdiğin için sağol.daha açıklıyıcı olmuş...

14. 9 Nisan 2008
  15. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim şekerim de sanırım hareketli kızlardan artık beni iyice tanıyor galiba çünkü elimi karnıma koyup konuştuğumda bir şeyler sorduğumda hemen karşılık veriyor beni çok şaşırtıyor.en çok babasının sesini duyunca heyecanlanıyor sanırım..bu arada benim karnım da bir değişik nerdeyse 8 aylık ama belli olmuyor pek bazı kadınlara bakıyorum 4 aylıkken kocaman oluyor sanırım benimki de yana doğru genişledi hamak ta yatar gibi yatıyor herhalde içim baya bir geniş dışarı pek taşmıyor içten içe büyüyor bebişim:):nazar:sırnaşık şey

16. 9 Nisan 2008
  17. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    benım oğlumda maşallah cok hareketlı kızlar :) ozellıkle babasına cok tepkı verıyor artık ksıkanıyormuu sevıyormu anlayamadım :p

18. 9 Nisan 2008
  19. BEBISIM

BEBISIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oglanda cok hareketli hele dun doktor donmemis ama cok hareketli donebilir dedi ve aksam 1 saaat hic durmadan biseyler yapti diyorum herhalde donmeye calisiyor